Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

OSINT-спільнота Molfar використовує ШІ для пошуку розташування російських військ

Владислав Паливода
Владислав Паливода Новинар SPEKA
10 квітня 2024 3 хвилин читання

За допомогою штучного інтелекту OSINT-спільнота Molfar щодня знаходить від двох до п’яти російських цілей. Цю інформацію одразу передають українським військовим, які знищують цілі точними ударами, пише The Economist. 

За словами Максима Зражевського, аналітика Molfar, російські солдати та військові блогери стають обережнішими у своїх публікаціях, що ускладнює пошук важливої для ведення бойових дій інформації. Однак ШІ аналізує купу зображень і тексту, щоб знаходити потенційні підказки, об’єднувати їх, а потім припускати ймовірне розташування системи озброєння чи формування військ.  

Штучний інтелект допомагає знаходити цілі й іншими способами. Компанія SemanticForce, що має офіси у Києві та Тернополі, розробляє моделі, які у відповідь на текстові підказки ретельно перевіряють текст і зображення онлайн або після завантаження.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Багато клієнтів SemanticForce використовують її моделі для моніторингу споживчих настроїв щодо своїх брендів. Однак Molfar знайшов нове застосування системі — для виявлення територій, де у росіян, ймовірно, нижчий моральний дух та погане постачання боєприпасів, що може зробити їх мішенню. Штучний інтелект знаходить підказки на фотографіях, зокрема на кадрах, знятих з дронів, і у постах російських солдатів у соцмережах.

Molfar також збирає підказки про слабкі сторони російської армії за допомогою прихованого проксі-сервера. Спільнота використовує штучний інтелект SemanticForce для створення звітів про діяльність російських волонтерських груп, які збирають кошти та готують пакети допомоги для найбільш вразливих ділянок фронту.

За словами представників спільноти, алгоритми відкидають потенційно оманливі повідомлення ботів — акаунти з характерними політичними тригерами є однією з наводок.

Аналітики Molfar інколи доповнюють ці дані, використовуючи програмне забезпечення, яке маскує телефонний номер, та дзвонять російським волонтерам від імені росіян, які наче прагнуть зробити свій внесок.

Над пошуком російських цілей працюють десять із понад 45 аналітиків спільноти, і роблять це безкоштовно для ЗСУ.

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Meta заборонили тренувати моделі ШІ на даних бразильських користувачів

Вікторія Рудзінська 9 годин тому

День зенітних ракетних військ Повітряних сил ЗСУ: як змінилась ППО з початком війни

Олександр Тартачний 11 годин тому

Meta демонструє ШІ-інструмент 3D Gen для швидкої генерації текстурованих 3D-моделей

Вікторія Рудзінська 2 липня 2024 20:37

Figma тимчасово вимикає функцію ШІ через проблеми з копіюванням дизайнів

Вікторія Рудзінська 2 липня 2024 19:44

Студенти з України створили 21 defense-tech-рішення, яке допоможе ЗСУ на фронті

Владислав Паливода 2 липня 2024 14:01