Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Зарядити телефон, обігріти квартиру та приготувати їжу, якщо зникнуть світло та газ: чотири поради

Сергій Сироватка
Сергій Сироватка PR-стратег
13 вересня 2022 3 хвилин читання

Удар орків по Харківській ТЕС, який залишив місто без світла, — наочний урок, до якого варто готуватися усім. У Києві, як і у Харкові, світло навряд чи зникне довше ніж на добу. За потреби у кожен житловий масив привезуть потужні аварійні генератори. Але загроза короткострокового блекауту в квартирах реальна. Тож вирішив поділитися власним досвідом підготовки до важкої зими. Можливо, це заощадить ваш час. 

Гаджети, що допоможуть комфортно пережити непросту зиму  Гаджети, що допоможуть комфортно пережити непросту зиму 

Завдання 1. Як зарядити гаджети та розетки

Я обирав рішення «не за всі гроші світу», але зможе забезпечити заряджання телефонів, ноутбуків, модема, чайника, праски, світильників. 

Обрав станцію EcoFlow ємністю 720 mAh за $1 тис. На ринку є аналоги вдвічі дешевші, але я шукав опцію з керуванням через мобільний застосунок та авторитетний бренд. 

Потужності 0,6 кВт/год зі збільшенням за потреби до 1,2 кВт/год з головою вистачає для більшості приладів. Хоча праска грілася не як завжди, пилосос всмоктував пил слабше, ніж зазвичай, чайник грівся помітно довше. А ось кавоварка під час перемелювання зерна просто зупиняється: бувають економні, а моїй потрібно більше потужності. Мікрохвильова піч теж не тягне, але я відразу вирішив, що коли перебої зі світлом, її використовувати неекономно. Мультиварці потужності достатньо, але 100% заряду вистачить лише на годину, а це також не надто раціонально. 

Головне: мій телефон від EcoFlow можна зарядити 150 разів, макбук 15 разів, світильник горить 30 годин, модем працює три доби.

Завдання 2. Як готувати їжу, якщо зникне газ

Найекономніше рішення: портативний газовий пальник за $30 і до нього газові балончики по $2 за штуку. Одного балончика вистачає на 2 години роботи однієї конфорки. Цього достатньо для приготування чи розігріву їжі на добу. Купив ящик на 40 балончиків і склав на балкон.

Завдання 3. Як забезпечити опалення

Я не розглядав автономне живлення для свого олійного обігрівача, бо це нереально за потужністю. Купив електропростирадла за $20 та електроковдри за $40. Ще не тестував, але теоретично для них на ніч вистачатиме навіть павербанка.

Завдання 4. Якщо буде ніде швидко зарядити мій EcoFlow 

Розглядаю купівлю портативного бензинового генератора за $300-400. Вмикати бензогенератор на півтори години потрібно буде десь на вулиці далеко від будинків. У квартирі не можна через гучність 60-90 децибелів, адже заборона для квартир понад 40.

Запускати бензиновий генератор на балконі — неповага до сусідів. Бісити буде не стільки шум, скільки мікровібрація двигуна. Це не для наших будинків. Продавці портативних бензинових генераторів іноді пишуть, що можна і в квартирах запускати, але це брехня.

Якщо у когось є рішення для квартир розумніші або я щось наплутав у кіловатах, прошу не ганьбити, а поділитися досвідом.

Текст перекладено та опубліковано зі згоди автора. 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Light Phone 3 — телефон для мінімалістів

Сергій Коноплицький 13 червня 2024 15:35

Облаштувати квартиру/будинок на випадок блекауту: скільки це коштує

Олександр Тартачний 11 червня 2024 09:00

День обіймів кішок: які іграшки подарувати пухнастим?

Олеся Дерзська 4 червня 2024 14:20

Клавіатура AOC GK500 Gaming: добротна механіка не за всі гроші світу

Владислав Миронович 31 травня 2024 20:09

Шкода від тиші: чи безпечні навушники з шумозаглушенням?

Владислав Миронович 8 травня 2024 16:40