Як Molfar допомагає знищувати окупантів. Головне зі статті Foreign Policy
Використання відкритих джерел для розвідки
Ще у 2014 році, коли росія заперечувала свою присутність у Криму, її військовослужбовці публікували фото з геолокацією у соцмережах.
Зараз Molfar використовує інформацію із соцмереж для визначення розташування російських солдатів. За словами організації, вона передає свої висновки українській розвідці, яка використовує їх для планування та здійснення атак.
Україна теж постраждала від прорахунків в операційній безпеці. У квітні 2022-го російські OSINT-дослідники визначили місце розташування Київського бронетанкового заводу з репортажу телеканалу «1+1». Це призвело до обстрілу підприємства та людських втрат.
Як Molfar викрив «ахматовців»
Підписуйтеся на наші соцмережі
У липні засновник Molfar Артем Старосєк помстився російським військовим. Репортер RT у травневому ефірі назвав місце розташування військ — Рубіжне. Закадровий голос повідомив, що туди прибувають 240 солдатів-добровольців. Molfar знайшов нові подробиці.
12 травня Regnum опублікував статтю про відкриття військового шпиталю для лікування поранених солдатів. На думку Molfar, у Рубіжному було значне чеченське угруповання. Залишалося визначити його точне місце.
Molfar наголошує, що під час визначення місця розташування цілі важливі будь-які дрібниці. У репортажі RT не оприлюднила знімки місцевості, але з інших фото можна було зрозуміти, що ціль була оточена багатоповерхівками.
Деталі на фото пропагандистів — прямокутний дах дитячого садка «Любисток», альтанка з блакитними стінами, назва медичного закладу «Візит», фото російських солдатів у кімнаті з дитячими шпалерами — допомогли визначити точне місце розташування угруповання.
За оцінкою Molfar, ймовірність того, що діти досі перебувають у дитячому садку після того, як його захопили чеченські війська, була дуже низькою. Але вони назвали ризик для цивільних осіб, які перебували поблизу, як високий через житлові будинки, що оточували ціль.
Свої висновки Molfar передав ГУР 5 червня, хоча лише 24 липня він отримав підтвердження, що ціль була вражена. Незрозуміло, як здійснили обстріл цього об'єкта. Molfar вважає, що використали HIMARS через їхню високу точність.
Незрозуміло, скільки цивільних осіб залишилося у цьому районі. Проте Старосєк наголосив, що повідомлення про жертви серед цивільних — поширена тактика, яку використовують російські пропагандисти, коли зазнають втрат їхні війська.
Фото окупанта Лебедєва та інші кейси Molfar
- Російський військовий Сергій Маренко допоміг викрити місце розташування 185-го стрілецького батальйону ДНР, знявши екран польоту безпілотника над своєю позицією. Згодом, у липні, ці відео опублікували у Telegram-каналі російського пропагандиста Володимира Соловйова.
- Те саме зробив і доброволець Олександр Герес, опублікувавши відеозаписи з безпілотників у своєму Telegram-каналі. Розташування його 123-го полку розкрив Molfar.
- Molfar використав відкриті джерела, щоб відстежити російського солдата, який 12 жовтня 2022 року завантажив фото в «ВКонтакте».