Більшість українських користувачів інтернету вважають, що купувати онлайн досить легко, але віддають перевагу офлайн-покупкам. Про йдеться у дослідженні Gradus Research, проведеному в вересні 2023 року.
Більшість українських користувачів інтернету щонайменше 4 години на день проводять у режимі онлайн. Про йдеться в дослідженні Gradus Research, проведеному в вересні 2023 року.
Онлайн-замовлення послуг набули шаленої популярності у цьому десятилітті. Зокрема, в Азії замовлення продуктів та з ресторанів через інтернет стали частиною повсякденного життя. SPEKA розібралась, які послуги онлайн популярні у різних країнах.
Укртелеком впровадив інноваційну технологію обробки даних користувачів в онлайн-середовищі Onion ID компанії myGaru. Це динамічний ідентифікатор (ID) з контрольованим доступом та криптографічним захистом, незалежний від сторонніх файлів cookie.
Аналітична агенція StarCounter від 2009 року збирає дані щодо використання браузерів у світі, зокрема в Україні. За 14 років одні браузери перестали існувати, інші набули популярності.
У світі сучасних медіа та інтернету роль контентмейкерів дедалі збльшується. З кожним роком зростає кількість людей, які стають впливовими авторами, привертаючи сотні тисяч і навіть мільйони шанувальників. Та хто насправді заробляє найбільше, створюючи контент в інтернеті?
Чи знали ви, що на півдні Бельгії існував архів Mundaneum, де нібито зберігалися всі знання світу? І зʼявився він задовго до появи інтернету — у 1910 році. Знання світу, про які йдеться, збережені на папері та актуальні станом на 1934 рік.
З початком війни IT-сектор, як і весь бізнес в Україні, опинився в сюрреалістичному становищі. Особливо це було відчутно під час зими, коли такі базові речі, як тепло та світло стали дефіцитом. Тепер, коли саме час готуватися до нової, за прогнозами не менш важкої зими, варто згадати, які проблеми були критичними для IT-директорів та як від них захиститися.
Швидке зростання блокчейну та Web3 змушує бренди звернути увагу на його потенціал. Компанії, що шукають шлях розширити свою присутність на ринку та запропонувати своїм клієнтам новий унікальний досвід, мають можливість зробити це глобально за допомогою Web3. Це не лише нова ера інтернету, але й еволюція способів обміну інформацією та спілкування людей одне з одним. Web3 прокладає шлях до децентралізації, коли дані користувачів більше не належать великим корпораціям. Про унікальний кейс переходу ФК «Шахтар» до Web3 і піде мова.
Кіберполіція України, ІТ-спільнота, волонтери та зацікавлені громадяни розробили спільний проєкт «МРІЯ». Ця платформа створена для боротьби з російською пропагандою та дезінформацією в онлайн-просторі.
Компанія Google полегшує процес пошуку та видалення контактної інформації з результатів пошуку. Тепер вона надсилатиме сповіщення, коли хтось знаходить адресу, номер телефону або електронну пошту користувача в інтернеті, дозволяючи переглядати та видаляти ці дані з пошуку, повідомляє TheVerge.
З китайського центру запуску супутників 9 липня 2023 року був запущений інтернет-супутник на ракеті-носії Long March 2C. Супутник вийшов на задану орбіту, де проведе кілька тестів для перевірки технології широкосмугового супутникового зв'язку, повідомляє Universe Today.
До Землі може дістатися сонячна буря, що створює потенційну загрозу інтернет-апокаліпсиса, повідомляє DailyStar.
Ранкова SPEKA згадує головні новини 29 червня.
Інтернет став необхідною складовою нашого повсякденного життя. Він дозволяє нам залишатися на зв’язку зі світом, знайомитися з новими ідеями та відкривати нові можливості. Однак рівень доступності та якість інтернету можуть значно варіюватися залежно від країни.