Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Хто такий ASO-спеціаліст і як просувати мобільні застосунки

Сюзанна Рівняк
Сюзанна Рівняк
3 квітня 2024 5 хвилин читання

ASO-спеціаліст просуває мобільні застосунки у магазинах App Store і Google Play. Його мета — зробити так, щоби більше людей знаходили та завантажували застосунок. SPEKA разом із Netpeak Journal пропонує опис нової перспективної професії у незайнятій сфері, а також поради щодо її опанування.

Молодші ASO-спеціалісти отримують від $400 на місяць, а більш досвідчені — $2000–3000. Зарплата залежить від компанії, досвіду, місця роботи та обов’язків. І це гарний варіант для тих, хто на початку свого кар’єрного шляху або вирішив змінити напрям.

Чому мобільний ринок — це крута можливість?

Наразі смартфон — найкращий друг, без нього ніяк. Пандемія лише підкреслила цю залежність. Це означає, що мобільні застосунки стають дедалі популярнішими.

За даними дослідження Statista, щорічне зростання доходів (у мільярдах доларів) має такий вигляд:

Дані до 2022 року — це факти, з 2023 по 2025 рік — прогнози. За більш свіжими даними, ринок мобільних застосунків сягне понад $500 млрд наприкінці 2024 року.

І до чого тут ASO-спеціалісти?

Щомісяця у Google Play з’являється приблизно 100 тис. нових застосунків, в App Store — приблизно 30 тис. Але як користувачам знайти серед них те, що їм потрібно? На допомогу приходять ASO-спеціалісти.

ASO (App Store Optimization) — це оптимізація мобільних застосунків для їхнього кращого ранжування у пошуковій видачі магазинів. Простими словами, ASO-спеціаліст робить так, щоб застосунок замовника опинився вище у списку, коли люди шукають щось подібне.

Це схоже на SEO для сайтів, але тільки для мобільних застосунків.

Чому ASO-спеціаліст потрібен зараз?

Смартфони уже давно не новинка, але саме останні 6-7 років мобільні застосунки переживають справжній бум. У 2017 році дохід від них сягав $177 млрд, а у 2022 році вже $469 млрд!

Apple запустила свою платформу Apple Search Ads лише у 2016 році. Це означає, що ASO-спеціалісти — це нова професія, що має великий попит.

У чому ж полягає сама робота?

 • Стежити за правилами. ASO-спеціаліст знає всі вимоги App Store та Google Play щодо мобільних застосунків і робить так, щоб платформа їм відповідала.
 • Вивчати конкурентів. ASO-спеціаліст дивиться, які країни та мови охоплюють конкуренти, звідки користувачі завантажують їхні застосунки та купують. Він також досліджує, які ключові слова використовують конкуренти, щоб їхні застосунки знаходили у пошуку. І, звичайно ж, звертає увагу на візуальне оформлення конкурентів.
 • Заповнити картку й дати ТЗ. На основі правил магазинів та аналізу конкурентів ASO-спеціаліст повинен заповнити картку застосунку в магазині й скласти завдання для інших фахівців, наприклад, для дизайнера, який має створити привабливу іконку
 • Аналізувати результати своєї роботи. Коли застосунок опублікований, ASO-спеціаліст аналізує його показники, робить висновки про те, що спрацювало, а що ні. І також висуває гіпотези, що можна покращити. Наприклад, ASO-спеціаліст може експериментувати з різними іконками, щоб знайти ту, яка буде найефективнішою.

Що треба вміти, аби стати ASO-спеціалістом?

Хард-скіли ASO-спеціаліста:

 • Знати мобільні маркети: App Store, Google Play.
 • Семантичне ядро: підбір ключових слів, за якими люди шукають мобільні застосунки.
 • Метадані: заголовок, опис, іконка, скрини, ключові слова, що описують застосунок.
 • Відмінності алгоритмів App Store і Google Play: як ранжуються застосунки у цих магазинах.

Софт-скіли ASO-спеціаліста:

 • Здатність виявляти причинно-наслідкові зв’язки.

Наприклад, ви зробили реліз з оновленими метаданими, бачите зростання позицій. Це не означає, що все круто. Потрібно копати ще глибше: чи зросла кількість встановлень, показів, покупок? Змінився коефіцієнт конверсії? Важливо знаходити зв’язки де завгодно, і не завжди вони очевидні. Наприклад, різке зростання встановлень без оновлень. Можливо, про ваш застосунок написала Брітні Спірс.

 • Висока здатність до самоосвіти й самостійність.

Ставити запитання — це добре, але не треба чекати, що хтось буде за вас усе робити. Треба уміти розв’язувати питання самостійно, без допомоги старших товаришів.

 • Креативність.

Треба уміти висувати гіпотези: наприклад, зміна фону із чорного на білий збільшить конверсію. А також працювати з графікою: робити AB-тести, генерувати візуальні ідеї.

 • Стресостійкість.

Іноді буває, що після вашої роботи показники погіршуються. Це нормально, іноді ми помиляємося. Потрібно вчитися на помилках, йти далі.

 • Англійська мова.

Не нижче Intermediate: для складання метаданих на різні локалізації. І письмова англійська, а точніше хороший словниковий запас, щоб комбінувати ключові слова.

Висновки

Ринок мобільних застосунків молодий і стрімко розвивається. Мобільні застосунки зараз скрізь, і всім їм потрібна допомога, щоб їх помітили. Це означає, що зараз найкращий час, щоб вскочити у цю справу! Гарним ASO-спеціалістом може бути як студент, так і люди з багаторічним стажем в іншій галузі. Усе, що вам потрібно, це бажання вчитися і трохи креативу.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як підібрати ключові слова у Google Ads, щоб збільшити продажі

Ігор Івіцький 19 квітня 2024 12:45

«Створюємо продукти, які допомагають людям полюбити здоровий спосіб життя». Інтерв’ю з AMO Apps

Сергій Коноплицький 11 квітня 2024 10:18

Чому SaaS-проєктам потрібне SEO — пояснить Netpeak 11 квітня

Богдан Камінський 9 квітня 2024 13:37

SEO-фахівець — хто це такий, як ним стати та яка зарплата в Україні

Victoriia Palaguta 15 березня 2024 11:00

Штучний інтелект для SEO-спеціалістів: інструменти та кейси використання

Анна Нагорна 8 березня 2024 17:04