Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як не втрачати гроші за контрактами з клієнтами T&M, Dedicated Team та Outstaffing?

9 серпня 2023 3 хвилин читання

Українська ІТ-індустрія постійно перебуває в умовах турбулентності, що весь час створює нові непередбачувані виклики. Саме тому нині надважливо об’єднуватись, виробляти спільні рішення за проблемними напрямами бізнесу та посилювати спроможність ІТ-компаній продовжувати роботу попри вимушену релокацію та розосередженість команд.

Нещодавно ми у Kharkiv IT Cluster провели Legal Talk про фішки ІТ-контрактів із клієнтом, які дозволяють заробляти більше та не втрачати гроші через сліпі зони ІТ-угод. Спікером івенту став Максим Носарев, Founder та CEO Tretten Lawyers, IT-адвокат та юридичний партнер Харківського ІТ Кластеру.

Коротко розповім про кейси Максима стосовно найбільш поширених ІТ-контрактів — T&M, Dedicated Team та Outstaffing. А також поділюся найпоширенішими помилками, які призводять до фінансових втрат, та як їх уникати.

Захід, реалізований завдяки підтримці Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», став практичною платформою, де попри географічну приналежність ІТ-компанії долучились до експертного обміну досвідом та отримали практичні поради для свого бізнесу.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Помилки, що призводять до фінансових втрат у контрактах T&M

Однією з головних тем заходу були помилки, яких припускаються компанії під час укладання та виконання контрактів у форматі T&M.

Ця модель дозволяє клієнту контролювати процес розроблення, однак недостатньо чіткі умови, неправильно визначені обсяги робіт або відсутність механізмів контролю можуть призвести до перевищення бюджету проєкту та фінансових збитків для обох сторін.

Відмінність Dedicated Team від T&M та ризики в Outstaffing

Другою важливою темою обговорення була відмінність Dedicated Team від T&M та ризики, пов’язані з Outstaffing. 

Dedicated Team — це команда фахівців, яку наймає замовник для виконання конкретного проєкту або процесу. У порівнянні з T&M, де контроль над розробленням залишається на боці замовника, у Dedicated Team замовник отримує готовий продукт, виконаний командою. 

Зате у моделі Outstaffing замовник наймає фахівців із зовнішньої компанії, що може створити додаткові ризики, пов’язані з нестачею контролю та комунікації.

У контексті всіх трьох моделей було виокремлено практичні заходи захисту від фінансових ризиків. Більше деталей у записі вебінару на нашому каналі YouTube.

Короткий висновок

Ефективне укладання контрактів T&M, Dedicated Team та Outstaffing є важливим для успішної реалізації проєктів та уникнення фінансових ризиків. Саме практичні кейси, розібрані на івенті «Фішки ІТ-контракту з клієнтом, які дозволять заробляти більше», дали можливість переглянути вже наявні ІТ-контракти та передбачити ризики щодо майбутніх. А це означає — захистити діяльність ІТ-компаній у правовому полі та посилити спроможність до економічного зростання.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Коли замовники не платять за ІТ-контрактами

Максим Носарев 22 години тому

Kharkiv IT Cluster: бронювання, критичність та «Дія.Сіті» — як айтівцям працювати у 2024-му?

Olga Sukhorukova 23 липня 2024 07:36

Zero HR: інноваційний підхід до управління персоналом — Kharkiv IT Cluster

Olga Sukhorukova 22 липня 2024 16:04

Як німецький уряд підштовхнув крипторинок до відновлення: огляд

Павло Осадчук 22 липня 2024 08:51

Дизайн дитячого простору: середовище, яке виховує та надихає

Алеся Карнаухова 18 липня 2024 12:28