Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Скільки росія витратила на обстріли у червні 2023 року

Назарій Присяжнюк
Назарій Присяжнюк
4 липня 2023 4 хвилин читання

Уже сімнадцятий місяць повномасштабного вторгнення не вщухає інтенсивність обстрілів мирного населення. А червень 2023 року став одним із найважчих місяців, близьким до рекордного травня.

SPEKA підрахувала червневу результативність української ППО, скільки прожиткових мінімумів та скільки бюджетів прикордонних областей витратила рф на «залякування» українців та підібрала інші цікаві порівняння.

Результативність української ППО за червень 2023 року

У червні 2023 року росіяни запустили 391 об’єкт по Україні, з них сили ППО збили 319. Перехопили всі запущені «Іскандери» (3 із 3). Хороший показник щодо крилатих ракет Х-101/555: зі 127 запущених ракет сили ППО збили 119.

Загальна результативність ППО та результативність по кожному із видів озброєнь за червень 2023 року<br> Загальна результативність ППО та результативність по кожному із видів озброєнь за червень 2023 року

*До зенітних ракет зарахували ракети С-300, які, за словами Командувача ПС ЗСУ Юрія Ігната, можна збивати Patriot, але питання у доцільності та можливостях цього, зважаючи на наявні ресурси ППО

Найгірший показник з аеробалістичними ракетами Х-22 (з 18 запущених ракет не вдалося збити жодну) та балістичними/зенітними ракетами (нуль з 11 запущених).

Загальна результативність, попри значну інтенсивність обстрілів, залишається сталою для ППО (понад 80%): 81,6% збитих об’єктів за минулий місяць. Це вражає.

Скільки росія витратила на обстріли України у червні 2023 року

Найбільше грошей росія витратила, за нашими підрахунками, на запуск крилатих авіаційних ракет Х-101/555 — $152,4  млн, «Кинджалів» — $90 млн, «Іскандерів» — $22 млн та «Калібрів» — $21 млн. Попри чималу кількість запущених Shahed-136/131, на них витратили лише $6,8 млн. 

Скільки мільйонів доларів витратила росія на обстріли України у червні 2023 року Скільки мільйонів доларів витратила росія на обстріли України у червні 2023 року

Дані Guardian, Defence Express та деяких російських джерел про ціну виробництва зброї

Куди росіяни могли б витратити гроші з обстрілів на своїх болотах

Витрати росії на обстріли можуть бути основою для цікавих порівнянь. Ось лише кілька прикладів, куди б могли спрямувати кошти росіяни, якби були цивілізованими людьми.

  • На бюджети областей і республік рф

Маючи бодай трохи більше розуму, росіяни могли б виділити додаткові кошти на бюджет прикордонних брянської, курської, бєлгородських областей. Або ж покрити всі заплановані витрати республіки алтай за 2023 рік.

Який відсоток бюджетів суб'єктів рф складають витрати на обстріли України у червні 2023 року<br> Який відсоток бюджетів суб'єктів рф складають витрати на обстріли України у червні 2023 року
  • На розвиток соціальної сфери

Якби ж ці гроші спрямували на розвиток соціальної сфери, то можна було б виплатити по 12 тис. руб. майже всім безробітним росіянам. Або ж виплатити по одній додатковій пенсії 1,33 млн російським пенсіонерам.

Якщо ж доведеться ховати росіянина на росії, то держава-терорист могла б гарантувати 1,04 млн кремацій, або ж 5,8 млн відспівувань російського батюшки.

Витрати на обстріли України за червень 2023 року у російських прожиткових мінімумах, пенсіях, кремаціях та у відспівуваннях батюшок Витрати на обстріли України за червень 2023 року у російських прожиткових мінімумах, пенсіях, кремаціях та у відспівуваннях батюшок
  • На дорожню інфраструктуру та машини

Усім відомо, що чим далі розташовані населені пункти від москви, то гірший стан доріг або ж вони просто відсутні. Тому держава-терорист могла б спрямувати ці кошти на створення 2,1 тис. км нормальних асфальтованих доріг або ж закупити 42 тис. «Лада Гранта» там, де є ця асфальтована дорога.

Витрати на обстріли України за червень 2023 року у "Лада Гранта" та асфальтованих дорогах<br> Витрати на обстріли України за червень 2023 року у "Лада Гранта" та асфальтованих дорогах
  • На фастфуд для своїх громадян

Якби у росіян була мета нагодувати своїх, то вони могли б закупити по 1 бігмак-меню із «вкусно — і точка»  кожному ¾ росіянину або ж закупити по 1 маргариті з «домінос москва» для 72% росіян. За мірками москви кожному максквичу дісталося б по 8 маргарит із «домінос».

Витрати на обстріли України за червень 2023 року у вимірі бігмак-меню з "вкусно — і точка" та піцах маргарита з "домінос москва" Витрати на обстріли України за червень 2023 року у вимірі бігмак-меню з "вкусно — і точка" та піцах маргарита з "домінос москва"
  • На алкоголь для своїх громадян

А якщо вони б захотіли споїти своїх, то на ці кошти можна було б закупити 49 млн л середньостатистичної російської водки. Тоді кожному третьому росіянину дісталася б пляшка літрової водки.

Витрати на обстріли України за червень 2023 року у вимірі горілки<br> Витрати на обстріли України за червень 2023 року у вимірі горілки
0
Прокоментувати
Інші матеріали

ШІ Palantir AIP буде розміновувати теріторію України

Максим Красіков 14 годин тому

Нідерланди та Україна підписали спільну угоду з безпеки

Максим Красіков 1 березня 2024 17:56

У лютому Повітряні сили України знищили 13 російських військових літаків

Максим Красіков 29 лютого 2024 23:39

Європарламент закликав збільшити військову допомогу Україні

Максим Красіков 29 лютого 2024 18:50

ШІ закликав українців єднатись на шляху до Перемоги — відео

Богдан Камінський 28 лютого 2024 13:37