OSINT-спільнота Molfar ідентифікувала всіх переможців скандального хакатону від ПВК Вагнера
Спільнота Molfar ідентифікувала учасників трьох команд-переможців скандального хакатону від ПВК Вагнера. Переможців конкурсу деанонімізували з міркувань національної безпеки.
Як повідомили у спільноті, в мережі з'явились адреси проживання, номери телефонів, паспортні дані, сторінки в соцмережах та інша приватна інформація росіян.
Команда розробників із Санкт-Петербурга GrAILab посіла перше місце. Вона складається з двох людей — Кирила Дятлова та Миколая Житнухіна. Друге місце у команди SR Data-Искандер. Тут четверо айтівців — Роман Вайнберг, Сергій Космос, Анатолій Лушніков, Данило Степанов. Географія місць їхнього народження дуже різна — Москва, Сочі, Калінінград. Вони отримали 0,3 млн рублів.
Трете місце посіла команда московської компанії «Аристраж». Чотири представники компанії (Єгор Турашев, Євген Єгоренко та ще двоє) отримали 0,2 млн рублів. До «Аристража» Єгоренко працював у компанії, що виготовляє шифрувальні засоби. З 2016 по 2018 рік вона отримала 49 держзамовлень від Ростелекома, а з 2016 по 2021 — 20 держзамовлень від Центральної виборчої комісії рф.
Ознайомитись з повною інформацією можна за посиланням.
Як зазначили у спільноті, мета такого конкурсу одна — завербувати фахівців для подальшої роботи над програмним забезпеченням та технологіями подвійного призначення.
«І вербує їх терористична держава, і гроші вони отримують від терористів. Все для чого вони потрібні – це військові розробки. Для війни. У випадку рф навіть точніше буде сказати: для війни проти тих, хто за їх думкою слабший і не має жодних шансів на успіх. Вороги – це не тільки орки в окопах і танках. Інколи це талановиті молодики, переможці хакатонів», — резюмували в OSINT-спільноті Molfar.
Раніше для проєкту SPEKcheck директор Інституту постінформаційного суспільства Дмитро Золотухін розповів, що таке OSINT, коли виникла розвідка на основі відкритих джерел, як вона працює і яку користь може принести у російсько-українській війні.