Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

OSINT-спільнота Molfar ідентифікувала всіх переможців скандального хакатону від ПВК Вагнера

Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
3 січня 2023 2 хвилин читання

Спільнота Molfar ідентифікувала учасників трьох команд-переможців скандального хакатону від ПВК Вагнера. Переможців конкурсу деанонімізували з міркувань національної безпеки. 

Як повідомили у спільноті, в мережі з'явились адреси проживання, номери телефонів, паспортні дані, сторінки в соцмережах та інша приватна інформація росіян. 

Команда розробників із Санкт-Петербурга GrAILab посіла перше місце. Вона складається з двох людей — Кирила Дятлова та Миколая Житнухіна. Друге місце у команди SR Data-Искандер. Тут четверо айтівців — Роман Вайнберг, Сергій Космос, Анатолій Лушніков, Данило Степанов. Географія місць їхнього народження дуже різна — Москва, Сочі, Калінінград. Вони отримали 0,3 млн рублів.

Трете місце посіла команда московської компанії «Аристраж». Чотири представники компанії (Єгор Турашев, Євген Єгоренко та ще двоє) отримали 0,2 млн рублів. До «Аристража» Єгоренко працював у компанії, що виготовляє шифрувальні засоби. З 2016 по 2018 рік вона отримала 49 держзамовлень від Ростелекома, а з 2016 по 2021 — 20 держзамовлень від Центральної виборчої комісії рф.

Ознайомитись з повною інформацією можна за посиланням

Як зазначили у спільноті, мета такого конкурсу одна — завербувати фахівців для подальшої роботи над програмним забезпеченням та технологіями подвійного призначення. 

«І вербує їх терористична держава, і гроші вони отримують від терористів. Все для чого вони потрібні – це військові розробки. Для війни. У випадку рф навіть точніше буде сказати: для війни проти тих, хто за їх думкою слабший і не має жодних шансів на успіх. Вороги – це не тільки орки в окопах і танках. Інколи це талановиті молодики, переможці хакатонів», — резюмували в OSINT-спільноті Molfar. 

Раніше для проєкту SPEKcheck директор Інституту постінформаційного суспільства Дмитро Золотухін розповів, що таке OSINT, коли виникла розвідка на основі відкритих джерел, як вона працює і яку користь може принести у російсько-українській війні.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Нардепи до закону про мобілізацію подали понад 1300 правок

Максим Красіков 11 годин тому

Уряд Німеччини планує передати ЗСУ ракети Taurus: Bild

Максим Красіков 14 годин тому

Укрпошта випустить блок поштових марок «І буде весна!» до 10-річчя війни в Україні

Юлія Мирська 18 годин тому

Кібервійна росії проти України

Сергій Коноплицький 19 лютого 2024 23:33

США планують надіслати ATACMS у разі погодження бюджету Конгресом

Максим Красіков 19 лютого 2024 14:48