Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Важливість соціальних проєктів: як ІТ-сектор допомагає українцям та підтримує колег

Олена Самборська
Олена Самборська Керуюча та HR-директорка Luxoft
5 лютого 2024 7 хвилин читання

В умовах війни та глобальної рецесії важливість реалізації соціальних проєктів тільки зросла. Майже кожна ІТ-компанія від початку повномасштабного вторгнення планує та реалізує велику кількість суспільних ініціатив. 

Раніше це був інструмент радше для побудови й розвитку бренда роботодавця, але зараз це обов’язок бізнесу, демонстрація його позиції, можливість піклуватися про команду та їхніх близьких. Ми у Luxoft намагаємось активно допомагати тим, хто цього потребує. У цьому матеріалі я хочу поділитися думкою щодо необхідності реалізовувати соціальні проєкти та кількома прикладами наших ініціатив, аби надихнути вас робити більше. 

Зараз соціальні проєкти — це не про рекламу, а про реальну допомогу

Повномасштабне вторгнення показало, наскільки важливо об'єднуватися суспільству для подолання викликів. ІТ-сектор продовжує робити значний внесок у стабільність економіки країни, а також підтримувати своїх інженерів та інших українців. Це підтверджує величезна кількість ініціатив та зібраних коштів. Реалізація соціальних проєктів для ІТ-компаній стала частиною стратегії, а не просто разовою активністю.

Відбувається інтеграція ІТ з іншими галузями, що дозволяє створити колаборації для вирішення викликів, що стоять перед країною. Технологічні компанії активно співпрацюють з органами влади, громадськими організаціями та різними секторами економіки, розвиваючи комплексні стратегії для впровадження сучасних рішень в різні сфери суспільства.

Також важливим підходом, що використовують компанії є інвестиції в ІТ-освіту та розвиток талантів. Зосереджується увага на створенні програм навчання, стажування та підтримки інноваційних ідей. Це сприяє не лише розвитку внутрішнього потенціалу компаній, але й формує нове покоління фахівців, гнучких та професійних.

Допомагати можна і не маючи великих бюджетів на університетські програми. Наприклад, спрямувавши свої професійні знання в благодійний вектор. ІТ-продукти різного спрямування використовуються майже у будь-якій сфері життя, від ресторанного бізнесу до військових ініціатив. Але далеко не всі організації можуть виділити додатковий ресурс на розроблення потрібного їм продукту, ба більше, іноді волонтерам важко зрозуміти, яке б рішення найкраще задовольнило їх вимоги та оптимізувало процеси. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Багато хто знайомий з хакатонами, що проводяться для розв’язання конкретних задач. Саме цю механіку ми імплементували аби дати раду викликам партнерів. 

Цього року ми провели три TechGround Hackathon-и, в яких взяли участь 79 команд. Протягом 90 годин учасники працювали над завданнями від Unicef, БФ Соломʼянські котики та Міністерства у справах ветеранів України, аби розвʼязати їх технічні виклики. Як результат, понад 30 готових рішень, які допоможуть партнерам в майбутньому. Ми почуваємось краще, коли наші знання наближають перемогу. 

Почути та підтримати колег

Я вважаю, що ніщо так не додає впевненості у бурхливі часи, як можливість покластись на своє оточення. До того ж супергерої завжди знаходяться поміж нас. Прислухавшись до захоплень та хобі колег допоможе їм реалізуватись та зрости в улюбленій справі, а також згенерує можливість підтримати тих, кому це необхідно. 

Цього року ми дізнались про мрію нашої колеги Валерії Шовкун, Team Lead in Contracting Services — вона завжди хотіла створити власну казку. 

Тож ми допомогли Валерії реалізувати мрію дитинства та підтримали популяризацію її власної дитячої книжки. 300 її екземплярів ми змогли придбати та передати благодійному фонду “Діти Героїв”, аби привітати дітей з Днем Миколая. 

На перший погляд, далеке від волонтерства хобі, що ніяк не повʼязано з соціальною підтримкою виявилось чудовою нагодою збагатити уяву та повсякденність дітей, хоча б на одну казку відірвати їх від війни та негараздів. Нагоду допомогти можна знайти всюди, головне правильно сфокусувати свою увагу.

Також ми активно підтримуємо додаткову дитячу освіту. У 2020 році ми створили Luxoft Kids HUB — розважально-науковий хаб для дітей люксофтівців. 

Кожного року, за ініціативи люксофтівців, ми запускаємо 2 або 3 семестри, що включають заняття з відеоблогінгу, вебдизайну, творчості та логіки, англійської мови, комп'ютерної та 3D графіки, анімації, розробки комп`ютерних ігор, вивчення Java та Python. 

Також вже декілька років поспіль ми даруємо книжкові сертифікати від Видавництва Старого Лева для дітей наших спеціалістів, таким чином заохочуючи їх розширювати світогляд через читання. Загалом у 2023 ми передали 1300 сертифікатів.

Єднання навколо спільної мети

Повертаємось у 2022 рік знову. Ми вистояли і досі боремось тільки завдяки єднанню. Щоденні донати, збори, заходи, амбасадорство та аукціони й надалі потужно підтримують нашу боротьбу. Неймовірна кількість колаборацій на рівні корпорацій, модних брендів та цілих країн роблять можливим те, у що раніше ніхто не міг повірити. І, звісно, волонтери. На мій погляд, ніхто не знає більше про потреби людей, ніж вони. Ці люди роблять усе можливе, щоб виконати всі запити якнайшвидше та підтримати якомога більшу кількість нужденних. Ми на постійній основі співпрацюємо зі згаданим вище благодійним фондом “Діти Героїв”, з якими реалізуємо різні проєкти.

До Дня Волонтера, 5 грудня, ми разом з фондом та Підпільним Стендапом організували шоу “Підпільні Розгони до Дня Волонтера”, аби привітати волонтерів з їхнім професійним святом та зібрати кошти на екстрену фінансову допомогу підопічним фонду, яких зараз більш як сім тисяч. Як результат – ми перевищили встановлену мету в розмірі 200 000 грн. Це все стало можливим завдяки чіткій організації та бажанню допомогти, як зі сторони нашої компанії, так і зі сторони Діти Героїв і Підпільного Стендапу – всі разом працювали на реалізацію спільної мети.

Ми вдячні всім, хто доєднався до цієї ініціативи: комікам — за влучний гумор, Валерії Абдал, співзасновниці фонду — за цікаві історії та неймовірні лоти від підопічних БФ. І, звісно, тим хто підтримав ініціативу донатами. 

Єднання вкотре допомогло досягти спільної мети та підтримати родини, які цього потребують. Таких прикладів безліч. 

ІТ-спільнота України завжди підтримувала різноманітні соціальні проєкти завдяки синергії сміливих ідей, технологій та вмінню єднатись. Не треба боятися найамбітніших ідей, їх потрібно втілювати у життя, наближаючи нашу перемогу. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Інтерв'ю з Сергієм Леськом, IT-директором OKKO

Олександр Тартачний 21 хвилину тому

Топ-5 помилок біздева на міжнародній конференції

Maksym Boronenko 12 годин тому

У Києві відбудеться конференція «Навігатори інновацій. Змінюй правила гри»

Ольга Топольська 17 годин тому

Ринок Перської затоки для українського ІТ: що потрібно знати

Анатолій Моткін 3 липня 2024 05:53

25 липня стартує масштабна конференція TechFin Expert Summit 2024

Ольга Топольська 2 липня 2024 16:25