Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

В ізраїльській пустелі Негев розкопали стародавнє поховання, в якому щонайменше 50 скелетів

Дмитро Мухін
Дмитро Мухін
15 липня 2023 3 хвилин читання

Археологи в Ізраїлі провели розкопки на місці поховання, де виявили десятки скелетів 2500-річної давнини. Це можуть бути останки жертв торгівлі людьми. Розкопки проводили у пустелі Негев на півдні Ізраїлю. Про це пише Live Science.

Гробниці на перехресті Гробниці на перехресті

Команда археологів виявила ці поховання під час археологічних досліджень, проведених перед проектом будівництва водопроводу в регіоні. На відміну від типових округлих поховань, які зазвичай трапляються в Негеві і відомі як кургани, ці дві недавно виявлені камери мають квадратну форму. Одна з них має розміри 7 на 7 м, а інша — 4,5 на 4,5 м. Розташування цих поховань також привернуло увагу дослідників.

«Такого роду гробниці ніколи не були виявлені в регіоні досі, і вони не пов’язані з будь-яким поселенням».
археолог з Управління старожитностей Ізраїлю Талі Еріксон-Гіні

Гробниці розташовані на перехресті двох важливих стародавніх шляхів, які пролягають від заходу до сходу. Ці шляхи ведуть з Єгипту до Ваді-Араби, що розташована на південь від басейну Мертвого моря, а також до південної Йорданії та Аравійського півострова.

Смерть і поховання вздовж стародавніх доріг у суворій пустелі, як внаслідок насильства, так і хвороб, не були рідкістю. Є значні підстави вважати, що ці люди були поховані саме тут через те, що перехрестя в давнину вважалися «святими» місцями з ритуальним і релігійним значенням. 

Гробниця містила значну кількість артефактів з різних культур південного Леванту, що охоплює регіон навколо східного Середземномор'я, а також з південної Аравії та Єгипту. Ці артефакти датуються пізнім залізним віком та раннім перським періодом Ахеменідів (від сьомого до п'ятого століття до н.е.).

Амулети Беса, божественного захисника жінок і дітей у єгипетській культурі, знайдені в гробниці. Амулети Беса, божественного захисника жінок і дітей у єгипетській культурі, знайдені в гробниці.

За даними дослідників, виявлені людські останки на цьому місці можуть належати дорослим жінкам, хоча для остаточного підтвердження цього потрібні додаткові аналізи. У гробницях були знайдені ювелірні вироби зі сплаву міді та заліза, керамічні вази та черепашки з Червоного моря, які іноді використовувалися єгиптянками як талісмани для захисту від зла та приведення удачі. Археологи також виявили підставки для ладану та алебастровий піднос, що свідчить про колись існуючу торгівлю миррою та ладаном у цьому регіоні. Деякі контейнери з ароматами були навмисно розбиті. За словами дослідників, це, ймовірно, було частиною похоронного ритуалу.

Південноаравійський горщик для пахощів, виготовлений з алебастру. Південноаравійський горщик для пахощів, виготовлений з алебастру.
«Гробниці можуть допомогти заповнити важливу прогалину в археологічних даних регіону. Ми багато знаємо про торгівлю між південною Аравією та південним Левантом у середині першого тисячоліття до н.е. Ці розкопки значно розширюють наші знання про цю стародавню торгову мережу«.
історик з Папського католицького університету Аргентини Хуан Мануель Тебес
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Археологи знайшли лавові трубки, в яких 7 тисяч років жили давні люди

Дмитро Мухін 20 квітня 2024 20:09

Як та чим Ізраїль оборонявся від іранських ракет та «Шахедів» та чи справді збили 99% цілей

Олександр Тартачний 15 квітня 2024 16:00

Іран уперше атакував Ізраїль

Максим Красіков 14 квітня 2024 11:16

Знахідка в каналізації: археологи виявили гробницю шляхти у Македонії

Олена Черкасець 7 квітня 2024 09:19

Під Любліном вчені знайшли найдавнішу мідну сокиру

Дмитро Мухін 6 квітня 2024 20:19