Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Fairy Thales: чи дійсно скандально відома французька компанія йде з російського ринку

Роман Судольський
Роман Судольський Головний редактор SPEKA
1 липня 2022 4 хвилин читання

Французький розробник систем безпеки для банків Thales оголосив про вихід з російського ринку. Про це представник компанії розповів російському Forbes.

Чому це важливо

Thales випускає апаратні модулі безпеки платіжних систем (hardware security module, HSM). Це обладнання забезпечує захист платіжних транзакцій та перевірку PIN-кодів у банкоматах 20 російських банків. Серед клієнтів компанії – Сбербанк, Альфа-банк, ВТБ, Россельхозбанк та інші найбільші фінустанови росії. Фактично компанія відповідає за безпеку клієнтських транзакцій в російському банківському секторі. 

Наразі невідомо, як довго працюватимуть рішення Thales, придбані російськими банками раніше. Виробник про це не повідомляв, а експерти висувають різні версії – від закінчення гарантійного терміну обслуговування модулів до найближчого оновлення ПЗ.

Російські ЗМІ пишуть, що місцеві банки будуть змушені змінювати обладнання на вітчизняне, а це може зайняти до півроку. Якщо модулі Thales перестануть працювати до того, як обладнання вдасться замінити на російське, процесингові системи всіх банків-клієнтів можуть зупинитися в одну мить. На думку блогера Антона Швеця, це призвело би до падіння банківської системи в росії.

Скандали Thales: як компанія підіграє росії у війні

Окрім фінансового сектору, Thales поставляє рішення для оборонної промисловості. Наприкінці березня 2022 року, коли росіяни вивели війська з Бучі, на борту захоплених танків рф виявили тепловізійні камери Catherine (один із флагманських продуктів Thales). Згодом французька група визнала, що продовжувала постачати військове обладнання росії до 2019 року за контрактами, укладеними до запровадження ембарго на постачання зброї, що діє стосовно росії від 2014 року.

У червні міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров публічно звинуватив Thales у невиході з російського ринку. Резонанс навколо співпраці з рф примусив Thales повідомити про плани продати російський бізнес. ЗМІ назвали основним претендентом на актив російський менеджмент компанії.

Чи дійсно Thales іде з російського ринку на цей раз?

Матеріал про вихід Thales з російського ринку з'явився на сайті Forbes 1 липня. За день до цього відомий український підприємець та інвестор Денис Довгополий, який разом із групою активістів бореться за вихід глобальних компаній з російського ринку, опублікував у своєму Telegram-каналі пост про Thales. За словами Дениса, він отримав від підписників 400 повідомлень про компанію. В багатьох повідомленнях фігурували скріншоти листа, начебто відправленого від імені керівного директора Thales в регіоні EMEA Найджела Бовдері російським клієнтам компанії.

Лист датований 28 червня. Він повідомляє, що «політичні маніпуляції не можуть вплинути на рівень, якість, стабільність та працездатність наших продуктів та послуг на російському ринку, тому компанія буде і надалі забезпечувати повну працездатність усіх апаратних продуктів, своєчасно поставляти оновлення, а також забезпечувати повну підтримку їхньої працездатності». 

Довгополий поки що не має підтвердження, що лист справжній. Але якщо його дійсно надіслала компанія, то це буде задокументованим випадком порушення антиросійських санкцій. «Якщо це не кандидат на вторинні санкції, то я навіть не знаю, хто може бути таким кандидатом», – пише Довгополий. Він також нагадав, що 25% Thales належить уряду Франції.

SPEKA надіслала офіційний запит в компанію щодо виходу з російського ринку, а також автентичності листа від Найджела Бовдері.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Економіка невизначеності. Огляд основних подій українського та світового бізнесу

Ivan Verstyuk 29 вересня 2022 17:10

Валізка для ядерної загрози. Які речі варто мати вдома, щоб бути готовим

Юлія Даниленко 29 вересня 2022 09:11

Ядерна загроза: що варто знати

Олександр Тартачний 27 вересня 2022 17:00

Гайд з виживання взимку: утеплення, припаси, автономне опалення. SPEKотна добірка для воєнної зими

Юлія Даниленко 27 вересня 2022 15:42

В ЄС хочуть відключити від SWIFT ще чотири російські банки

Вадим Добровольський 27 вересня 2022 15:05