Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Понад половина українських ІТ-компаній не проводила релокацію бізнесу

Євген Муджирі
Євген Муджирі Випусковий редактор SPEKA
26 серпня 2022 3 хвилин читання

У липні 2022 року Асоціація «IT Ukraine» та юридична фірма Sayenko Kharenko провели дослідження «Релокація. Новий ІТ-ландшафт України». 

За підсумками дослідження виявилося, що понад 50% опитаних ІТ-компаній не проводили релокацію і перейшли на віддалену роботу. Частина компаній вже частково повернулася до роботи з офісу.

Серед ІТ-компаній, що проводили релокацію, переважає релокація в межах України (45%). За кордон частково релокувались 42% компаній, з них — лише 5% компаній із закриттям частини офісів в Україні. Жодна з опитаних ІТ-компаній не провела повну релокацію за кордон. Релокація значною мірою розглядається ІТ-компаніями як вимушений крок на період війни або принаймні її активної фази.

Серед опитаних ІТ-компаній жодна не має наміру повністю згортати бізнес в Україні. У перспективі до кінця 2022 року, більшість ІТ-компаній (63 %) не планують часткову або повну релокацію. Лише 14% опитаних розглядають часткову або повну релокацію за кордон до кінця року.

Частина компаній (23%) планує комбінувати релокацію за кордон та в межах України. Тобто у сукупності 37% компаній розглядають релокацію як можливу до кінця цього року. Якщо ж ситуація в країні суттєво не зміниться, можна очікувати, що зазначений показник зростатиме. 

Результати опитування свідчать, що ІТ-компанії досить зважено підходять до питання релокації, аналізуючи та прораховуючи наслідки кожного варіанту, а також віддаючи перевагу тим країнам, в яких у них вже є офіси (43%), 22% покладаються на рекомендації юристів або податкових консультацій, ще 22% роблять вибір самостійно на основі оцінювання витрат на ведення бізнесу в країні потенційної релокації. 

Основні стримувальні чинники для релокації:

  • неможливість виїзду за кордон ІТ-спеціалістів;
  • бажання ІТ-компаній платити податки в Україні;
  • небажання більшої частини команди переїжджати;
  • вищі витрати на ведення бізнесу за межами України.

Нагадаємо, обсяг експорту послуг IT-компаній за перше півріччя 2022 року становить $3,74 млрд, що на 23% більше, ніж за аналогічний період попереднього року.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як змінився світ та чого чекати далі. Тиждень у спільноті

Наталія Миронова 3 години тому

Іноземні ІТ-спеціалісти зможуть віддалено працювати в Україні

Вадим Добровольський 30 вересня 2022 16:55

Чи варто довчатися й пробувати входити в ІТ саме зараз

Олександра Стеценко 29 вересня 2022 15:37

Цифрове забуття для російського VK та захист від астероїдних атак. Ранкова SPEKA

Наталія Миронова 29 вересня 2022 09:22

Розповідь світчера. Майбутній айтівець викладав астрономію, досліджував ракети та заводив в Україну лоукостери

Юлія Даниленко 28 вересня 2022 15:35