Чи вийде штучний інтелект з-під контролю людства: опитування
Минулого тижня OpenAI випустив мультимодель GPT-4, яка обробляє зображення та текст. Результати вражають: модель здатна створювати робочі вебсайти за ескізами, перевершувати людей у написанні текстів тощо.
Як наслідок, зростає занепокоєння серед населення країн щодо того, до чого може призвести стрімкий прогрес у сфері штучного інтелекту.
Підписуйтеся на наші соцмережі
SPEKA розповідає, яка з розвинених країн вірить, що без контролю ШІ може спричинити глобальний хаос.
Згідно з опитуванням, у середньому 27% респондентів у кожній країні вважають, що ШІ може спричинити глобальні проблеми у 2023 році. Найбільше стурбовані в Індії, Індонезії та Китаї. Найменше вірять у ймовірний хаос через ШІ в Угорщині, Польщі та Аргентині.
Порівняно з 2021 роком частка стурбованих найбільше зросла у Китаї (+11%), Швеції (+8%), Індії (+7%) та Німеччині (+7%). Проте у деяких країнах частка зменшується, наприклад, в Аргентині фіксують спад на 11%, у Польщі — на 10%, у Туреччині та Іспанії — на 9%.
Світова частка тих, хто стурбований тим, що ШІ може озвіріти, порівняно з 2021 роком залишилася на тому самому рівні. Цікаво, як це може змінитися у майбутньому, враховуючи стрімкий розвиток технології.