Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як провести благодійний аукціон у компанії: 10 основних кроків

Liudmyla Sokolova
Liudmyla Sokolova Marketing manager, De7 Partner
14 березня 2024 8 хвилин читання

У компанії De7 Partner, яка займається впровадженням та підтриманням рішень SAP, вже стає гарною традицією раз на квартал проводити внутрішні благодійні аукціони для підтримки ЗСУ. Якщо ви хочете зробити щось подібне у себе, охоче ділюся основними моментами щодо організації такого заходу і як зробити його так, щоб він був максимально ефективним.

У лютому ми провели наш другий благодійний аукціон та передали кошти на два гарячі збори. Як виявилось, такі заходи є ефективною комунікаційною платформою, що сприяє зміцненню теплих відносин між співробітниками. Це дуже об’єднує команду, надихає робити ще більше задля перемоги.

Внутрішня афіша онлайн-заходу Внутрішня афіша онлайн-заходу

Основні кроки з підготовки благодійного аукціону онлайн

Можу виділити 10 основних кроків з підготовки онлайн-аукціону. Далі про них докладніше.

1.   Планування та конкретні цілі

Заплануйте дату аукціону заздалегідь, обміркуйте, яку суму ви хочете зібрати та куди плануєте спрямувати зібрані кошти. Чіткі цілі допомагають залучити більше колег.

2.   Корпоративні оголошення

Протягом усього періоду проведення кампанії комунікуйте зі співробітниками. Перше оголошення з усіма важливими моментами (дата заходу, бажана сума збору, ідеї лотів) робимо за три тижні до аукціону в робочих чатах і на пошті. Пропонуємо колегам поділитися інформацією про перевірені «гарячі збори», аби наш внесок дійсно був важливим.

До аукціону робимо 3-4 оголошення з нагадуваннями про івент, із заохоченнями взяти в ньому участь, здійснюємо «підігрів» про кількість уже зібраних лотів та агітуємо додавати ще.

3.   Заохочення та формування мотивації

У кожній комунікації зазначайте, чому участь в благодійному аукціоні важлива. Ми наголошуємо, що це наближає перемогу, дає можливість рятувати людські життя, говоримо, що навіть маленький внесок матиме велику вагу. Додатково ми мотивуємо наших колег за допомогою окремої системи заохочення De7 LightHouse – за активну участь в заходах компанії нараховуємо бали, які потім конвертуються в подарунки від компанії.

4.   Персональна комунікація

Прийдіть персонально до колег з пропозицією виставити свій лот на аукціон, наведіть приклади лотів. Розкажіть, яку радість отримають колеги, обмінявшись такими «подарунками». Врешті люди так надихаються ідеями, що у відповідь пропонують щось нове й неочікуване. Після кожного аукціону колеги пишуть організаторам: «Наступного разу я принесу… Я згадав, що у мене є… Я вже знаю, що я зроблю/вишию/намалюю… на наступний аукціон!»

Підписуйтеся на наші соцмережі

5.   Правила участі у благодійному аукціоні

Напишіть правила участі в заході: що може бути в якості лота; який крок ставки; куди піде лот, якщо його ніхто не купить.

У нашому випадку такі лоти купує компанія в корпоративний фонд подарунків. Правила можна викласти окремим оголошенням безпосередньо перед івентом, а також проговорити на початку заходу.

6.   Лоти

Під час двох благодійних аукціонів ми продавали різне: хендмейд іграшки, смаколики (вино, джеми, чаї), українські традиційні прикраси, дизайнерські сумки-шопери ручної роботи, петриківський розпис, настінні календарі-планери, кінематографічний мерч, шеврони, кераміку та декоративний посуд, онлайн заняття з йоги, книги по саморозвитку, навіть відстріляний тубус від RPG-75 та бойовий «привіт» окупантам, написаний на бойовому дроні. В останньому аукціоні ми зробили один секретний лот від компанії De7 Partner, що викликало дуже великий інтерес та азартну боротьбу.

До аукціону ми не розказуємо прямо, які лоти будуть розігруватися. Лиш іноді в оголошеннях робимо завуальовані таємничі описи «що там буде», щоб учасникам було цікавіше.

7.   Представлення лотів та їхній продаж

Зробіть стильну презентацію, де кожен лот матиме свою сторінку зі стартовою вартістю, якісним фото й цікавим описом. Часто ми робимо описи в жартівливій формі, аби додати позитиву. Під час заходу дайте продавцю можливість сказати кілька слів по свій лот, похвалити й додати цінності своєму продукту. Часто це теплі історії про створення лотів, про те, звідки вони, як їх можна використовувати.

Сторінка лоту з Благодійного аукціону De7 Partner
Сторінка лоту з Благодійного аукціону De7 Partner
Сторінка лоту з Благодійного аукціону De7 Partner
Сторінка лоту з Благодійного аукціону De7 Partner

8.   Доставка лотів

Розробіть прості та зрозумілі інструкції з організації доставки лотів до покупця. У нас витрати за пересилку бере на себе компанія De7 Partner. Це пересилка по Україні, а також міжнародні перевезення, щоб співробітники, які проживають або тимчасово знаходяться за кордоном, також отримали свої викуплені лоти.

Інструкція з організації доставки лотів покупцям Інструкція з організації доставки лотів покупцям

9.   Організація збору коштів

Створіть єдиний рахунок для збору донатів. Лінк на «банку» показуйте максимально часто. Інформація має бути легкодоступною як для покупців, так і для тих, хто просто хоче підтримати збір. Ми додаємо QR-код на кожну сторінку презентації з лотами й на кожне зображення в оголошеннях. Так покупці можуть одразу розрахуватися за куплений лот, а інші співробітники компанії зробити благодійний внесок в зручний для себе час.

10.  Досягнення цільової суми збору

Після аукціону дайте можливість поповнювати банку ще кілька днів поспіль для тих, хто не мав можливості взяти участь в заході, не встиг щось купити чи не знайшов лот для себе. З досвіду зазначу: під час аукціону ми збільшуємо стартову вартість лотів орієнтовно вдвічі, а за рахунок донатів додається ще третина суми. Таким чином ще на етапі підготовки до благодійного аукціону ми можемо прогнозувати, яку суму нам вдасться зібрати. Звісно, щоб зібрати якомога більше, важливо мотивувати, хвалити й підбадьорювати колег. Для цього ми пишемо оголошення з проміжковими результатами збору, нагадуємо, яку важливу справу ми робимо разом.

Інсайти та додаткові поради

Ще кілька цікавих спостережень та порад.

Одразу після заходу викладіть таблицю з інформацією, хто що купив і за скільки. Так колегам було простіше згадати, яку суму вони мають закинути «на банку».

Також можна показати проміжкові результати (сума від продажу всіх лотів) та поділитися цікавою статистикою:

Як показує досвід, великий попит мають недорогі компактні речі та смаколики.

Шалений успіх мали лоти від колег, які є громадянами Азербайджану. Колеги виставили на аукціон речі, які є частинкою їхньої культури. За ці лоти відбувалась серйозна боротьба серед співробітників з України.

Дуже тішить, що колеги з Азербайджану ще з самого початку дуже серйозно поставились до участі в заході. Вони поділяють наші цінності та щиро підтримують народ України.

Після проведення аукціону та закриття збору позитивна атмосфера триває ще протягом кількох тижнів. Ми бачимо реакцію і вдячні відгуки тих, кому ми допомогли своїми донатами.

Окрему радість і щирі емоції маємо у корпоративному чаті, коли люди викладають фотозвіти й пишуть відгуки про отримані лоти. Продавці на знак подяки часто якось по-особливому пакують свій лот, додають до посилки солодощі, якісь сюрпризи та листівки з побажаннями. Це виходять справжні подарунки від серця до серця.

Фотозвіти колег та обмін враженнями від отриманих лотів
Фотозвіти колег та обмін враженнями від отриманих лотів
Фотозвіти колег та обмін враженнями від отриманих лотів

В результаті люди, які працюють на різних проєктах і майже не перетинаються у повсякденному робочому житті ані онлайн, ані офлайн, починають дружити, знаходити спільні інтереси й спілкуватися просто так.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Топ-5 помилок біздева на міжнародній конференції

Maksym Boronenko 10 годин тому

У Києві відбудеться конференція «Навігатори інновацій. Змінюй правила гри»

Ольга Топольська 15 годин тому

Ринок Перської затоки для українського ІТ: що потрібно знати

Анатолій Моткін 3 липня 2024 05:53

25 липня стартує масштабна конференція TechFin Expert Summit 2024

Ольга Топольська 2 липня 2024 16:25

Як бізнес-спільноти сприяють розвитку вашого нетворку

Максим Олійник 2 липня 2024 11:35