Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як неприбутковій організації здобути довіру медіа: досвід побудови довгострокових відносин

Наталія Заяць
Наталія Заяць Контент-маркетолог
8 травня 2024 6 хвилин читання

Привіт, я Ната Заяць, контент-маркетолог, і я багато працюю з некомерційними організаціями України разом із nonprofit-відділом digital-агенції Inweb. Коли часто чую одне й те саме запитання на своїх консультаціях від представників некомерційного сектору, то розумію, що це важливий запит, нагальна проблема. Тому швидко треба зібрати всі дані в одному місці, відповісти на запит детально, чітко. Іноді з відповідей виходить стаття, іноді вебінар. І вже вдруге з вебінару народжується цілий курс. Так сталося із запитаннями про те, а як же ж НУО зробитися помітною для ЗМІ та блогерів, як з їхньою допомогою досягати благодійних цілей? 

Новий курс, складений з відповідей на запитання неприбуткових організацій  Новий курс, складений з відповідей на запитання неприбуткових організацій 

Дійсно, некомерційним організаціям часто буває складно налагодити ефективну комунікацію з медіа. З’ясувалося, що вони не завжди розуміють, як правильно подати інформацію, запакувати її у цікавий для медіа формат. Та й бюджети на піар зазвичай обмежені. То як же неприбутковій організації завоювати довіру журналістів, блогерів та  влогерів, лідерів думок та побудувати плідну співпрацю?

Своїми інсайтами ділиться Уляна Колодій, експертка з комунікацій та засновниця комунікаційної агенції UK comms. Наприкінці статті важлива інформація для всіх представників неприбуткового сектору, що займаються комунікацією. 

Вибудовуйте довгострокові відносини

Якщо ви хочете мати надійних партнерів серед медіа, орієнтуйтеся на довгу гру. Не варто закидати редакції щотижневими релізами чи проханнями про публікації. Натомість зосередьтеся на створенні якісного контенту. Навіть якщо це буде один матеріал на місяць, але він буде справді корисним, цікавим, добре структурованим, це працюватиме краще, ніж постійні нагадування про себе.

Приділіть час тому, щоб редакції переконалися: ви вмієте створювати хороші теми, надаєте експертних спікерів, допомагаєте в організації знімань чи інтерв'ю. Пройде 3-6 місяців такої роботи, і ви вже матимете репутацію надійного джерела інформації, з яким можна і хочеться співпрацювати.

Робіть домашню роботу

Не сподівайтеся, що медіа самі зрозуміють, чому ваша тема важлива і цікава. Покажіть це у своїх матеріалах. Журналісти цінують, коли ви робите частину роботи за них: структуруєте інформацію, даєте бекграунд, надаєте контакти спікерів, самі створюєте якісні фото чи відео.

Чудово, якщо ви дослідите видання, в які плануєте надсилати матеріали. Подивіться, на які теми там пишуть, в якому стилі подають інформацію. Адаптуйте свій контент до формату і потреб конкретного медіа. Це покаже журналістам, що ви поважаєте їхню роботу й готові допомогти, а не просто розсилаєте однакові релізи усім підряд.

Не забувайте про регіональні медіа

Часто некомерційні організації орієнтуються лише на співпрацю з топовими національними медіа. Але не варто недооцінювати силу регіональної преси, особливо якщо ваші активності прив'язані до конкретних локацій.

Регіональним медіа зазвичай бракує якісного контенту. Вони охоче беруть готові матеріали від НПО, особливо якщо ті стосуються місцевої проблематики. Та й аудиторія більше довіряє «своїм» виданням, коли йдеться про локальні ініціативи.

Звісно, публікації у національній пресі додають репутаційних бонусів. Але якщо стоїть вибір, краще надати ексклюзив регіональному виданню, яке точно опублікує матеріал, ніж марно ходити кабінетами центральних медіа.

Подбайте, щоб комунікаціями займався профі

Поширена проблема у секторі НПО — немає людини, яка б системно опікувалася комунікаціями. Цю функцію зазвичай довішують менеджерам чи керівникам, в яких і без того десятки завдань на порядку денному. В результаті на комунікації не вистачає ні часу, ні снаги, і добрі ініціативи лишаються непоміченими.

Тож якщо хочете налагодити ефективну взаємодію з медіа, подбайте, щоб цим займався окремий спеціаліст. Нехай це буде штатний піарник чи залучена агенція, головне, щоб комунікації були його щоденною роботою, а не додатковим навантаженням. Тоді є шанси побачити реальний результат.

Пам'ятайте: довіра медіа не завойовується за один день. Це кропітка робота з вибудовування відносин, в основі яких — ваша експертиза, готовність іти назустріч і вміння дивитися на ситуацію очима журналістів. Вкладайте в це час і ресурси, і медіа обов'язково стануть вашими надійними партнерами у досягненні спільної мети.

А тепер обіцяна важлива інформація для тих організацій, які хочуть  почати комунікувати з медіа, але поки що не мають бюджету на піарника. 

Уроки побудовані за принципом «теорія + приклад», вчитися зручно з телефону Уроки побудовані за принципом «теорія + приклад», вчитися зручно з телефону

Так виглядає урок: ліворуч меню, всього 17 уроків, є робочий зошит для домашніх завдань. 

Ви навчитеся:

  • розробляти потужну комунікаційну стратегію;
  • обирати релевантні медіа для вашої організації;
  • будувати довготривале партнерство з блогерами та журналістами;
  • пітчити ваші проєкти та ідеї (і що таке пітчинг також дізнаєтесь 😉);
  • готувати пресзаходи;
  • працювати із ШІ для генерації контенту.

📃 До кожного уроку є домашнє завдання. Виконавши всі, ви крок за кроком створите комунікаційну стратегію, готову до застосування у роботі вашої організації.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41

Як я провела Ukrainian Blockchain Week 2024

Владислав Миронович 27 червня 2024 10:00

Що таке DRaaS-рішення і чим воно корисне для бізнесів

Maris Sperga 26 червня 2024 11:36

Розвиток блогу та зважена рекламна стратегія: як компенсувати вплив сезонності на трафік

Наталія Раскопа 24 червня 2024 11:00

Як створити YouTube-оголошення з високою конверсією у 2024 році?

В'ячеслав Юренко 21 червня 2024 19:00