Аналітична агенція StarCounter від 2009 року збирає дані щодо використання браузерів у світі, зокрема в Україні. За 14 років одні браузери перестали існувати, інші набули популярності.
SPEKA за допомогою StarCounter розповідає, які браузери обирали українці у минулому і тепер.
Хто захопив ринок веббраузерів України: динаміка змін
У 2009 році лідерство в Україні було за Opera, Firefox та Internet Explorer — на них припадало 96,4% ринку. Згодом з’явився Chrome від Google, що активно відбирав частку користувачів у старожилів.
Дані від StatCounter зібрані з усіх платформ: десктопів, мобільних пристроїв, консолей і планшетів.
Другим за популярністю після Chrome є Safari від Apple зі скромними 13,79%. З незначним розривом (13,66%) наступне місце у браузера Opera, який у загальносвітовому рейтингу став пʼятим. Четверте місце за Firefox з 3,66%. Останній у п’ятірці лідерів російський Yandex Browser із часткою 2,83% ринку станом на 2023 рік.
Найпопулярніші браузери України у серпні 2023 року
У серпні 2023 року лідирує Google Chrome із 64,6% ринку. Друге місце належить Safari — веббраузеру, що входить до складу операційних систем macOS, iOS і iPadOS. У нього 11,8% ринку.
Наступний у рейтингу Opera з майже 9%. Браузер був найбільш популярним у 2009-2012 роках із 43% користувачів, а тепер він на третьому місці з утричі меншою часткою ринку. У серпні 2023 року падіння пришвидшилося.
Найпопулярніші браузери України станом на серпень 2023 року
Менш популярні браузери серед жителів України російський Yandex Browser — 4,9%, Firefox — 4,7% та Microsoft Edge — 2,4%.
Російський браузер Yandex у топі найпопулярніших браузерів в Україні?
Так, вам не почулося. До п’ятірки найпопулярніших браузерів потрапив російський Yandex, який охоплює майже 5% ринку та посідає четверте місце у серпневому рейтингу. Причому його частка почала активно зростати у 2021 році та ще швидше у 2023-му. Чому так? Незрозуміло. Але це факт.
Найбільша частка користувачів Yandex припадає на десктопні версії браузерів — 6,37% у серпні 2023-го.
Ринок десктопних браузерів в Україні станом на серпень 2023 року
Нагадаємо, що 15 травня 2017 року президент України ввів у дію рішення РНБО «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», де до санкційного списку потрапили «ВКонтакте», «Одноклассники», інтернет-портал «Яндекс» (та його українська «дочка») і поштовий сервіс Mail.ru.