Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

У 2024 році наш шлях сягне поворотного моменту — Білл Гейтс. Частина 2

Білл Гейтс
Білл Гейтс Підприємець, філантроп, засновник корпорації Microsoft
24 січня 2024 5 хвилин читання

2024 рік несе багато викликів, проте один із найбагатших людей світу — підприємець і філантроп Білл Гейтс — дивиться у нього з оптимізмом. У першій частині його прогнозів йшлося про розвиток ШІ та боротьбу з недоїданням. У другій частині скороченого перекладу статті ви дізнаєтеся погляд підприємця на боротьбу зі змінами клімату та ядерну енергетику.


Розпочався новий етап дискусій про зміну клімату

На початку цього місяця я провів кілька продуктивних днів на конференції COP28 у Дубаї. Це була моя третя конференція з питань зміни клімату — я також відвідав конференції у Парижі та Глазго.

Такі зустрічі — чудовий спосіб відстежити, як еволюціонує боротьба зі зміною клімату з плином часу. Мене завжди вражає пристрасть молодих кліматичних активістів. Надто цікаво спостерігати, як загальна інтенсивність кліматичної дискусії зростає з роками, оскільки дедалі більше людей стикаються з екстремальними погодними явищами в усьому світі.

Мене також вразило, наскільки складними стали дискусії про клімат та наскільки більше звертають увагу на деталі. Найбільшою зміною, яку я побачив у Дубаї, було те, якою широкою стала дискусія про пом’якшення наслідків зміни клімату, особливо про чисту енергетику.

На попередніх конференціях багато уваги приділяли розвитку вітрової та сонячної енергетики. Тепер набагато більше дискусій про сектори, які спричиняють значні викиди, як-от сільське господарство та промисловість. Лідери країн переймаються, як держави можуть побудувати майбутнє зеленої енергетики.

Вітрова та сонячна енергія залишається основною частиною цього майбутнього, але зараз лідери визнають, що потрібно доповнити їх чимось більш надійним, що працює, коли сонце не світить або вітер не дме. Це ядерна енергія.

Як ядерна енергія запобігає кліматичним змінам

За останній рік я помітив значний зсув у бік загального прийняття ядерної енергетики. Раніше, коли я порушував цю тему, мені доводилося пояснювати, чому ядерна енергетика — це не страшно і її не треба боятися. Але останнім часом я витрачаю набагато більше часу на пояснення того, як ми масштабуємо цю технологію, ніж на те, навіщо вона нам потрібна. Я був радий бачити, що майже два десятки країн пообіцяли потроїти свої ядерні потужності до 2050 року.

Я думаю, що одна з причин цього зрушення є практичною. Атомна енергетика — це єдине безвуглецеве джерело енергії, яке може надійно постачати електроенергію вдень і вночі, за будь-якої пори року, до будь-якої точки планети і яке, як було доведено, працює у великих масштабах. 

У міру того як країни досягають прогресу в реалізації своїх кліматичних планів, дедалі більше людей усвідомлюють, що нам, імовірно, знадобиться ядерна енергетика, щоб задовольнити зростальну світову потребу в енергії, одночасно усуваючи викиди вуглецю.

Я також пов’язую певні зміни у сприйнятті ядерної енергетики з прогресом у розвитку ядерних технологій наступного покоління.

Десятиліттями ядерні технології залишалися у стагнації. Гучні катастрофи, як-от Чорнобиль, привернули увагу до реальних ризиків, пов’язаних з ядерною енергетикою. І замість того щоб почати працювати над вирішенням цих проблем, ми просто припинили спроби розвивати цю галузь. На щастя, це змінюється.

Я з оптимізмом дивлюся на прогрес компанії TerraPower, яку я заснував 2008-го. На початку цього року я відвідав майбутнє місце розташування першого заводу TerraPower у Кеммерері, штат Вайомінг. Коли ця станція відкриється, потенційно у 2030 році, це буде найсучасніша ядерна установка у світі, вона буде набагато безпечнішою і вироблятиме набагато менше відходів, ніж звичайні реактори.

TerraPower використовує реактор поділу, який виробляє енергію, розщеплюючи атоми. Але вчені також працюють над абсолютно новим типом реактора, який зіштовхує атоми, щоб генерувати енергію. Цей процес називається термоядерним синтезом, і це той самий процес, який живить Сонце та інші зірки.

Майже рівно рік тому вчені з Ліверморської національної лабораторії ім. Лоуренса здійснили першу термоядерну реакцію, яка виробила більше енергії, ніж поглинула. Це було величезне досягнення і суттєвий крок уперед. Технологія перебуває на стадії досліджень, але є багато причин для подальшого оптимізму.

Це десятиліття також є ключовим періодом для модернізації електромереж та покращення передавання електроенергії. Світ досяг неймовірних успіхів у виробництві чистої електроенергії, але ми не зможемо реалізувати весь потенціал цієї важкої роботи без інфраструктури для її доставки. Це те, що потребуватиме підтримки від усіх рівнів влади, особливо від місцевих лідерів.

Замість післямови

Я прогнозую, що у 2024 році ми побачимо на ринку багато інновацій, навіть у дуже складних галузях, як-от ядерна енергетика. Кліматична криза може здаватися приголомшливою, та, як на мене, легше залишатися оптимістом, коли зосереджуєшся на прогресі, якого ми досягаємо. Якщо світ і надалі надаватиме пріоритет фінансуванню інновацій, я сподіваюся, що ми зможемо досягти значного прогресу в досягненні наших кліматичних цілей.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як бізнес-спільноти сприяють розвитку вашого нетворку

Максим Олійник 16 годин тому

Білл Гейтс нагадав про надмірне споживання електроенергії ШІ

Олеся Дерзська 28 червня 2024 16:07

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41

Як я провела Ukrainian Blockchain Week 2024

Владислав Миронович 27 червня 2024 10:00

Що таке DRaaS-рішення і чим воно корисне для бізнесів

Maris Sperga 26 червня 2024 11:36