Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як зареєструвати ПРРО айтівцю?

Катерина Корбут
Катерина Корбут Sales manager в TAXER
18 грудня 2023 4 хвилин читання

Усі підприємці, які мають фізичну точку надання послуг або надають виїзні послуги (фотографи, будівельники тощо), мають використовувати РРО/ПРРО. Найпростішим із двох варіантів вважається саме використовування ПРРО, тому що його можна встановлювати на смартфоні, планшеті, ноутбуці, а чеки можна напряму надсилати на пошту. 

Нагадаю також, що не використовувати РРО/ПРРО можна:

 • ФОП, які перебувають на території проведення бойових дій;
 • ФОП на 1-й групі спрощеної системи оподаткування;
 • підприємцям, які отримують кошти за надані послуги чи продані товари тільки на рахунок ФОП за реквізитами IBAN (або які отримують оплату за дистанційні послуги за реквізитами ключ-картки / через LiqPay та аналогічні сервіси).

Але у цій статті мова саме про тих підприємців, яким ПРРО використовувати треба. Отже, як його зареєструвати?

Кроки для реєстрації ПРРО

Існує багато варіантів програмних реєстраторів: «Каса» від ПриватБанку, CheckBox, «Вчасно.Каса», ПРРО від податкової та інші. Але для того щоб почати працювати з програмним реєстратором, треба виконати такі дії:

 • 1
  Отримати КЕП. Повний перелік АЦСК за посиланням.
 • 2
  Зареєструвати торгову точку (для тих, у кого немає фізичної адреси надання послуг, можна обрати адресу з ЄДР за ФОПом). Це можна зробити через електронний кабінет платника податків. Виберіть запит «Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, форма № 20-ОПП» (без поданої форми 20-ОПП наступні кроки будуть неможливі), та заповніть форму наступним чином:

  - «Тип об’єкта оподаткування»: оберіть номер вашого типу об’єкта з попередньо завантаженої таблиці та впишіть його у форму.
  - «Ідентифікатор об’єкта оподаткування»: тут вказується числове значення з коду вашого типу об’єкта та самостійно обраного п’ятизначного внутрішнього ідентифікатора. Наприклад: код типу об’єкта — 378 (офіс), внутрішній ідентифікатор — 00001, тоді ідентифікатор об’єкта оподаткування виходить 37800001.
  - «Код за КОАТУУ» — це код за адресою реєстрації, який можна знайти за посиланням.
 • 3
  Зареєструвати касу. Для цього у кабінеті платника податків перейдіть у розділ «Введення звітності» — «Створити», оберіть «Заява про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій (форма № 1-ПРРО)» та заповніть форму. Звертаємо вашу увагу на те, що розділ «Фіскальний номер» заповнювати не треба, його присвоїть податкова після реєстрації ПРРО.
 • 4
  Зареєструвати касира. Для того щоб це зробити, у касира також має бути КЕП. Якщо ж найманих працівників взагалі немає, ви просто реєструєте касу на себе (у такому разі доведеться самостійно відкривати та закривати зміну щодо ПРРО). У кабінеті платника податків перейдіть у розділ «Введення звітності» — «Створити», оберіть «Повiдомлення про надання iнформацiї щодо кваліфікованих/удосконалених сертифiкатiв вiдкритих ключiв, які застосовуються в ПРРО. Форма № 5-ПРРО» та заповніть форму.

Тепер можна підключати той ПРРО, який ви для себе обрали (варіанти програмних реєстраторів заначені у статті вище).

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як штучний інтелект трансформує лікування захворювань очей

Владислав Миронович 24 травня 2024 17:57

Support day: як інженеру стати ближчим до продукту

Владислав Миронович 24 травня 2024 17:00

Продаж товару на умовах післяплати: чи потрібно застосовувати ПРРО/РРО?

Дарина Ціва 24 травня 2024 15:00

Результати великого апдейту Google 2024 року: чому одні компанії не встояли, а інші наростили трафік на хвилі оновлення

Олексій Шаповал 23 травня 2024 18:20

Чи можна підприємцю відмовитись від використання РРО?

Владислав Нечипорук 23 травня 2024 15:00