Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Розвиток штучного інтелекту призведе до нових масових скорочень — Goldman Sachs

Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
28 березня 2023 2 хвилин читання

Прорив у галузі генеративних ШІ може змінити звичний ринок праці. Зокрема, розвиток технології автоматизує до чверті робочих процесів по всьому світу. 

Як пише Financial Times із посиланням на дослідження Goldman Sachs, розвиток ШІ, як ChatGPT, може спровокувати «бум продуктивності», який упродовж наступних 10 років збільшить річний світовий валовий внутрішній продукт на 7%. 

Через те, що продукт штучного інтелекту інколи неможливо відрізнити від людської праці, технологія може призвести до руйнування ринку праці. За підрахунками аналітиків, втратити роботу можуть 300 млн працівників великих економік.

За даними Financial Times, у зоні ризику насамперед перебувають юристи та адміністративний персонал. На думку аналітиків, робота саме цих фахівців може бути максимально автоматизована — змін зазнають приблизно дві третини працівників у США та єврозоні. Робоче навантаження решти людей скоротиться майже наполовину.

Крім того, минулого тижня компанія OpenAI, розробник GPT-4, повідомила що 80% робочої сили США принаймні 10% своїх завдань вже зараз може перекласти на штучний інтелект.

Раніше SPEKA розповідала, що український сайт пошуку роботи robota.ua вже інтегрував ChatGPT, щоб полегшити пошук кандидатів для невеликих бізнесів.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Тренди ШІ: як штучний інтелект вплине на фінансову сферу

Владислав Миронович 11 годин тому

ШІ створив концепт літака від Bugatti

Віталій Мігасенко 5 червня 2023 18:39

PanGu Chat: Huawei створює конкурента ChatGPT

Артем Житкевич 5 червня 2023 17:40

Midjourney створив каталог меблів IKEA для бомбосховищ

Ганна Гілова 5 червня 2023 13:23

Топ-5 сервісів, які розробили українці

Артем Житкевич 4 червня 2023 09:30