Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як з нуля запустити email-канал для нішевого бренда одягу: покроковий мануал від диджитал-агентства Netpeak

Валерія Лісняк
Валерія Лісняк Middle Email Marketer в агентстві Netpeak Ukraine
31 січня 2024 7 хвилин читання

Запустити direct-маркетинг для бренда одягу — завдання, яке зазвичай викликає труднощі. Серед основних: відсутність персоналізованого підходу, цілісної та привабливої ідентифікації, а також часті зміни у споживчій поведінці, що вимагають від маркетологів адаптації й впровадження нових стратегій. Ще одним викликом у ніші жіночого одягу є висока популярність цього інструменту, що потребує додаткових зусиль, щоб виділитися серед конкурентів.

Багато компаній у цій ніші вже успішно використовують канал email у власній комунікації з клієнтами, маючи можливість додатково інформувати клієнтів про нові колекції, розпродажі, акції та інші події.  

У кейсі для нашого партнера —  нішевого бренда жіночого одягу The Lace — ми детально розглянемо етапи запуску email, проаналізуємо, які види email-розсилок виявилися найбільш ефективними, й визначимо, яких результатів вдалося досягти команді Netpeak за чотири місяці роботи, впровадивши всі ці кроки у роботу.

Головне завдання — чітко визначити мету кампанії

Партнер звернувся до нас без наявного каналу email, тож головною метою було запустити цей канал з нуля, підвищивши загальний дохід з електронної комерції. Основний фокус у роботі був на побудову системної комунікації з клієнтами The Lace та підвищення конверсії на всіх етапах воронки продажів.

Початкова база контактів була невеликою для цієї ніші. Туди входили email-адреси, які клієнти колись залишали на сайті. Після валідації та видалення адрес, що не існують, залишилася база, з якою не проводилася регулярна комунікація. Це призвело до того, що багато клієнтів забули про бренд, а більшість із них були пасивні щодо електронних розсилок та не відкривали листи. 

Викликом для нашої команди стала реактивація пасивних контактів й розроблення систематичного збору нової бази. Під час складання плану розвитку каналу ми врахували особливості та унікальну торговельну пропозицію бренда.

Покроковий план, який допоміг побудувати ефективну стратегію просування через канал email 

Наша команда обрала стратегію, яка складалась з ручного масового надчилання листів та автоматизованих (тригерних) електронних повідомлень.

Пріоритетами у роботі для нашого партнера стали:

  • збір бази нових підписників;
  • автоматизація маркетингової комунікації;
  • реактивація сплячих користувачів.

Першим кроком ми підключили два важливі сервіси: Email Service Provider (ESP) — сервіс для створення і надсилання листів, зберігання та сегментації контактів, а також для аналітики розсилок та Postmaster — інструмент, який дав змогу отримати інформацію про стан і репутацію домена-відправника з боку поштових сервісів

Далі важливим кроком був аналіз ринку, прямих і непрямих конкурентів, завдяки чому вдалося виокремити найкращі підходи у цій ніші. Чітко визначивши  унікальну торговельну пропозицію, ми впровадили інструменти, які не використовували основні конкуренти бренду. 

Наступним нашим кроком була розробка тригерної карти комунікацій й початок впровадження автоматизованих розсилок на її основі.

Після цього ми розробили й впровадили форми підписки на сайті. Щоб підвищити рівень конверсії в підписку, ми додали лід-магніт: бонус за підписку — 10% знижки на перше замовлення й динамічний віджет в кутку сайту для появи pop-up форми на сайті. 

Розроблена форма підписки у футері сайту й pop-up форма Розроблена форма підписки у футері сайту й pop-up форма

Також налаштували інтеграцію між сайтом і ESP для перенесення контактів в сервіс розсилок. Нам було необхідно, щоб у базу потрапляли лише дійсні адреси. Для цього налаштували процедуру Double Opt-In (двоетапне підтвердження email-адреси на пошті). Підписники могли підтвердити дійсність пошти й бажання отримувати розсилки, а ми запобігли можливим скаргам на спам та потраплянню у базу невалідних email-адрес.

Для нових підписників ми розробили автоматизовану welcome-серію листів, де розповіли про бренд та його унікальну торговельну пропозицію, а також надіслали обіцяний вітальний промокод на знижку 10%. 

Важливим кроком була розробка привабливого для цільової аудиторії шаблону, який відображатиме айдентику бренду. Жіночий одяг – це перш за все про перше wow-враження, тож було важливо запропонувати партнеру розробити шаблони, які міститимуть брендові елементи, роблячи розсилки легко впізнаваними для клієнтів бренду “The Lace”. Далі ми розробили контент план й додали гейміфікацію до листів. Зацікавили клієнтів бренду інтерактивними ігровими елементами, підвищивши їх лояльність. Додатково запропонували нашому партнеру впровадити закриті акції, які були доступні лише для підписників розсилок від бренду. Завдяки цьому нам вдалося повернути увагу клієнтів, які не були готові купувати. 

Урізноманітнення рубрик: релізи лімітованих колекцій й SALE-добірки Урізноманітнення рубрик: релізи лімітованих колекцій й SALE-добірки
Урізноманітнення рубрик: релізи лімітованих колекцій й SALE-добірки Урізноманітнення рубрик: релізи лімітованих колекцій й SALE-добірки

Результати просування бренду, які вдалося отримати завдяки email-розсилкам

За 4 місяці роботи команда Netpeak успішно запустила й реалізувала стратегію просування через канал email. Збільшення відсотка активної бази з 45% до 60%, доводить те, що нам вдалося успішно залучити увагу нових клієнтів завдяки комплексній роботі з обраними інструментами. 

Особливим досягненням для нашої команди стало повернення до розсилок – 12% контактів, які протягом понад 3 місяців не читали листи, що зміцнило клієнтську базу.

Порівняння доходу з каналу email в перший і в четвертий місяці розсилок й результати досягнуті по іншим показникам Порівняння доходу з каналу email в перший і в четвертий місяці розсилок й результати досягнуті по іншим показникам


Окрім того, завдяки комплексній роботі разом з нашим партнером The Lace вдалося:

  • побудувати системну комунікацію з клієнтами, підвищивши лояльність до бренду;
  • підкреслити унікальну торговельну пропозицію бренду завдяки розсилкам, виділивши його серед конкурентів;
  • підвищити конкурентоспроможність на ринку;
  • збільшити дохід з ecommerce вже з першого місяця використання email та вийти на повну окупність інвестицій через 4 місяці.
Особливо ефективною виявилась рубрика гейміфікація. Аудиторія активно грала в ігри й розгадувала різноманітні загадки, а за правильні відповіді отримувала знижки та бонуси. 
Найкращий місячний результат рубрики — 15% доходу з каналу email Найкращий місячний результат рубрики — 15% доходу з каналу email


Чому запуск email каналу — інвестиція, яка вартувала зусиль

Запуск email-маркетингу дозволив бренду розширити канали комунікації з клієнтами та збільшити дохід з ecommerce. Наявність такого каналу дозволяє підвищити загальну лояльність до бренду та готовність до покупки, автоматизувати маркетингові процеси та підтримувати регулярну й персоналізовану комунікацію з клієнтами за відносно невеликих витрат.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Microsoft розкриває нові деталі масштабної російської кібератаки

Вікторія Рудзінська 28 червня 2024 09:37

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41

Як правильно налаштувати SMM, щоб збільшити взаємодію з клієнтом у 2 рази. Кейс VARUS

Катерина Селезень 27 червня 2024 16:48

Як я провела Ukrainian Blockchain Week 2024

Владислав Миронович 27 червня 2024 10:00

Що таке DRaaS-рішення і чим воно корисне для бізнесів

Maris Sperga 26 червня 2024 11:36