Італійські вчені створили їстівні батарейки
Команда дослідників з Італійського технологічного інституту (IIT) створила акумулятор з використанням нетоксичних їстівних матеріалів. Це перша у світі батарея, яку можна проковтнути і вона спокійно перетравиться у шлунку.
Такі батарейки вирішують багато проблем. Їх можна використовувати у дитячих іграшках, щоб запобігти отруєнню дитини та хірургічному втручанню внаслідок ковтання звичайної батарейки.
Крім того, вони знайдуть своє застосування і у медичних пристроях, які встановлюють у людське тіло.
Звичайна батарея пошкоджує людське тіло своєю токсичністю та внаслідок електролізу води — коли під дією електричної напруги батареї у 1,2 В вода розщеплюється на кисень і водень. Як зазначають розробники, “їстівна” батарея має напругу 0,65 В, тому електроліз відбутися не може.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Наразі їстівна батарея може забезпечувати 48 мкА струму трохи більше 10 хвилин. Вона здатна задовольнити потребу в електроенергії мініатюрного медичного пристрою або маленького світлодіода.
Компоненти батареї можна знайти у продуктовому магазині. Ось що входить до її складу:
- кверцетин — пігмент, що міститься в мигдалі та каперсах — катод акумулятора;
- рибофлавін — вітамін В2 — анод акумулятора;
- їснівні водорості норі — сепаратор;
- водний розчин NaHSO4 — електроліт;
- активоване вугілля — для досягнення високої електропровідності батареї;
- бджолиний віск — покриття електродів акумулятора;
- золота фольга (яку використовують для покриття тістечок) — ламінує опорну структуру з етилцелюлози.
Основна мета цієї інновації полягає в тому, щоб сприяти використанню безпечніших, нетоксичних рішень для зберігання енергії. Наразі дослідники працюють над створенням їстівних транзисторів.