Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як спростити текст за допомогою ChatGPT. Розповідають Олександр Краковецький та ChatGPT

Олександр Краковецький
Олександр Краковецький Ph.D., Software Engineer and Architect, AI/Data Science Expert
5 квітня 2023 1 хвилин читання

СEO DevRain Олександр Краковецький разом із ChatGPT та SPEKA нещодавно випустив ChatGPT Prompt Book, яка написана за допомогою ШІ, має навчити читачів правильно спілкуватися з ChatGPT.

SPEKA починає публікувати промпти з книги, які допоможуть вам отримати від ChatGPT максимальну користь. 

ChatGPT Prompt Book має навчити читачів правильно спілкуватися з ChatGPT ChatGPT Prompt Book має навчити читачів правильно спілкуватися з ChatGPT

Спрощення тексту з ChatGPT для розуміння

Поясни це п'ятирічній дитині:

Дослідження важких адронів

Ще до запуску ВАК фізика важких (таких, що містять c- або b-кварки) адронів вважалася перспективним напрямом пошуку відхилень від Стандартної Моделі. Це є можливим завдяки тому, що розпад цих короткоживучих (період напіврозпаду порядка пікосекунди) адронів відбувається з допомогою слабкої взаємодії, в якій порушується CP-інваріантність. Точне вимірювання значень CP-асиметрії у розпадах важких адронів є одним із завдань ВАК, над яким переважно працює експеримент LHCb. Саме на цьому експерименті вперше було відкрито порушення CP-інваріантності у розпадах D мезонів, а також залежність CP-асиметрії від часу у розпадах Bs мезонів.

У слабких розпадах адрони масою порядка 2 – 5 ГеВ розпадаються з допомогою віртуальних W та Z бозонів масою у 80 – 90 ГеВ. Це дає можливість припустити, що гіпотетичні частинки з ще більшою масою можуть мати вплив на такі розпади, проявляючи себе у відхиленнях від передбачень Стандартної Моделі. Ще до старту ВАК передбачалося, що у деяких моделях суперсиметрії рідкісний розпад Bs мезона на два мюони (що у Стандартній Моделі стається лише в трьох із мільярда Bs мезонів) може бути значно частішим. Три з чотирьох великих експериментів на ВАК взялися за перевірку цієї гіпотези: виміряна ймовірність такого розпаду станом на 2020 рік (близько 2.6 розпадів на мільярд) узгоджується зі Стандартною Моделлю, що виключає гіпотетичні ефекти суперсиметрії, проте не виключає певні інші моделі фізики за межами Стандартної Моделі. Незначні відхилення від передбачень Стандартної Моделі спостерігаються у інших рідкісних розпадах B мезонів, проте (оскільки ці розпади надзвичайно рідкісні) необхідно зібрати більший обсяг даних для підтвердження результатів.

Окрім дослідження розпадів вже відомих адронів, передбачався пошук нових адронів, що були передбачені Стандартною Моделлю, але не були доступними на попередніх експериментах. Загалом, ВАК за 10 років відкрив кілька десятків нових адронів. Хоча більша частина з них подібні за кварковим складом до уже відомих частинок, було також відкрито кілька принципово нових адронів. Серед них варто виділити «двічі чарівний» баріон Ξcc++ , що є першим відомим баріоном з двома чарівними кварками.

Дослідження «екзотичних» адронів, тобто таких, що не вписуються у класифікацію мезонів та баріонів, є важливим для розуміння законів квантової хромодинаміки. У експериментах на ВАК було відкрито пентакварки, а також досліджено або відкрито кілька тетракварків.

ChatGPT:

Учені вивчають адрони з важкими кварками, які розпадаються дуже швидко і допомагають виявляти відхилення від Стандартної Моделі. Експеримент LHCb на Великому Адронному Коллайдері досліджує точні значення CP-асиметрії у розпадах важких адронів. На ВАК також шукали нові адрони та екзотичні адрони, які допомагають краще зрозуміти квантову хромодинаміку. За 10 років ВАК відкрив кілька десятків нових адронів, в тому числі «двічі чарівний» баріон Ξcc++. 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Уряди ЄС погодили правила регулювання систем ШІ

Юлія Мирська 9 грудня 2023 07:30

Google працює над проєктом Ellmann для розповіді історії життя користувачів

Артем Житкевич 9 грудня 2023 07:00

Акції Google зросли більш ніж на 5% після виходу нейромережі Gemini

Артем Житкевич 8 грудня 2023 22:10

Як українці ставляться до штучного інтелекту — дослідження Kantar Україна

Богдан Камінський 8 грудня 2023 16:56

Google збрехав щодо продуктивності нової моделі ШІ Gemini, принаймні в одному відео

Олександр Тартачний 8 грудня 2023 13:35