Школярі та вчителі активно спілкуються з ШІ — опитування МАН та Projector
76% українських вчителів та 85% школярів хоча б один раз використовували штучний інтелект в освіті. Про це свідчить спільне дослідження Projector Creative & Tech Institute, Малої академії наук та компанії Factum Group Ukraine.
Опитування проводилося з вересня по жовтень 2023 року. У ньому взяли участь 1747 учителів та 1443 школярі (учні 8-11 класів) з усієї України.
Згідно з результатами, половина вчителів, які користувалися ШІ-інструментами, оцінили свій досвід як позитивний. Освітяни застосовують їх для підготовки до уроків, створення тестів для домашнього завдання, при проведенні уроків, а також для перевірки знань учнів.
37% вчителів зазначили, що залучають учнів до використання ШІ, а 49% лише збираються це зробити. Натомість 39% опитаних не планують напряму радити учням застосовувати штучний інтелект у навчанні.
Як українські школярі використовують ШІ
Підписуйтеся на наші соцмережі
91% школярів заявили, що знають про існування ШІ-сервісів. Ба більше, 6 із 10 учнів готували домашнє завдання за допомогою таких інструментів. Також близько 40% користувалися ШІ прямо на уроці, зокрема для виконання самостійних робіт.
Діти анонімно зізнавалися, що штучний інтелект допомагав їм списувати здебільшого для підготовки завдань з гуманітарних дисциплін. Проте цей спосіб використання ШІ серед учнів посів останнє місце за популярністю.
Крім цього, деяким дітям штучний інтелект допомагає генерувати текстові заголовки або ідеї, якими вони користуються для власної творчої роботи. Також школярі використовують ШІ для конспектування та уточнення даних, які вони упустили на уроці.
Окрім освіти, діти зазначали, що використовують ШІ для систематизації інформації, саморозвитку, пошуку ідей тощо.
Штучний інтелект проникає в систему української освіти
На думку президента МАНУ Станіслава Довгого, результати дослідження мають стати сигналом для грамотної та покрокової інтеграції ШІ у навчальний процес в Україні. Також він зазначив, що це світовий тренд.
Денис Суділковський з Projector AI Lab вважає, що ШІ може покращити досвід навчання та зробити його більш актуальним. На його думку, для вивчення класичних точних та гуманітарних дисциплін необхідно залучати штучний інтелект.
СЕО Factum Group Ukraine Іван Дубінський також відзначив підвищений інтерес до ШІ з боку вчителів та школярів. За його словами, обидві аудиторії підкреслили важливість доступу до більш докладної інформації про ШІ, щоб краще розуміти технологію, її особливості та можливості застосування.
Раніше SPEKA писала, як українці ставляться до штучного інтелекту.