Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Сміттєспалювальний мобільний комплекс: як зберегти довкілля та отримати доступну енергію

Богдан Сосновський
Богдан Сосновський EQ LOGIC
12 березня 2024 6 хвилин читання

Україна сьогодні зіштовхнулася з викликами не тільки зі сторони держави-агресора, але й бореться з критичними викликами у сфері обігу відходів, де актуальний стан справ вимагає негайних та ефективних рішень. Проблема неконтрольованого переміщення та складування відходів набуває особливої гостроти. Ще до вторгнення росії в Україні було тисячі неконтрольованих сміттєзвалищ. Зараз через війну ця проблема тільки погіршилася. 

Саме для розв'язання цих питань запущено проєкт сміттєспалювального мобільного комплексу. Це інноваційне рішення, що перетворює відходи на цінний енергетичний ресурс і сприяє очищенню довкілля, а також зменшує залежність від викопних джерел енергії.

                                                                                      ... я зрозумів одну нехитру істину. 
                                                                                                    Вона у тім, щоби робити 
                                                                                         так звані дива власними руками
                                                                                                 О.Грін, “Пурпурові вітрила”

Як перетворити сміття на енергію

Першим етапом проєкту є знищення різного роду неконтрольованих сміттєзвалищ, які фізично локалізовані та знаходяться в безпечній відстані від лінії бойових дій, а також допомога громадам які борються з переміщенням побутових та виробничих відходів на безпечну відстань.

Наступний етап — це отримання теплової енергії на стаціонарних об'єктах для опалювання будинків замість використання дерева, вугілля та газу.

Сміттєпереробний комплекс Сміттєпереробний комплекс

Мета проєкту:

  • 1
    Зменшити негативний вплив відходів на довкілля, та сприяти енергетичній незалежності, покращити економічний добробут місцевих громад. 
  • 2
    Реалізувати стійке та відповідальне рішення, що зменшить кількість неконтрольованих відходів і збільшить виробництво відновлюваної енергії в країні.
  • 3
    Значне покращення екологічної ситуації та підвищення якості життя українців. Використання відходів як енергетичного ресурсу дозволить зменшити залежність громад від традиційних джерел енергії, сприяючи їх енергетичній незалежності.

Запропоноване рішення перевірене досвідом країн які мали подібні проблеми та передбачає утилізацію відходів з мінімальними екологічними втратами та без необхідності додаткових логістичних витрат. Мобільний комплекс який переміщається двома вантажівками спалює сміття, й перетворює його на тепло для потреб громад, підприємств, теплиць тощо, перетворюючи відходи з проблеми на цінний ресурс.

Розповсюдження неконтрольованих сміттєзвалищ по всій країні, особливо в умовах російської агресії, піднімає проблему управління відходами на пріоритетний рівень в нашій країні. Щоб її розв'язати, потрібно об'єднати зусилля та застосувати інноваційний підхід до вирішення. 

Команда проєкту, завдяки значному досвіду в циркулярній економіці та утилізації вторинних ресурсів, готова працювати над вирішенням цих проблем. Наявні напрацювання, зокрема метод перетворення відходів полімерів на корисні продукти, разом з міжнародним досвідом, дають впевненість щодо майбутнього успіху цього проєкту.

Яку користь принесе цей проєкт сміттєпереробки

Перш за все, він дозволить позбутися відходів з найменшими втратами для навколишнього середовища, та логістичними витратами на переміщення відходів. Також є можливість використання тепла для потреб закладів, підприємств, теплиць. А також вирішить проблему неконтрольованого переміщення відходів в прифронтових ділянках

Перш за все цей проєкт буде актуальним для місцевих громад, які є відповідальні за ведення раціонального господарства.  Для яких питання відходів різного спрямування має значення для їхнього життя, роботи, та екологічного фону власного простору. Підвищення комфорту життя та роботи для громад, підприємств, закладів державного спрямування, лікарень. Розуміння економічно вигідної сфера застосування переробки відходів в енергетичні ресурси.

Він допоможе навчити громади ставитися до відходів не тільки як до проблеми, але і як до ресурсу який можна перетворити у вигідну складову незалежного функціонування громади в умовах нестабільних зовнішніх та економічних коливань, в умовах загроз війни. Надихнути людей на зміни та зрушення в напрямку відновлення та відбудови знищених просторів. 

Тож прошу підтримати та проголосувати за реалізацію наступних етапів проєкту за посиланням

Вірю, що ми зробимо наші міста чистішими та менш залежними від викопних джерел енергії!  

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Стратегії укладання договорів: ключові принципи та ефективні підходи

Іван Бєдний 14 годин тому

Шлях Польщі до європейських грантів: лайфхаки та рекомендації для України

Світлана Бовшовська 17 годин тому

Як штучний інтелект трансформує лікування захворювань очей

Владислав Миронович 24 травня 2024 17:57

Support day: як інженеру стати ближчим до продукту

Владислав Миронович 24 травня 2024 17:00

Продаж товару на умовах післяплати: чи потрібно застосовувати ПРРО/РРО?

Дарина Ціва 24 травня 2024 15:00