Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Робота з «Новою поштою»: які особливості існують для ФОП

Дарина Ціва
Дарина Ціва Financial Consultant в TAXER
4 квітня 2024 4 хвилин читання

Кожен ФОП, який працює з «Новою поштою» і має накладені платежі, повинен працювати із ПРРО/РРО. ФОП не може приймати кошти готівкою від «Нової пошти», тільки через договір, а також передоплатою, післяплатою та частковою оплатою.

Особливості роботи з «Новою поштою»

Проте податкова вважає, що «Нова пошта» є експедитором, а не кур'єрською службою, і вона не забезпечує фіскалізацію проданого товару. Це зобов'язані робити все-таки підприємці. Тож якщо у вас є накладені платежі, у будь-якому разі це буде робота з РРО, потрібно буде на них видавати чеки.

Підприємці можуть працювати з «Новою поштою» лише з одним єдиним правильним варіантом :

  • Укласти договір із самою «Новою поштою» як ФОП.
  • Укласти договір із NovaPay для того, щоб всі кошти по платежах йшли на рахунок підприємця. Тільки так ФОП буде працювати правильно, тому що готівку,  ви отримуєте, як фізична особа, а це дохід, який ви отримали від ведення підприємницької діяльності. Дохід має бути отриманий ФОПом на свій поточний рахунок через договір із NovaPay. 

Нагадаю, ТОВ «НоваПей» входить у групу компаній «Нова пошта» і надає фінансові платіжні послуги під брендом NovaPay онлайн та у відділеннях «Нової пошти».

Підписуйтеся на наші соцмережі

Як працювати із РРО, якщо йде повна попередня оплата?

Ви отримали оплату за товар, провели фіскальний чек на цей товар, вкладаєте його в посилку, та/або надали (відправили) в електронному вигляді (електронна  пошта, месенджери).

Як видавати чек, поки не отримали кошти?

ФОП мають оформити фіскальний чек: під час отримання коштів (якщо офлайн магазин), вкласти у посилку (якщо післяоплата через «Нову пошту».) Оскільки товар видає не ФОП, а  «Нова пошта», то можна видати чек безпосередньо в момент отримання посилки покупцем. Рекомендуємо вкладати чек у посилку, оскільки не всі ПРРО мають інтеграцію із «Новою поштою».

Як працювати, якщо  покупець не забрав товар на пошті, та є передплата?

Норми закону не адаптовані під цю ситуацію з ПРРО. Податкова вважає, що головне виконати умови Закону України «Про захист прав споживачів», щоб ФОП видав чек та фіскалізувати продаж товару,  забезпечив ідентифікацію товару, який продає.

Тому,  програмні РРО можуть надавати індивідуальні рішення цього питання. А саме можна скасувати чек, але потрібно зберігати усі документи, які підтверджують факт, що продаж товару не відбувся

Вимоги податкової до відправлення товарів поштою

  • Позиція податкових органів є незмінною щодо продажу товарів на умовах післяплати з відправкою «Новою поштою» РРО/ПРРО — потрібен.
  • Отримувати післяплату через NovaPay у вигляді готівки ФОП не має права – тільки на поточний рахунок ФОП.
  • У випадку, коли покупцю для оплати надаються реквізити в форматі IBAN – застосовувати РРО не потрібно.

Видача чеків та повернення товару

  • У випадку продажу товарів через інтернет чек має бути виданий не пізніше, ніж у момент отримання товару покупцем. Тобто чек можна не вкладати у посилку, якщо покупцю видається електронний чек. Єдина умова – цей електронний чек має бути направлений/вручений покупцю не пізніше ніж у момент отримання товару на «Новій пошті».
  • У випадку отримання передплати через платіжні системи (LiqPay, EvoPay, WayForPay тощо) чек має бути направлений/вручений покупцю не пізніше ніж у момент отримання товару на «Новій пошті».
  • Якщо покупець не забрав товар і посилка повернулась, то у випадку, якщо передплату за товар не внесено і повернення коштів відповідно не відбувається, акт про повернення не складається – достатньо документа із поштової/кур’єрської служби, щоб відобразити це повернення по РРО/ПРРО.

Таким чином, усі ФОП, які відправляють товари через «Нову пошту» та отримують післяплату на свій підприємницький рахунок через NovaPay, зобов'язані застосовувати РРО/ПРРО.

Проте тим ФОП, хто торгує з «Новою поштою», треба ухвалити рішення вже зараз: або почати проводити такі операції через РРО/ПРРО, або готуватися до захисту у разі проведення податкової перевірки.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як бізнес-спільноти сприяють розвитку вашого нетворку

Максим Олійник 2 липня 2024 11:35

"Нова пошта" збільшила мережу відділень і поштоматів до 30 тисяч

Олеся Дерзська 28 червня 2024 19:27

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41

Як я провела Ukrainian Blockchain Week 2024

Владислав Миронович 27 червня 2024 10:00

Що таке DRaaS-рішення і чим воно корисне для бізнесів

Maris Sperga 26 червня 2024 11:36