Як за рік змінився соцпакет та умови праці в українському IT – дослідження
Рекрутингова агенція ITExpert дослідила, як за рік змінились актуальні соцпакети та інші умови праці для IT-фахівців в Україні, повідомляє ITExpert.
Згідно з ним, в травні 2023-го 74,3% компаній пропонують гібридний формат роботи, тобто можливість обирати між офісною та віддаленою роботою для IT-співробітників. Лише 14,7% компаній пропонують виключно віддалену роботу. Тільки офісний формат підтримують 2,9% бізнесів сектору.
Відпустка та лікарняний
У середньому IT-компанії надають 20 робочих днів відпустки для своїх працівників за різних форматів працевлаштування. Безлімітні відпустки діють у 2,9% опитаних IT-фахівців. Не пропонують жодної відпустки у компаніях 0,7% респондентів.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Щодо лікарняних, 14,7% компаній пропонують безлімітний лікарняний, 25,7% – до 10 оплачуваних днів, 16,9% – від 11 до 30 оплачуваних днів, а 5% компаній лікарняних не надають.
Перегляд заробітної плати в IT-компаніях
За результатами травня 2023 року 50,7% айтівців заявили, що в їхніх компаніях не призупиняли перегляд зарплатні та кар’єрне зростання.
8,1% опитуваних від початку повномасштабної війни позбавлені такої можливості.
Не пощастило 0,7% учасникам, яким ще й до вторгнення не пропонували підвищити зарплатню чи регулярно просуватися кар’єрою.
«Плюшки» та підтримка айтівців під час війни
- найчастіше компанії пропонують співробітникам привітання та подарунки від компанії на дні народження, річниці та інші важливі дати: 61,8%;
- внутрішнє навчання: 57,4%;
- компенсація зовнішнього навчання чи сертифікацій: 57,4%;
- медичне страхування: 55,9%;
- програми менторингу: 52,9%;
- оплата коворкінгу: 41,9%;
- компенсація занять спортом: 35,3%;
- підтримка у випадку зміни місця проживання: 33,1%.
Додатково, 5,9% IT-компаній включають в свою практику виплату 13-ї зарплати працівникам. В 3,7% організацій є скорочений робочий день у п'ятницю, а в 1,5% компаній існує скорочений робочий тиждень. Понад 3% компаній надають співробітникам можливість отримання опціонів.
Від початку повномасштабного вторгнення та особливо за останній час деякі компанії почали компенсувати витрати на коворкінгові простори. Деякі з них також запровадили повне відшкодування витрат на підтримку ментального здоров'я та надання волонтерських днів. Крім того, під час перебоїв у електропостачанні компанії відшкодовували суму в $1500 за придбання генератора або системи Starlink, а також продовжували забезпечувати збереження робочого місця для колег, які приєдналися до ЗСУ.
В опитуванні взяли участь 136 IT-компаній різних типів. За видом діяльності, 42,6% компаній були продуктовими, 45,6% — аутсорсинговими та аутстафінговими, а 12,5% представляли інші типи компаній.