Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Комунікації АЗС до та після 24.02. Зміни та інсайти

LOOQME company
LOOQME company Media monitoring and Social listening market leader in Ukraine
4 липня 2022 5 хвилин читання

Увага споживачів до АЗС до повномасштабного російського вторгнення і після суттєво відрізняється. Якщо раніше основними питаннями були вартість і якість пального, то після кількох місяців повномасштабної війни найголовнішою проблемою стала його наявність. Команда LOOQME дослідила, як змінилися комунікаційні показники лідерів ринку пального. Аналітика охоплює період із 1 січня по 31 травня 2022 року.

Лідери за кількістю ≠ лідери за охопленням

За кількістю згадувань бренду лідером за весь період дослідження стала компанія Shell. Кількість публікацій про неї перевищує найблищого конкурента ОККО на 3%. Також важливо, що потенційне охоплення публікацій Shell більше за охоплення OKKO на 6%.

Водночас ОККО та WOG мають майже однакову кількість згадувань, але охоплення OKKO більше майже на 4%.

Такі результати говорять не лише про популярність брендів, а й про розміри аудиторій медіа, що згадали бренди. Цю ідею ілюструють показники і наступних у рейтингу компаній. KLO посідає 7 місце серед лідерів АЗС-ринку за кількістю публікацій, проте за охопленням перевищує Socar та БРСМ, які посіли 5 та 6 місце.

Разючі розриви показників між компаніями

До 24 лютого медіаполе нараховувало в середньому 296 згадувань АЗС на день у сумі. Після повномасштабного вторгнення це число зменшилося на 15,4%.

З рисунку видно, що в перший місяць війни медіаполе було на рівні січня-лютого. Потім значно зменшилося і почало збільшуватися під час третього місяця війни (коли проблема дефіциту пального постала особливо гостро).

Дослідження показує разючі розриви показників між компаніями, що зростили їх за час повномасштабної війни, і тими, чиї цифри значно впали. Найбільший приріст за час війни показав бренд Shell: +68% публікацій на день та +91,3% потенційного охоплення. Найбільше зменшення комунікаційних показників має Укрнафта: -48,1% кількості публікацій та -68,3% охоплення.

Цінно зауважити, які інфоприводи дали компаніям піки згадок:

-        Пік згадок мережі Shell припадає на період з 28 лютого по 13 березня, коли ЗМІ активно обговорювали таємну покупку нафти компанією Shell та заяву компанії про остаточний вихід з ринку рф. Після цього активність згадувань Shell зменшується, проте вона залишається лідером за кількістю згадок до 2 травня.

-        Далі лідерство перехопили WOG і OKKO, коли оголосили про обмеження продажу пального.

Загальні інсайти аналітики ринку

-        Загалом медіаполе має негативний характер. Найбільша негативна видимість у медіаполі OKKO та WOG.

-        Найбільш вживаними словами в медіаполі є: «грн/л», «ціна», «паливо», «бензин», «мережа», «АЗС» та «А95».

-        Найбільша кількість публікацій зафіксована 18 травня — 1264 згадки визначених компаній. Основний контекст публікацій складали слова, пов'язані з ціною пального: «грн/л», «гривня», «ціна», «паливо», «автогаз», «бензин», «літр», «коштувати».  Трендовими (тими, кількість використання яких почала різко зростати за короткий проміжок часу) у цей день стали слова «газ», «автогаз», «станція», «скраплений», «коштувати», «збільшити», «АЗС», «ОККО», «UPG».

-        Назви компаній часто вживаються у матеріалах разом.

-        Унікальне середовище показує, що слова, пов'язані зі здорожчанням пального, найчастіше і найближче розташовані до компанії Socar. Тут також ми бачимо слова «Азербайджан», «державний», «Туреччина», «переговори» та інші. Унікальний контекст WOG складається зі слів «найголосніше», «prime», «БРСМнафта», «Mango», «greenwave» та інших. У ОККО це слова «Галнафтогаз», «фіктивний», «Віталій Антонов». Shell згадується поруч з «Neftek», «Nestle», «Ultra».

Щомісячні тренди

Лютий: у тренди потрапив інфопривід про кредитні ліміти, де АЗС згадувалися як місця, де можна зняти до 6 тисяч гривень готівкою. Також в трендах бачимо слова, пов'язані з повномасштабним вторгненням росії в Україну.

 Березень: у трендах новина про те, що АЗС зменшили ціни на преміальне пальне та коментарі Сергія Куюна про ціни на пальне.

 Квітень: у трендах були новини про можливість виникнення дефіциту пального на Одещині.

 Травень: головний тренд — створення боту про наявність пального .


Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Telegram на вимогу Apple почав блокувати російськомовні канали, що закликають до насильства — Дуров

Юлія Даниленко 16 годин тому

Кінець горору від ДСНС, нові функції «Дії», ниття айтівців на росії. Ранкова SPEKA

Юлія Даниленко 24 вересня 2022 10:01

ЄC готує восьмий пакет санкцій проти росії. Що до нього увійде

Юлія Даниленко 23 вересня 2022 16:31

Закриті кордони для студентів-чоловіків, гра від штучного інтелекту та місячна ракета. Ранкова SPEKA

Юлія Даниленко 23 вересня 2022 08:49

Brexit, але не зовсім. YouControl знайшов понад 2 тис. британських компаній, які досі працюють на росії

Юлія Даниленко 21 вересня 2022 17:21