Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як керувати командою та розвивати продукт з іншого континенту. Builders в IT

Макс Лисак
Макс Лисак Cпізасновник Mate academy
17 жовтня 2023 5 хвилин читання

Співзасновник Edtech-стартапу Mate academy Макс Лисак запустив подкаст для tech-підприємців Builders. Він розмовляє з фаундерами українських стартапів про запуск продукту, розвиток команди, факапи та дієві рішення.

Спеціально для SPEKA Макс готує текстові версії кожного випуску. Гість нового епізоду — Андрій Скрипник, CEO та співзасновник платформи для вивчення мов Promova — продукту з 11 млн завантажень. 

CEO та співзасновник платформи Promova — у подкасті Builders CEO та співзасновник платформи Promova — у подкасті Builders

Структура компанії Promova

Від початку цього року у нас матрична структура. Є Head of Product, який повністю відповідає за продукт Promova. Йому репортять чотири product-менеджери та delivery-менеджери (відповідають за інженерну частину і намагаються максимально ефективно використовувати ці ресурси). У кожної інженерної команди є свій лід — QA, Frontend, Backend, iOS, Android, Machine Learning Lead та product-менеджер.

Є продуктові команди. Основна їхня функція — курси self learning, де клієнт може бронювати уроки з реальними людьми. Також є growth-команда. 

Про побудову команди

Моя найбільша зона відповідальності як CEO — побудова класної команди, яка надалі розвиватиме продукт.

75% команди перебувають в Україні (основний R&D — у Києві), решта — у 17 країнах. У Сполучених Штатах я один. Бути ізольованим від команди складно, але я намагаюсь використовувати ці 10 годин різниці у часі максимально ефективно для розвитку компанії. Постійно експериментую та думаю, як ще можна покращити комунікацію з командою.

Підписуйтеся на наші соцмережі

У Promova доволі велика сore-команда — 100+ людей, з них 30+ — продуктова команда. 

Ми дуже рідко звільняємо людей через неефективність, адже у нас довгий процес відбору. Якщо ми запрошуємо людину в команду, отже, ми впевнені у ній. Якщо ми все-таки помічаємо mismatch, то допомагаємо співробітнику вирішити розсинхронізацію між нашими очікуваннями та його перфомансом. 

Про лідершип-команду

Один з моїх важливих принципів — наймати людей, розумніших за себе. Моя рекомендація — спілкуватися з людьми наперед, закохувати їх у компанію та у правильний час забирати їх з ринку до себе.

Над лідершип-командою я почав працювати у 2021 році. До цього мені репортили всі, бо розмір команди був невеликий. У 2021-му я почав релокацію у Штати й зрозумів, що у наявному форматі компанія не може бути ефективною. Тому почав відбудовувати систему, де за кожен напрям відповідатиме його керівник. Загалом не більше восьми фахівців, і кожен експерт у своєму напрямі. 

Моє розуміння, що я не маю розвʼязувати операційні питання, допомогло побудувати лідершип-команду.

Якщо питання долетіло до мене, отже, у компанії щось не так працює: немає потрібних ресурсів, розуміння, стратегії, цілей, фінансів чи людей.

Тепер до мене доходить питання, тільки якщо його можу розвʼязати лише я. 

Цей підхід значно зменшив навантаження на мене й підвищив автономність команди, експертизу та впевненість співробітників. Зокрема, такий підхід тепер слугує рольовою моделлю для інших. Керівники менше навантажені, члени їхніх команд працюють ефективніше, бо краще розвивають свою експертизу, щось пропонують і не чекають, що їм принесуть уже готове. 

Про різницю в часі Лос-Анджелесу та Києва

Коли в ЛА 11-та ночі, у Києві 9-та ранку. Спочатку я думав, що буду працювати до першої ночі, а потім лягатиму спати або прокидатимуся до п’ятої. Але проблема в тому, що більшість нетворків та івентів у Лос-Анджелесі тривають до 22-23-ї, тож надто складно приходити після них додому, лягати спати й прокидатися о п’ятій.

Зараз я прокидаюся рівно о 6:45. У мене є 15 хвилин на збори, а о 7-й я вже вмикаюся на міти та починаю працювати.

Спочатку у мене оверлапи з київською командою, потім — з Європою.

Як Promova допомагає те, що її CEO — у США

Promova зростала через маркетинг. У Києві та загалом в Україні у нас дуже сильні маркетингові команди, тож ми розуміли, що нам потрібно більше приділяти уваги розвитку продукту. 

В Україні є класні продуктові команди, але у Лос-Анджелесі у сто разів більше кейсів, експертизи, людей. Ти спілкуєшся з іншими спеціалістами, знаходиш експертів, які тобі допомагають, будуєш партнерства. Багато партнерів Promova у США, а особисте спілкування допомагає побудувати набагато кращі відносини. 

Чому в Promova користуються аудіо- та відеоповідомленнями

Одна річ Remote, інша — коли ви далеко і в різних часових поясах. Саме завдяки аудіо-, а надто відеоповідомленням вдається передавати емоції. Такий формат значно зменшує ризики, що людина зчитає ваше повідомлення якось не так. В аудіо ти чуєш настрій людини, де вона розставляє акценти, що хоче тобі донести. А на відео ти бачиш артикуляцію, вираз обличчя. Я вважаю, що перехід на такі повідомлення — важлива інвестиція у довгостроковість роботи команди у різних країнах та часових поясах. 

Окрім цього, такі повідомлення допомагають мені онбордити новачків, підтримувати гарні відносини з тими, хто вже давно у команді, та ефективно комунікувати щодо важливих для компанії івентів і планів.  

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати