Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Археологи відтворили обличчя дівчинки VII століття

Юлія Мирська
Юлія Мирська
26 червня 2023 3 хвилин читання

Археологи відтворили обличчя англосаксонської дівчинки-підлітка VII століття, знайденої в рідкісному «постільному похованні» у 2012 році, повідомляє ArsTechnica.

За дослідженнями, на момент смерті дівчинці було близько 16 років. Могила була знайдена біля села Трампінгтон, неподалік Кембриджа. Це одне з 18 «постільних поховань» — рідкісна практика англосаксонського періоду, в якій небіжчика кладуть на декоративне ліжко, вона зазвичай використовулась для поховання жінок високого соціального статусу.

Разом з дівчиною були поховані різноманітні предмети, але особливо цікавою знахідкою є вишуканий золотий нагрудний хрест, відомий як хрест Трампінгтона. 

Такі хрести є дуже рідкісними і їх присутність вказує на те, що молода жінка належала до верхівки англосаксонського суспільства. Хрест свідчить про те, що вона була християнкою, хоча інші поховальні речі мають зв'язок з язичницькою традицією. Археологи розглядають цю знахідку, як ключовий період в історії Британії, коли християнство тільки почало поширюватися країною.

Для реконструкції обличчя вчені використали виміри черепа та загальні дані про глибину тканин. Відсутність аналізу ДНК не дозволила точно визначити колір волосся та очей, але експерт-криміналіст Хью Моррісон зробив спробу створити максимально точну реконструкцію. Одна з особливостей її обличчя — ліве око трохи нижче за рівень правого, що, за словами Моррісона, було б помітним в реальному житті.

Дослідження також показали, що дівчина страждала від хвороби, хоча причина смерті залишається невідомою. Ізотопний аналіз свідчить про те, що дівчинка переїхала до Англії приблизно у віці 7 років і змінила свій раціон, зменшивши споживання білка протягом свого життя. 

Кембриджский біоархеолог Сем Леггетт припускає, що дівчинка переїхала з південної частини Німеччини до Англії. Ймовірно, їй було дуже погано, і вона пройшла довгий шлях до абсолютно незнайомого місця, а той факт, що її харчування змінилося, коли вона приїхала до Англії, говорить про те, що її спосіб життя міг дуже сильно змінитися.

Ліворуч - Череп дівчинки-підлітка 7 століття. Праворуч - Реконструкція її обличчя.  Ліворуч - Череп дівчинки-підлітка 7 століття. Праворуч - Реконструкція її обличчя. 
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Український технічний саміт розпочинається у Лондоні

Владислав Паливода 12 червня 2024 12:33

London Tech Week 2024 стартує 10 червня

Олеся Дерзська 6 червня 2024 14:10

$191 млн отримає Україна від Британії на посилення ППО та морську оборону

Владислав Паливода 23 травня 2024 18:18

Велика Британія хоче врегулювати штучний інтелект

Владислав Паливода 20 травня 2024 08:17

Квантова навігація може замінити GPS: Британія провела випробування

Владислав Паливода 16 травня 2024 11:26