Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як допомогти розвивати кар'єру на навчальних платформах та в IT-компанії

Дмитро Чекалін
Дмитро Чекалін CEO Codica
4 жовтня 2023 5 хвилин читання

У сучасному світі можливості для особистого та професійного розвитку безмежні. Однією з цих переваг є консультування, яке несе користь як менторам, так і тим, хто шукає поради. Сьогодні я хотів би поділитися своїм досвідом менторства на платформі Project Mentor. Нагадаю, що це місце, де люди шукають поради з розвитку кар'єри або підприємницької діяльності, знаходять досвідчених консультантів, які готові поділитися своїми знаннями і допомогти їм досягти мети за донат на ЗСУ.

Давайте знайомитись: я Дмитро Чекалін, СЕО компанії Codica, маю досвід в IT майже 20 років. Провів на згаданій платформі вже п'ять коуч-сесій та запровадив дієву менторську підтримку новачків у своїй компанії Codica. Враховуючи нашу експертизу з підготовки новачків та особистий досвід у консультуванні, я хотів поділитися думками, як можна ефективно сприяти розвитку інших і зростати особисто.

В чому цінність консультування

Коли ви відповідаєте на запитання та консультуєте, ви також отримуєте безцінний досвід та користь.

 • 1
  Ви збагачуєте власні знання та навички. Консультування вимагає від вас відмінного розуміння предметної області та здатності відповідати на запитання. Це може підштовхнути вас вивчати матеріал глибше і розширювати власні знання, оскільки ви стикаєтеся з різними питаннями та викликами.
 • 2
  Коучинг розвиває ваші навички комунікації, вміння слухати та пояснювати складні поняття простими словами. Ви вчитеся робити інформацію зрозумілою для інших, що може бути корисним у будь-якому аспекті життя.
 • 3
  Який би ви щабель не займали, відбувається підвищення професійного рівня. Тренуючи інших, ви стаєте більшим експертом у своїй галузі.
 • 4
  Коли ви наставляєте інших, ви також можете навчитися від них. Їхні питання та підходи можуть надихнути вас на нові ідеї і поглибити ваші знання.
 • 5
  Ви отримуєте вдоволення від допомоги іншим. Відчуття задоволення від того, що ви допомагаєте іншим досягти своїх цілей, неможливо переоцінити. Це додає позитивних емоцій і задоволення від вашої роботи.

Як менторство допомагає колегам

У нашій компанії ми розробили програму менторства та наставництва, яка допомагає новим колегам швидше розуміти нашу культуру, проходити онбординг, опановувати робочі процеси та отримувати цінний зворотний зв'язок. Ось що передбачає наша програма.

1. Розуміння культурного коду компанії

Перший крок до успіху в нашій компанії — це розуміння її культурного коду. Наші новачки отримують можливість працювати пліч-о-пліч з досвідченими колегами з першого дня, які діляться своїми знаннями та допомагають засвоїти важливі цінності та підходи.

2. Швидкий онбординг

Наставництво і менторство дають новим працівникам можливість швидко долучитися до робочого процесу. Замість довгого періоду адаптації вони отримують підтримку та допомогу, що дозволяє їм стати продуктивними членами команди найшвидше.

3. Розуміння робочих процесів

З допомогою наставництва новачки швидше освоюють робочі процеси. Досвідчені колеги надають їм інсайти та конкретні поради за допомогою прописаних роадмапів — мап розвитку кар’єри. Чітке розуміння завдань спрощує їхню робочу поведінку і допомагає уникнути можливих помилок.

4. Цінний зворотний зв'язок

У нашій компанії наставництво дає можливість новим працівникам отримувати швидкий та конструктивний зворотний зв'язок. Це відбувається за потреби та обов'язково за півтора та три місяці роботи в компанії. Це допомагає їм не тільки рости професійно, але й розвивати навички та виправляти помилки якнайшвидше.

5. Розвиток на всіх рівнях

За допомогою наставництва та консультування ми робимо акцент на розвитку не лише початківців, але і досвідчених працівників. У нашій компанії кожен має можливість рости професійно та вдосконалювати свої навички під керівництвом експертів у відповідній галузі. Так, кожний новачок отримує пораду від сеньйора, а сеньйора вже навчають більш досвідченні ліди, і так далі.

Замість післямови

У нашій компанії ми віримо, що менторство — це більше, ніж просто акт надання порад, це ключовий інструмент для забезпечення успіху наших співробітників. Це можливість збагатити свої знання та навички, розвинутися професійно й отримати задоволення від допомоги іншим.

Тож консультування сприяє власному зростанню, розширенню професійних мереж та відчуттю сенсу в роботі. Тому не сумнівайтеся в магії цього процесу — допомагайте іншим, і вони допоможуть вам у вашому особистому і професійному розвитку.

А я радий бути частиною проєкту Project Mentor, бажаємо платформі ще більше класних менторів та менті, а головне — успішних зборів для ЗСУ.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як штучний інтелект трансформує лікування захворювань очей

Владислав Миронович 13 годин тому

Support day: як інженеру стати ближчим до продукту

Владислав Миронович 14 годин тому

Продаж товару на умовах післяплати: чи потрібно застосовувати ПРРО/РРО?

Дарина Ціва 16 годин тому

Результати великого апдейту Google 2024 року: чому одні компанії не встояли, а інші наростили трафік на хвилі оновлення

Олексій Шаповал 23 травня 2024 18:20

Чи можна підприємцю відмовитись від використання РРО?

Владислав Нечипорук 23 травня 2024 15:00