Поради для користування чатботом із штучним інтелектом Gemini
Головного конкурента ChatGPT від OpenAI — Google Bard — нещодавно перейменували на Gemini, а також додали нові опції. SPEKA розповідає, що таке Gemini, як отримати до нього доступ та як користуватися колишнім Google Bard.
Що таке Gemini (раніше Google Bard)
Google Gemini (попередня назва Bard) — це чатбот із штучним інтелектом, розроблений компанією Google і створений на основі однойменної великої мовної моделі (LLM). Чатбот можна використовувати у понад 230 країнах понад 40 мовами.
Уперше про Google Bard оголосили 6 лютого 2023 року у заяві CEO Google та Alphabet Сундара Пічаї. Google Bard був випущений трохи більш ніж через місяць, 21 березня 2023 року. Майже через рік Bard перейменували на Gemini.
Як і більшість чатботів із штучним інтелектом, Gemini вміє кодувати, розв’язувати математичні задачі та допомагати з письмом. Від лютого 2024 року Gemini також може генерувати зображення (поки що лише англійською, але у більшості країн).
Чому Google Bard перейменували на Gemini?
Google перейменував «Гугл Бард» на Gemini 8 лютого 2024 року. Усе через те, що від часу свого створення Gemini зазнала численних вдосконалень великої мовної моделі (LLM):
- Спочатку Gemini, тоді відома як Bard, використовувала полегшену версію LaMDA.
- Згодом Google змінив його та оновив до PaLM 2.
- У грудні 2023 року Google знову вдосконалив свого чатбота, цього разу до Gemini AI — найдосконалішого та найпотужнішого LLM компанії.
А 8 лютого 2024 року Google перейменував Google Bard на Gemini — відповідно до назви нової Google LLM (Gemini AI), яка забезпечує роботу чатбота із штучним інтелектом.
Разом із перейменуванням Google запустив платну підписку Gemini Advanced (що містить у собі найбільш потужну ШІ-модель компанії Ultra 1.0). Доступ можливий в Україні за 909,99 грн/місяць. Тоді ж став доступним і мобільний застосунок, але поки що лише для користувачів Android і не в Україні.
Як зареєструватися у вебзастосунку Gemini
- Усе, що користувачу потрібно зробити, аби почати користуватися Gemini, це зайти на сайт (gemini.google.com) та увійти у свій обліковий запис Google. Підтримувані браузери: Chrome, Safari, Firefox, Opera або Edgium.
- Аби поставити своє перше запитання чатботу, треба натиснути кнопку «Чат із Gemini».
- Як ми вже казали вище, за підпискою також доступна покращена версія Gemini Advanced, за яку потрібно заплатити 910 грн/місяць.
Також є можливість користуватися Gemini AI за допомогою телефону:
- На Android: застосунок Google Gemini, зокрема як мобільний асистент (поки що недоступний для користувачів в Україні).
- На iOS: вкладка Gemini у застосунку Google (на пристроях iPhone з iOS 16 і новіших версій).
Як користуватися Google Gemini
За допомогою Gemini користувач може:
- проводити мозковий штурм, розробляти план або знаходити різні способи виконання завдань;
- отримувати швидкі, полегшені для розуміння висновки із більш складних тем;
- створювати начерки конспектів, електронних листів, дописів у блозі та ін;
- автоматизувати створення контенту для вебсайтів, акаунтів у соціальних мережах та інших онлайн-майданчиках;
- генерувати зображення;
- підсумовувати статті та вебсторінки;
- писати слогани та короткі описи;
- отримувати рекомендації щодо подорожей та активностей (із фотографіями).
Це далеко не всі варіанти експлуатації Gemini, усе залежатиме від ваших потреб.
Початок роботи
Після того як етап реєстрації пройдено, у текстовому полі внизу ви можете ввести своє запитання або попросити пораду. Google Gemini також запропонує на екрані кілька запитань, які ви можете поставити, якщо у вас наразі немає власних. Вони можуть слугувати прикладами формулювання запиту.
Щоб поставити Gemini запитання або створити запит, ви також можете скористатися функцією мікрофона, розташованою праворуч від текстового поля внизу. Для цього потрібно дозволити вебпрограмі Google Gemini використовувати мікрофон.
Аби почати новий чат, у верхньому лівому куті натисніть «Новий чат».
Додавання зображення
Gemini Google також дозволяє завантажити зображення, щоб отримати інформацію про нього. Для цього натисніть кнопку «Завантажити файл» та виберіть зображення. Файл може бути у форматі JPG, PNG або WebP. Після завантаження зображення введіть питання або запит, зважаючи на те, яку інформацію про зображення хочете отримати від Gemini, і натисніть кнопку «Надіслати».
Підписуйтеся на наші соцмережі
Редагування запиту
Якщо ви хочете змінити запит, то можете відредагувати його, і Google Gemini перегенерує відповідь. Праворуч від запиту натисніть значок «Редагувати текст», відредагуйте підказку та натисніть кнопку «Оновити».
Редагування відповіді
Залежно від вашого запиту та відповіді Gemini ви можете попросити ШІ змінити відповідь. Після надсилання запиту перейдіть до кінця відповіді та натисніть кнопку «Змінити відповідь». Тут ви можете попросити Google Gemini зробити відповідь коротшою або довшою, простішою, більш невимушеною або більш професійною.
Перегляд інших варіантів відповідей
Для останньої відповіді ви можете переглянути інші чернетки, створені вебпрограмою Gemini Google. Над відповіддю натисніть «Переглянути інші чернетки» або «Показати чернетки». Оберіть чернетку, яку ви хочете переглянути. Так ви можете обрати той варіант відповіді, який вам найбільш до вподоби.
Керування чатами
Gemini також дозволяє керувати всіма вашими чатами. На лівій бічній панелі відображається історія ваших розмов. Натисніть «Показати більше», щоб побачити їх усі. Виберіть конкретний чат, щоб переглянути його і продовжити розмову з того місця, на якому зупинилися. Натисніть на іконку з трьома крапками для конкретного чата і ви зможете закріпити його, перейменувати або видалити.
Додаткові джерела
Під своєю відповіддю чатбот Google Gemini пропонує додаткові ресурси. Це навіть корисно, особливо коли ви хочете провести глибше дослідження, але не маєте достатньої кількості джерел. Проте варто зважати на те, що не всі джерела є релевантними, іноді Gemini додає їх просто за збігом назви.
Генерування зображення за допомогою Gemini
Google Gemini також може згенерувати для вас зображення. Для цього просто напишіть: «Згенеруй <детально описане завдання>». Також важливо зазначити, що він не завжди відповідає на запити українською. Тож завдання на генерування зображень радимо давати англійською мовою.
Дії з відповіддю
Ви можете ділитися з іншими чатами або окремими запитами й відповідями, експортувати відповідь у «Документи», створити чернетку Gmail, а вже потім продовжити її редагування. Якщо ви згенерували зображення, їх можна завантажити усі одразу.
Прослуховування відповіді
Ви можете прослухати відповідь, яку надав Gemini. Для цього треба натиснути на іконку «Прослухати» у верхньому правому куті відповіді. Ви можете натиснути іконку «Пауза», щоб призупинити або зупинити озвучення.
Перевірка відповіді у Google
Якщо ви попросили Google Gemini надати текстову відповідь, ви можете запросити перевірити її у Google. Для цього натисніть на значок Google під відповіддю. Після перевірки Gemini підкресліть різними кольорами певні моменти у тексті.
Далі натисніть виділене твердження, щоб дізнатися більше. Якщо виділення зелене, то пошук Google виявив відомості, схожі на це твердження. Додається посилання на джерело, але сервіс Gemini міг знайти інформацію не з нього. У представленому нижче прикладі Google Gemini узяв інформацію із сайту Speka.media.
Якщо виділення червоне, то пошук Google не знайшов нічого доречного або виявив відомості, які відрізняються від твердження у відповіді. Додається посилання на джерело (якщо є).
Якщо ж текст без виділення кольором, то інформації недостатньо, щоб оцінити твердження, або у тексті немає фактичних відомостей.
Лайфхаки користування Google Gemini
Щоб Gemini працював якісно, потрібно правильно з ним спілкуватися. Нижче надамо кілька порад, аби отримати потрібну інформацію від чатбота.
Як написати якісний запит для Gemini
Найважливіший компонент запиту — завдання. Формулюючи завдання, будьте максимально конкретними і використовуйте дієслова на кшталт «створити», «написати», «перекласти» або «підсумувати».
Замість того щоб сказати «Наведіть приклад маркетингової кампанії», ви можете сказати «Підготуйте резюме успішної маркетингової кампанії обсягом 200 слів».
Обов’язково надайте контекст. Додаткова інформація допоможе Google Gemini точніше виконати завдання. Це може бути інформація про тему, аудиторію або стиль бажаного результату.
Якщо ви просите Gemini створити резюме статті, то можете надати йому посилання на статтю, а також короткий опис аудиторії та бажаного стилю.
Іноді ви можете надати Gemini приклад. Так він зрозуміє тон, стиль і формат бажаного результату. Це може бути попередній приклад його роботи або фрагмент тексту з іншого джерела.
Аби отримати потрібний результат, надайте Gemini персонажа. Тоді чатбот надаватиме відповіді від його імені, що може вплинути на тон та стиль подання.
Якщо ви хочете створити привітання від імені дитини, вкажіть «Ти — дитина семи років».
За потреби вкажіть бажаний формат результатів пошуку Google Gemini. Це може бути певний тип творчого текстового формату, наприклад, вірш, фрагмент коду, скрипт або більш загальний формат, наприклад, есе або список. Так Gemini створить вихідні дані, структуровані у потрібний спосіб.
Задавши tone of voice у запиті, ви отримаєте результат, що відповідатиме вашому бренду та повідомленню: формальний або неформальний, гумористичний, інформативний чи переконливий.
Як правильно згенерувати зображення у Gemini від Google
Намагайтеся якнайчіткіше описати, що хочете отримати. Якщо некоректно подати запит, може вийти щось химерне. Наприклад, на запит: «Згенеруй білого песика, який сидить на галявині біля своєї домівки. Ззаду на нього насувається жовтий пил, проте він ще про це не знає» Google Gemini видає наступне зображення:
Ми хотіли, аби це був мультяшний персонаж, сидів зліва від будинку і щоб пил виглядав як стихійне лихо, що насувається.
Спробуємо конкретизувати запит: «Згенеруй мультяшного білого песика, який сидить на галявині, зліва від своєї домівки. Ззаду на нього насувається пил — це стихійне лихо, проте він ще цього не бачить». Так уже набагато краще.
Ви також можете натиснути «Генерувати ще», аби Gemini додав світлин.
Чому Gemini не аналізує відео із YouTube
Gemini може робити аналіз відео із YouTube, проте це потрібно робити правильно. Ввести свій запит та надати посилання на відео буде недостатньо. Тут, до речі, так само, як і з генерацією картинок — запит та відео, яке ви просите проаналізувати, мають бути англійською (або іншою мовою, яку підтримує Google Bard). На жаль, відео українською Gemini проаналізувати не може.
Приклад запиту: @YouTube <video link> give top takeaways and elaborate more on <specific topic>
Gemini вихоплює ключові моменти та фрази із відео та на основі цього надає відповідь на ваш запит. Спочатку ми сумнівалися, що він може створювати відповідь лише на основі опису або коментарів. Проте в описі до запропонованого нами відео не було того, що надав чатбот.
Пам’ятайте, що не варто повністю довіряти Gemini. Завжди перевіряйте інформацію, яку він надає. У жодному разі не покладайтеся на відповіді від Gemini Apps як на медичну, юридичну, фінансову чи іншу професійну пораду. Також Gemini Apps може надавати неточні або недоречні характеристики людей, тому перевіряйте відповіді.