Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як обрати автономний генератор? Основні типи, ціна та потужність

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
25 жовтня 2022 4 хвилин читання

Війна в Україні часто призводить до перебоїв у постачанні електроенергії. Це трапляється через пошкодження мереж або електростанцій. Останнім часом небезпека таких відключень зросла через ракетні удари по ТЕЦ. Резервним джерелом електрики для оселі може стати автономний генератор. SPEKA роз'яснює, як підібрати генератор для дому. 

Кому підійде автономний генератор? 

Передусім це рішення для приватних оселях. Генератор неможливо використовувати у багатоквартирних будинках. Проблемою буде виведення вихлопних газів, дотримання норм пожежної безпеки та допустимого рівня шуму в житлових приміщеннях.

Які бувають типи генераторів? Переваги та недоліки

Принцип дії більшості генераторів полягає у спалюванні певного типу палива. Двигун внутрішнього згорання виділяє енергію, що обертає вал електрогенератора.

Бензинові генератори 

Такі пристрої дешеві, працюють тихо та мають менші габарити, ніж інші моделі. Їх доволі легко транспортувати та монтувати. Але вартість бензину для нього доволі висока. 

Дизельні генератори 

Натомість дизельні генератори дешеві в експлуатації. Однак вони дорожчі, шумніші та важче заводяться за низької температури.

Газові генератори

Ці моделі дешеві в обслуговувані та тихі. А працюють від газової мережі або від балонів. Їх мінус — висока ціна та монтаж до газової мережі за допомогою фахівців. 

Комбіновані генератори

Комбіновані, або двопаливні, генератори можуть використовувати як газ, так і бензин (дизель). При зміні типу палива подання електроенергії не переривається. Основним недоліком є висока вартість. 

Типи двигунів та потужність 

У генераторів двигуни дво- або чотиритактні. Другий тип потужніший та має довший час роботи, але споживає більше палива. 

Є два визначення потужності: номінальна та максимальна. Перша вказує можливість генерування енергії тривалий час. Максимальна потужність вища, але так генератор працюватиме приблизно 30 хвилин, після чого потребує охолодження. 

Скільки коштує автономний генератор

Ціни варіюються залежно від типу генератора, потужності, бренду виробника та інших чинників. Також зауважимо, що за типом вихідного струму генератори бувають однофазні (220V) або трифазні (380V).

Наприклад, один із популярних бензинових генераторів на 3 кВт коштує 22 тис. грн, дизельний на 5 кВт — 69 тис. грн, а бензиновий тако самої потужності — 36 тис. грн.

Скільки потрібно палива і як розрахувати потужність генератора для власного будинку

Це залежить від великої кількості змінних. Нормою для дизельного генератора є 200-250 г за 1 кВт*год електроенергії. У бензинового аналога витрати за таких самих потреб в електроенергії буде 350 г бензину. 

Щоб розрахувати, чи вистачить потужності генератора для будинку, потрібно знати потужність електроприладів та їх пусковий коефіцієнт. Адже деякі пристрої з електромоторами у момент запуску споживають набагато більше електроенергії, ніж стабільної роботи.

Стандартних генераторів із видачею 5-6 кВт зазвичай вистачає для типового будинку із середнім споживанням енергії. У заміських котеджах з електричним опаленням, автономним водопостачанням та помповою каналізацією потрібні 10-12 кВт та більше.

P. S.

Нагадаємо, раніше SPEKA розповідала, як підготувати оселю до зими та зекономити на опаленні. 

1
Прокоментувати
Евгений Сутуга 18.09.2022, 12:54
Напевно про типи двигунів, не коректно сказано, а саме відносно однакового об'єму камери згорання двигуна потужність та споживання менша буде у чотирьохтактного двигуна. Власне він є вигіднішим відносно двухтактного
Інші матеріали

Графіки відключень електроенергії на 25 травня 2024 року

Максим Красіков 25 травня 2024 12:30

Акумулятори для бронежилетів виготовляє американська компанія Amprius

Владислав Паливода 15 травня 2024 12:35

Енергетичну зброю проти безпілотників випробували у Великій Британії

Владислав Паливода 9 травня 2024 18:45

YASNO розробила мобільний застосунок, поки тільки для Києва

Богдан Камінський 14 лютого 2024 18:22

Програма «Інноватори енергоефективності України» стартує вже у січні. Як зареєструватись

Богдан Камінський 10 січня 2024 13:41