Як вижити у світі Palworld: сім порад для початківців
Гра Palworld стала справжнім феноменом січня. В інтернеті її вже охрестили «озброєними покемонами», яка поєднує елементи виживачів на кшталт Rust з колекційними тваринками, що створює сатиричний ефект.
Лише за тиждень після релізу Palworld розійшлася накладом у 8 млн копій. А, за даними SteamDB, кількість одночасних онлайн-гравців перевищила 2 млн, що дозволило новинці обігнати легендарний (та безплатний) Counter-Strike 2.
Хочете спробувати Palworld, але не знаєте, з чого почати? Ми пограли кілька годин та маємо кілька порад для новачків, щоб розпочати цю незвичайну та захопливу пригоду.
Їжте своїх приятелів
Ловити милих друзів і змушувати їх працювати на вашій базі, безперечно, один із найцікавіших аспектів Palworld. Але щоб вижити у суворому світі, вам доведеться іноді смажити тваринок до хрумкої скоринки, аби втамувати голод.
Теоретично ваш персонаж може стати веганом, але навіщо? Ягід треба збирати дуже багато, та й вони повільно втамовують голод.
На початкових етапах гри біля вогнища у таборі доступні кілька простих рецептів, наприклад, гриль з чикіпі чи шашлик з ягняти.
Плануйте день для виживання
Коли ви помираєте у Palworld, всі ресурси, що були при вас, залишаються на місці загибелі. Тому треба подбати про безпеку, адже доведеться бігти по свої речі часом дуже далеко. Щоб уникнути цього, варто активувати точки швидкого переміщення. Тоді можна буде телепортуватися до найближчої вежі, де залишилися речі.
Уночі можна замерзнути, тож треба розпалити багаття у таборі. Але не підходьте занадто близько, адже вогонь завдає шкоди.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Взагалі ніч — небезпечний час у Palworld. Краще досліджувати острови вдень, а ввечері облаштовувати базу. А щоб переспати ніч, вам доведеться побудувати хоча б примітивну хатину і ліжко.
Збирайте деревину, багато деревини
Спочатку вам може здатися, що достатньо збираєте деревини. На початку так і є: на стартовій базі ви без проблем знайдете необхідну кількість ресурсів для створення простих інструментів.
Але з розвитком технологій знадобиться величезна кількість сировини, тож не поспішайте ховати сокиру. І не бійтеся вирубувати ліс навколо бази: згодом дерева відновляться і ви знову зможете їх використовувати. Це стосується й інших ресурсів на кшталт каміння або руди.
Побудуйте міцну базу
Де б ви не вирішили побудувати Pal Box, там, ймовірно, і буде ваш перший базовий табір. Обов’язково відстежуйте місії у Pal Box, щоб дізнатися, що потрібно побудувати далі для підвищення рівня бази.
Одна з найнеобхідніших речей на базі — дерев’яна скриня. Ваш персонаж не може носити багато ресурсів, тож майже бездонний ящик точно стане у пригоді.
Ловіть різноманітних корисних друзів
Якщо ви фанат покемонів, то знаєте, що стихія тварин має значення. За перші 30 тварин ви отримаєте значний буст до рівня персонажа, проте краще урізноманітнити свою колекцію.
У кожної тваринки свої особливості. Наприклад, грибочок Gummos вміє сіяти поля, пінгвін Pengullet — поливати город, а кицька Cattivia — збирати врожай та нести його до сховища. Тож комбінація різноманітних помічників значно спростить обслуговування бази.
Однак не поспішайте заприятелювати з тваринами, які значно сильніші за рівень вашого персонажа. Ймовірно, ви загинете, а за своїми речами доведеться бігти дуже далеко.
Виробляйте сфери у промислових масштабах
Гра від самого початку підкаже, як виробляти сфери та ловити у них тварин. Однак перед будь-яким рейдом вам варто подбати про достатню кількість цього корисного інструменту.
Коли ви далеко від бази, може так статися, що поруч цікава тваринка, а ви вже розкидали всі сфери (особливо якщо граєте на контролері).
Випадково викинуту сферу не підібрати. Але час від часу їх можна знайти у відкритому світі.
Будьте готові до глюків
Починаючи грати у Palworld, варто стримувати очікування щодо оптимізації. На Xbox Series X гра поводиться непогано, але іноді трапляються проблеми із промальовуванням текстур. Також ви можете випадково побачити «нутрощі» свого персонажа, коли підіймаєтеся на гору, або застрягнути у палях під час будівництва.
Якщо ви хочете грати з друзями, можуть виникнути проблеми з доступом до кооперативних серверів. Palworld досі намагається впоратися з напливом нових гравців.
Управління на контролері не надто зручне. Важко підрахувати кількість дарма викинутих сфер, тож будьте уважні.
Чи варто грати у Palworld
Загалом Palworld не пропонує майже нічого нового. Шанувальники жанру доволі швидко опанують геймплей.
Також забавка не має української локалізації. Але якщо це не ваша перша гра англійською, розібратися у ключових аспектах буде неважко.
Тож якщо ви не шкодуєте 540 грн або маєте Game Pass, варто спробувати вполювати кілька десятків тваринок.