Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

росія хоче повернути зброю, яку продавала іншим країнам, бо немає чим воювати

Юлія Мирська
Юлія Мирська
9 листопада 2023 2 хвилин читання

росія намагається повернути частину зброї, яку експортувала до Пакистану, Єгипту, Білорусі та Бразилії, щоб поповнити власні запаси, які витрачаються на війну в Україні, повідомляє The Wall Street Journal.

За словами анонімних джерел, у квітні 2022 року делегація російських офіційних осіб у Каїрі попросила президента Єгипту Абдель Фаттаха ас-Сісі повернути понад 100 двигунів від російських вертольотів, які потрібні були росії для війни в УкраїніПрезидент Єгипту погодився і постачання приблизно 150 двигунів, ймовірно, почнуться наступного місяця.

Також протягом року росія вела переговори з офіційними особами з Пакистану, Білорусі та Бразилії, намагаючись придбати двигуни для російських винищувачів та транспортних гелікоптерів, які її армія втратила в Україні на початку повномасштабної війни у 2022 році.

В інших випадках росія пожертвувала частиною свого прибуткового бізнесу з експорту озброєння на потреби війни, спрямовуючи зброю, призначену для Індії та Вірменії, на лінію фронту.

Значна частина зусиль росії щодо викупу власної військової техніки і зброї відбувалася тоді, коли кремль намагався відбити наступ ЗСУ на сході та півдні України. Тепер, коли цей наступ сповільнюється, росія намагається перехопити ініціативу на полі бою, хоча невідомо, чи нові постачання дадуть москві ресурси, потрібні для посилення своїх атак.

У 2022 році російський експорт зброї, ймовірно, сягнув лише $8 млрд, що майже вдвічі менше, ніж у 2021-му, коли він становив $14,5 млрд.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

росія використала Фродо Бегінса в антиукраїнській пропаганді

Юлія Мирська 8 грудня 2023 10:22

Китай запустив супутник дистанційного зондування Землі для Єгипту — відео

Юлія Мирська 6 грудня 2023 07:48

10 запитань про артилерію, Міноборони, зброю і донати із засновниками БО «Реактивна Пошта»

Олександр Тартачний 5 грудня 2023 13:00

У Бразилії ухвалили постанову, повністю написану ChatGPT

Юлія Мирська 3 грудня 2023 18:00

Астронавти МКС сфотографували згоряння російського вантажного корабля в атмосфері Землі — фото

Юлія Мирська 30 листопада 2023 07:37