Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Клавіатура AOC GK500 Gaming: добротна механіка не за всі гроші світу

Владислав Миронович
Владислав Миронович Журналіст та редактор колонок SPEKA
31 травня 2024 7 хвилин читання

Я міркував над купівлею механічної клавіатури понад рік. Це не була нагальна потреба, але різні моделі я переглядав періодично. Проте завжди щось не підходило — то занадто висока або підозріло низька ціна, то відсутність цифрового блока, то якісь величезні габарити чи дивні дизайнерські рішення. І от нарешті мені в око впала AOC GK500 Gaming, яка, здається, підходила мені за усіма параметрами. Тож я її придбав і тепер хочу поділитися досвідом використання цієї клавіатури.

Комплектація, дизайн та ергономіка

У комплекті AOC GK500 Gaming немає нічого зайвого — сама клавіатура, чотири змінні ковпачки сріблястого кольору для «ігрових» кнопок WASD, ключ для витягання ковпачків, підставка під зап’ясток та інструкція користувача. 

З усього цього мені знадобилася, власне, лише клавіатура. Ковпачки я ставити не став, через те що на клавіші [S] немає української «і», та й загалом під час гри я на клавіатуру не дивлюсь (на відміну від набору тексту). Підставка під зап’ясток доволі оригінальна — на магнітних кріпленнях, але, як на мене, лише займає місце на столі. Ключ для заміни ковпачків у мене вже був. А інструкція… Ну хто їх читає?

AOC GK500 Gaming має доволі компактні розміри — приблизно 43 на 19 см. Вона важка — на перше око понад кілограм. Разом із прогумованими ніжками це забезпечує надійну фіксацію положення клавіатури: щоб її посунути, потрібно докладати зусиль, під час роботи вона не совається. Кабель незнімний, його довжина 1,8 м, він має тканинне обплетення і виглядає вельми надійно. Корпус клавіатури зроблений з пластику та алюмінію. Металева верхня панель додає солідності її вигляду і дає зрозуміти, що це не дешевий мотлох. 

Загалом якість виготовлення клавіатури висока, вона не прогинається і не люфтить. Хіба що за різкого натискання клавіш цифрового блока можна почути легкий металевий дзвін. 

Пластик ковпачків матовий і приємний на дотик. Усі клавіші мають трохи втиснуту поверхню, що забезпечує комфортне натискання. І латинські, і кириличні символи підсвічуються, хоча традиційно для подібних рішень з лазерним гравіюванням латинські символи дещо яскравіші через розташування світлодіодів. 

AOC GK500 Gaming
AOC GK500 Gaming
AOC GK500 Gaming

Розкладка та перемикачі

AOC GK500 Gaming має два варіанти розкладки — на 104 клавіші з одноповерховим Enter та довгим лівим Shift і на 105 клавіш з двоповерховим Enter та коротким лівим Shift. Мені дістався другий варіант — великий Enter якраз був одним із чинників, чому я звернув увагу на цю модель. 

Зазначу, що короткий лівий Shift і додаткова клавіша між ним та [Z] — доволі спірне рішення. До малого розміру Shift зрештою звикаєш (хоча перші кілька днів було трохи незручно), а от додаткова кнопка [/], як на мене, взагалі не потрібна. В англійській розкладці вона дублює аналогічну клавішу, що розташована ліворуч від Enter. В українській її існування має трохи більше сенсу — вона для літери «Ґ». Хоча користь від цього також сумнівна. Ця літера зустрічається в українських словах доволі рідко, а за потреби її можна надрукувати, натиснувши «Г» із затиснутим правим Alt.  

Додаткових ігрових кнопок на цій клавіатурі немає. Їхню роль виконують F1-F5 (позначені також як G1-G5) за увімкнення відповідного налаштування. Виробник заявив необмежену кількість одночасних натискань клавіш (NKRO) та функцію захисту від фіктивних натискань (яка начебто відсікає випадкові натискання сусідніх клавіш під час гри).   

Клавіатура AOC GK500 Gaming випускається з двома типами перемикачів — Outemu Red та Outemu Blue. У мене варіант з червоними перемикачами, які не мають тактильного відгуку: за натисканні вони рухаються лінійно, і момент спрацьовування не відчувається — ні клацання, ні зміни зусилля в цей момент не настає. Сила спрацьовування становить 50 г, хід перемикача — 4 мм, спрацьовування відбувається на середині ходу. Заявлений ресурс — 50 млн спрацьовувань.

AOC GK500 Gaming
AOC GK500 Gaming
AOC GK500 Gaming

Кажуть, що для набору тексту краще брати сині перемикачі. Але я як людина, що постійно працює з текстами, зазначу, що жодних проблем із червоними перемикачами я не відчув і цілком комфортно друкую на них. 

AOC GK500 Gaming при цьому доволі тиха як для механіки. Вона, звісно, гучніша за мою колишню мембранну клавіатуру (червоні перемикачі фактично безшумні, але чутно стукіт ковпачків по металевій панелі). Завдяки червоним перемикачам знаменитого ефекту друкарської машинки, що спостерігається у синіх перемикачів, тут немає. Це великий плюс для тих, хто живе не сам.

Підсвічування і налаштування    

Клавіатура має повноцінну RGB-підсвітку, яка підтримує 16,8 млн кольорів. До її якості жодних претензій немає — вона яскрава, добре регулюється та знову ж таки виглядає якісно та солідно. Керувати підсвіткою можна безпосередньо з клавіатури за допомогою відповідної кнопки та стрілок курсора. Але при цьому ви будете обмежені лише вибором кількох режимів та рівня яскравості.

Набагато більше функцій налаштування підсвітки ви отримаєте у фірмовому ПЗ AOC G-Tools. Там можна вибрати один з 11 режимів роботи підсвітки, виставити яскравість, швидкість пульсації, задати необхідний колір тощо.

Там же можна виставити інші параметри клавіатури, наприклад, частоту затримки запитів, затримку повторення, вимкнути клавішу Windows, створювати макроси, а також перепризначати усі клавіші. Загалом фірмове ПЗ забезпечує всі необхідні функції управління клавіатурою.

AOC GK500 Gaming
AOC GK500 Gaming
AOC GK500 Gaming
AOC GK500 Gaming

Короткий висновок

Загалом AOC GK500 Gaming мені сподобалася. Не маючи до цього досвіду роботи з механікою, я переживав, що, можливо, вона мені не підійде, проте ця модель виправдала всі мої очікування: на ній зручно грати та комфортно працювати, при цьому вона гарно виглядає та займає небагато місця на столі. Якщо ви ніколи не користувалися механікою, за акційної ціни у 1250 грн це буде гарний вибір, щоб спробувати клавіатури такого типу.

Характеристики:

  • Кількість клавіш: 105
  • Перемикачі: OUTEMU Red
  • Ресурс перемикачів: 50 млн спрацювань
  • Кількість одночасно натиснутих кнопок: без обмежень (NKRO)
  • Підсвічування: 16,8 млн кольорів, 11 режимів

Плюси:

  • гарний дизайн та зовнішній вигляд
  • приємний на дотик пластик і зручні клавіші
  • добра фіксація на столі
  • якісна підсвітка
  • якісні перемикачі
  • не дуже гучна
  • ціна

Мінуси:

  • короткий лівий Shift і зайва додаткова кнопка поруч
  • легкий дзвін за різкого натискання деяких клавіш
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Автономне енергозабезпечення будинку у селі: власний досвід

Владислав Миронович 14 червня 2024 15:15

Огляд Logitech Zone 300 Wireless Headset: легка гарнітура для роботи та дозвілля

Владислав Миронович 14 червня 2024 10:00

Light Phone 3 — телефон для мінімалістів

Сергій Коноплицький 13 червня 2024 15:35

Облаштувати квартиру/будинок на випадок блекауту: скільки це коштує

Олександр Тартачний 11 червня 2024 09:00

День обіймів кішок: які іграшки подарувати пухнастим?

Олеся Дерзська 4 червня 2024 14:20