Як Ейфелева вежа стала надувною: всі можливості Midjourney
Midjourney — платформа, яка дозволяє створювати візуали для різних цілей за кілька хвилин. Підприємці економлять час та гроші, а дизайнери роблять х2 у своїх чеках. Нейромережу використовують професіонали у різних сферах та звичайні юзери. Але щоб отримувати від нейронки максимум, спочатку треба дізнатися, на що вона здатна та як правильно Midjourney користуватися залежно від очікуваного результату. У цих питаннях нам допоможе розібратися дизайнерка з платформи Freelancehunt Анна Баум.
Дизайнери на прикладі NFT переконались, наскільки доцільно і вигідно вивчати нові ніші та спеціалізації, які тільки набирають популярності. Радимо детальніше приглядатись до нових трендів, оскільки саме в них можна знайти свою нішу і достатньо швидко вирости, як спеціаліст. Штучний інтелект не є винятком.
Чому саме нейромережа Midjourney
Одна з ключових переваг — нейронка працює через Discord, а отже, можна будь-де створити будь-що з мобільного телефону. Наприклад, генерувати візуал для дописів і слайди для Reels у соцмережі, бо це дуже швидко та зручно. У часи, коли регулярно потрібно створювати велику кількість контенту, ШІ просто знахідка. Наприклад, у своєму Instagram Анна транслює експертність через візуал, який привертає увагу, смішить і спонукає аудиторію клікати на «Поділитися». А головне — він майже весь згенерований за допомогою ШІ.
Чи часто ви раніше бачили Бетмена в селі з бабусею чи Нео у вишиванці? Мабуть, що ніколи. А ось аудиторія дизайнерки бачила і, до слова, дуже зацінила. Це надто специфічний запит, тому такого ви не зустрінете на жодному фотостоці. Водночас штучний інтелект Midjourney нічим не обмежений.
Хочете Марго Роббі у сукні з сиру? — Будь ласка! Надувну Ейфелеву вежу? — Ось вона, на відстані декількох кліків.
Midjourney: як користуватися підприємцям
Midjourney може спростити життя у багатьох бізнес-сферах. Ось деякі з популярних варіантів застосування ШІ-арту від Midjourney:
-
1
Концепт-арт: допомагає створювати нові концепції персонажів, сцен й об'єктів для ігор, фільмів та інших творчих проєктів.
-
2
Обкладинки для книжок: ШІ може генерувати безліч унікальних ідей для обкладинок, що зекономить час та гроші на роботу дизайнерів.
-
3
Маркетинг і реклама: допомагає створювати привабливу графіку й візуальні ефекти для соціальних мереж, оголошень, плакатів та інших рекламних матеріалів. Швидко і в промисловому масштабі.
-
4
Ілюстрації: забезпечує необмежену кількість ілюстрацій для книг, статей, презентацій, дитячого контенту тощо.
-
5
Шаблони і макети: швидко генерує логотипи, дизайни додатків, футболок, плакатів та інші шаблонні візуальні матеріали.
-
6
Дизайн: використовується для швидкої візуалізації ідей, прототипів та інших абстрактних концепцій.
-
7
Ігри: дозволяє генерувати оригінальних персонажів, сцени, предмети для настільних та відеоігор.
-
8
NFT: вміє створювати унікальні NFT для продажу на NFT-маркетплейсах.
-
9
Навчання та освіта: допомагає розробляти графіку для пояснення концепцій на будь-яку тему або предмет, ідеї для інфографіки.
-
10
Прототипи продуктів: уможливлює візуалізацію ідей та дизайну на ранніх стадіях розробки, що допомагає передати концепцію перед інвестуванням у повну розробку.
Кожен може знайти щось своє, головне — добре знати сферу свого бізнесу, розуміти, на які послуги витрачаєте час та кошти і чи існує сервіс ШІ під ваші потреби.
«Наведу кілька прикладів. У вас вебстудія з розробки ігор, і багато часу та грошей витрачаєте на створення гейм-ассетів. Нещодавно з'явився сервіс, який з 2D-скетча робить адекватну 3D-модель. А тепер подумайте, скільки годин у blender це збереже.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Найпростіші варіанти — це контент для соцмереж, банери, різні зображення для вебсайтів. З коректно написаним запитом ви можете згенерувати навіть предметні фото своїх продуктів», — ділиться Анна практичними ідеями щодо застосування ШІ.
Як Midjourney використовувати дизайнерам
Використання нейронки у роботі дизайнера обмежується суто його фантазією. Наприклад, Анна часто співпрацює із замовленнями, де остаточне рішення щодо роботи приймає власник бізнесу, догодити якому зазвичай не дуже легко. За допомогою Midjourney дівчина спростила собі роботу в такий спосіб:
-
1
Просить підібрати зразки того, що подобається на Behance чи Pinterest (досить часто клієнт хоче зробити в такому стилі, як і референси).
-
2
Бере всі зразки та йде в Midjourney. Використовує команду /describe, за допомогою якої генерує нові зразки на основі наведених прикладів.
-
3
Отриманні результати редагує, робить 20 варіантів, надсилає їх клієнтові.
-
4
Фінально опрацьовує те, що погодив клієнт.
Це все можна робити вручну, але витрачаючи значно більше часу.
Користуватися ШІ легко навіть новачкам — варто лише знати основні команди.
Команда /imagine. Використання: /imagine [запит] [детальний опис] [параметри, як версія Mind journey, співвідношення сторін і т.д.]
Щоб користуватися Midjourney Bot, вам потрібно використовувати тільки призначений для цього канал бота та команду Discord Slash. Наприклад, якщо ви перебуваєте на каналі #newbies-1, почніть вводити «/imagine», щоб з'явилося вікно запиту.
Ви також можете створити поле запиту за допомогою клавіш пробілу, Tab або Enter. Однак важливо зазначити, що команди ботів працюватимуть лише в призначених каналах ботів. Якщо ви введете команду «/imagine» у звичайних каналах типу #trial-support, вона не працюватиме.
Коли ви задоволені запитом, натисніть Enter, щоб відправити запит боту MidjourneyAI. Бот згенерує ваші зображення приблизно за 60 секунд.
- /blend: ця функція дозволяє змішувати два зображення разом, так само як multi prompt — запит із кількома зображеннями за допомогою команди /imagine. Головна перевага в тому, що вам не потрібно вказувати URL-адреси зображень, що значно полегшує використання: можна просто дропнути їх у спеціальне поле.
-
/fast: цей параметр виконує кожен запит приблизно за 1 хвилину, але майте на увазі, що це споживатиме ваш місячний запас GPU/годин обробки.
-
/describe: дозволяє отримати опис за зображенням. Надсилаєте ілюстрацію та отримуєте текст запиту, за яким можна згенерувати схожі зображення.
-
/help: використовуйте цю команду, щоб отримати доступ до загальної інформації про Midjourney AI, включно з основними командами та підказками.
-
/info: використовуйте цю команду, щоб переглянути інформацію, пов’язану з вашим обліковим записом, зокрема дані про підписку, режим роботи, видимості, скільки залишилося часу на команду fast.
-
/public: це режим за замовчуванням, у якому будь-хто може бачити ваші роботи та зображення.
-
/prefer: ця команда дозволяє назавжди додавати команду або параметр у кінець усіх ваших завдань, що полегшує налаштування параметрів створення зображень.
-
/private: ця команда перемикає ваші запити в приватний режим, тобто їх не побачить ніхто, крім модераторів.
-
/relax: ця команда дозволяє створювати завдання практично безплатно, але майте на увазі, що їхнє виконання займає більше часу. Використовуйте її, коли у вас закінчилися години протягом місяця, щоб уникнути додаткової оплати за користування.
-
/settings: ця команда відкриває візуальний інтерфейс користувача для налаштування параметрів створення зображення.
-
/show: використовуйте цю команду, щоб повторно запустити попередній запит, вказавши ідентифікатор запиту. Ви можете знайти ідентифікатор запиту в галереї або натиснувши на іконку «Конверт» біля потрібного запиту.
-
/subscribe: Ця команда дозволяє змінити вашу підписку на MidjourneyAI. Бот надішле посилання, щоб почати.
Приклади параметрів і як вони змінюють зображення:
Економія: де можна, а де ні
У 2023 році вже можна не замовляти титульник для блогу у профі. Із цим упорається ШІ. Проте досить часто у людей виникає запитання, коли не варто економити та краще замовити дизайн у спеціаліста.
Так, за допомогою розумних сервісів можна втілити практично будь-яку ідею. Але щоб сказати, гарно це чи ні, вже потрібен дизайнер. В ідеалі — дизайнер, який вміє працювати з Midjourney. Самостійно генерувати щось ШІ-сервісами все одно може лише людина, яка має певні знання, розуміння трендів дизайну, художній смак. Тобто роботи у дизайнера буде менше, але людина, яка стежить за результатом, потрібна.
Замінити на 100% можна фотостоки. Тому що й фото, й ілюстрації цілком виходять до Midjourney. Якщо ви шукаєте щось специфічне, наприклад, «крокодил літає на велосипеді», більше не потрібно довго фотошопити. Це легко згенерувати за декілька хвилин. Можна також частково замінити продуктові фото для акаунтів, але на певному етапі доопрацювання зображень усе-таки потрібне.
Якщо це дизайн сайту чи брендинг компанії, то можна використати ШІ на етапі скетчів, для брейншторму, а далі вже залучити дизайнера. Платна підписка дозволяє комерційне використання, тому ви можете не хвилюватися про авторські права на згенеровані зображення. Усе, що ви зробили у рамках платної підписки, — ваше.
Поговоримо ще про вартість. Враховуючи хайп і те, що мало хто якісно працює з нейронками зараз, ціна не завжди буде меншою за роботу спеціаліста, якщо ми говоримо про зображення. Але це, однозначно, швидше, що теж важливо для бізнесу. Проте все залежить від прайса виконавця. Світові ціни на генерацію зображень стартують від $5, а банери чи продуктове фото коштуватимуть мінімум $20.
Якщо говорити про відео та анімацію, то різниця вже більша. Анімації, створені за допомогою ШІ, можуть коштувати $100-300 за хвилину. Дехто робить дешевше. Для реально намальованих ціна зазвичай рахується за 1 секунду. За хвилину може бути й $600-1500, адже це професійні аніматори.
Три правила Midjourney від Анни Баум
Наприкінці зазвичай пишуть висновки, а я поділюся своїми правилами, які допомагають працювати якісніше та крутіше:
-
1
Надихайтеся чужими ідеями, бо хороший художник завжди дивиться на роботи інших і робить краще. Вже чую, як у мене летять капці. Але не треба, бо це так і є. Коли бачите круту роботу і вам потрібно щось схоже, не вигадуйте велосипед. Є чудова функція describe, яка пропонує зворотну послугу: ви їй картинку, вона вам — 4 варіанти запиту для Midjourney, щоб згенерувати таку картинку. Залишається оптимізувати запит під себе — і все готово.
-
2
Уникайте зайвих слів у запиті. Запит не має бути коротким, але має бути точним, адже тільки так нейронка розуміє, що вам потрібно. Тому уважно перечитуйте перед генерацією.
-
3
Пробуйте! Найкраще, що дає Midjourney, як на мене, — незліченна кількість варіантів, які можна покрутити та знайти найкращий досить швидко.
Тепер саме час спробувати зробити своє перше зображення, тим паче базові знання про функціонал і команди у вас уже є.Тепер саме час спробувати зробити своє перше зображення, тим паче базові знання про функціонал і команди у вас уже є.