Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

«Створюємо продукти, які допомагають людям полюбити здоровий спосіб життя». Інтерв’ю з AMO Apps

Сергій Коноплицький
Сергій Коноплицький В.о. головного редактора SPEKA
11 квітня 2024 7 хвилин читання

У березні 2024 року компанія AMO відкрила для українців безплатний доступ до своїх застосунків HARNA, MadMuscles та Unimeal. Вони створені для більш уважного спостереження за власним здоров’ям. HARNA сприяє інтеграції фізичної активності у щоденне життя жінок, програма MadMuscles виконує роль персонального тренера, а Unimeal пропонує створити персоналізовану програму харчування.

Мобільні застосунки АМО Мобільні застосунки АМО

SPEKA зустрілась із Head of Mobile Apps AMO Наталією Пастушок, щоб дізнатися, як влаштований бізнес на застосунках та про подальші плани компанії.

Сьогодні понад 350 тисяч застосунків, пов’язаних зі здоров’ям, доступні у всьому світі. Це величезна конкуренція. Чому компанія АМО обрала саме цей напрям?

АМО — це міжнародна IT-компанія, яка створює продукти та історії для мільйонів людей. Сім років тому AMO починала свій шлях як невеликий медіастартап, а тепер ми велика компанія із трьома напрямами: до медіабізнесу додалися відеопродакшн і розроблення застосунків.

У 2017 році компанія називалася Amomedia. Назва походить від першого проєкту Amomama — медіа, що працює на західний ринок (США, Франція, Латинська Америка та Німеччина). Компанія ставала глобальнішою, і компетенції команд вийшли за межі медійної тематики. 

Досить швидко поміж інших ініціатив наша команда запустила напрям розроблення застосунків. Перші спроби лежали у категорії розваг, а 2019 року ми вирішили обрати більш sustainable-категорію продуктів — health & fitness. Хоча ця ніша існує впродовж багатьох років і досі зростає, але викликає особисту цікавість у нашої команди, і тут ми можемо реалізовувати свої сильні сторони. 

Розкажіть про основні мобільні продукти компанії, у чому їхня перевага перед іншими застосунками?

Зараз у нашому портфоліо три продукти. Unimeal, ключовою цінністю якого є персоналізовані плани харчування та фастинг. MadMuscles — застосунок із персональними планами тренувань для чоловіків. Та HARNA, що допомагає інтегрувати спорт у життя жінок. Ми розуміємо, чому нас обирають користувачі і що саме вони цінують у наших застосунках. Ми розуміємо, завдяки чому нам вдається вигравати рекламні аукціони.

Unimeal Unimeal

Та все ж, на мою думку, основна перевага в тому, що команда, яка над ними працює, не зупиняється у пошуку ефективніших рішень. На ринку єбагато хороших продуктів, зокрема від українських розробників, проте людей із зайвою вагою щороку більшає. Тож, здається, ми всі програємо конкуренцію цукру. І саме цього конкурента цікаво долати.

Чому обрали саме нішу health & fitness?

Ринок великий, стабільний, зростальний, проблема цілком реальна, а ефективних і доступних для широкого кола рішень на ринку не багато. Ми усвідомлювали конкуренцію, але й вірили у власні сили. В АMO на той момент уже зібралося багато талановитих, сміливих людей, які щиро цікавилися темою здоровʼя та спорту й хотіли долучитися до створення якісних і корисних проєктів.

Створювати продукти, які допомагають людям полюбити здоровий спосіб життя та перетворити турботу про своє тіло у приємну звичку, — відповідальний челендж.

Як ухвалюються рішення зі створення продукту у компанії? Як вимірюється попит на продукт або його функції?

Свої продукти запускали з огляду на три чинники:

1. Обʼєм ринку. Вимірюється кількістю завантажень та доходів застосунків конкурентів у магазинах застосунків, які можна відстежувати завдяки шпигунським програмам типу AppMagic чи Sensor Tower.

2. Чи є в команді необхідні ключові експертизи для запуску.

3. Наскільки оптимально зараз спрямувати ресурси на запуск нового продукту.

Попит на функції продукту до запуску ми не прогнозуємо, але припускаємо, базуючись на рекламних креативах та функціоналі топових гравців, відгуках під їхніми застосунками та експертних інтервʼю. Наприклад, якщо бачимо комунікацію щодо персоналізованого за віком плану тренувань, якій поставили вподобайки сотні тисяч людей, для нас це сигнал, що персоналізація за віком у продукті має багато сенсу.

Натепер очевидні для нас продукти у категорії ми вже створили, тож до ухвалення рішення про наступний, гадаю, буде дещо просунутіший підхід.

Застосунок HARNA є яскравим прикладом femtech-продукту. Як ви оцінюєте цю нішу загалом? Плануєте подальші розробки у галузі технології для жіночого здоров’я? Що це може бути?

Як жінка я тішуся від того, що зʼявляються достойні продукти, що враховують особливості мого організму та покликані допомагати з гендерно специфічними проблемами. А будь-які продукти, які дійсно розв’язують проблеми великої кількості людей якісно, покликані бути успішними.

Наталія Пастушок
Наталія Пастушок

Якщо говорити про жіноче здоровʼя та фізичну активність, спеціалізованих продуктів для жінок існує дуже багато. До того ж продукти для жінок були першими і є у 10-15 разів більшими за трафіком, аніж продукти для чоловіків. До топової категорії «Здоров’я і спорт» входять або застосунки для жінок, або гендерно нейтральні програми, якими, згідно з відкритими джерелами, користуються теж переважно жінки. Ми продовжуємо розвивати наш фітнес-застосунок для жінок: плануємо додавати нові програми з йоги, пілатесу та інших видів фізичної активності, до яких є інтерес, та загалом покращувати досвід тренувань користувачок.

Чи використовуєте ви штучний інтелект? 

Використовуємо переважно для оптимізації швидкості та вартості процесів. Певні етапи тепер виконує ШІ. Наприклад, перший переклад тепер покладено на ШІ, а людині лишається переконатись, що ШІ правильно зрозумів контекст.

Цікаво, що ШІ доволі рідко помиляється. Інший приклад — створення візуалізацій. Щоб додати страву в застосунок, потрібна її фотографія. Якщо не вдається знайти фото на умовному Depositphotos, доводиться її готувати та організовувати фотознімання, що означає витрати часу, грошей та, головне, уваги та енергії команди. А тепер згенерувати фото страви, що на 100 % відповідає дійсності, питання кількох хвилин.

З нетривіальних прикладів: маємо командний GPT, навчений інтерпретації A/B-тестів, хоча він не зміг повністю замінити аналітика.

АМО сьогодні має три напрями: AMO Publishing, AMO Pictures і AMO Apps. Скільки людей у вас працює? Скільки окремо в AMO Apps? Як побудована робота команди?

В AMO понад 400 людей, в AMO Apps десь половина з них. Щодо організації роботи в AMO Apps, то у нас, як і у більшості компаній, є функціональні відділи, проте для якіснішої взаємодії люди часто працюють у кросфункціональних командах, обʼєднаних спільною метою.

Рішення про інструменти досягнення цілей ухвалюють переважно всередині команди. Функціональні лідери займаються розвитком людей, команд та процесів. C-level займається стратегією, культурою, запуском і розвитком стратегічних ініціатив.

Компанія відкрила для українців безплатний доступ до застосунків HARNA, MadMuscles та Unimeal для підтримання фізичного здоров’я. Багато українців скористалися цими інструментами?

Ми відкрили безплатний доступ для українських юзерів нещодавно, наприкінці березня. Поки що відсоток користувачів невеликий, але ми зробили це не для кількості завантажень. Особисто для мене кожен здоровіший, щасливіший чи вдячніший українець має значення.

MadMuscles MadMuscles

Наші застосунки спрощують життя тим, для кого здоровий спосіб життя — пріоритет, роблять планування їжі простим та зручним, а фізичні вправи доступними. Ми хочемо, щоб вартість підписки не обмежувала українців у їхніх прагненнях.

Чи можете озвучити загальні показники HARNA, MadMuscles та Unimeal? Кількість завантажень, платних підписок тощо?

За 3,5 роки наші продукти завантажили майже 8,5М разів і купили майже 2М підписок. Застосунки доступні 19-ма мовами, якими користуються люди зі 190 країн.

Що у планах компанії? Подальший розвиток у ніші health/fitness чи, можливо, вихід на нові ринки?

Ми прагнемо створювати дійсно якісні продукти у своїх нішах. А це, на мою думку, можливо, якщо використовувати набуту в команді експертизу і постійно її поглиблювати. Якщо говорити про напрям AMO Apps, то наші стратегії повʼязані з розвитком продуктів у health & wellness, насамперед з посиленням позицій нинішніх продуктів. Проте світ мінливий, тож за певних обставин усе можливо.

1
Прокоментувати
Denys Karpa 13.04.2024, 12:25
Я зайшов на сайт MadMuscles з України, ввів всі дані про своє фіз. здоров'я, і в кінці вони запропонували три рівні оплати. І жодного безкоштовного!
Інші матеріали

Як відгуки клієнтів можуть покращити застосунок: кейс NovaPay

Яна Левада 20 травня 2024 15:30

СОО та кофаундерка Defence Builder Катерина Безсудна: «В українському defense tech дуже потужна інженерна спільнота»

Сергій Коноплицький 17 травня 2024 12:41

Як стати одним із найкращих у Counter-Strike: інтерв’ю з Віктором «sdy» Оруджевим

Владислав Миронович 2 травня 2024 10:30

«Мета — бути готовими до IPO до кінця 2026 року». Інтерв’ю із засновником та CEO Headway Антоном Павловським

Сергій Коноплицький 17 квітня 2024 15:08

Хто такий ASO-спеціаліст і як просувати мобільні застосунки

Сергій Коноплицький 3 квітня 2024 12:30