Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Перший запуск на Product Hunt: як підготуватися, головні метрики та факапи. Розповідає Орися Хімʼяк, Respeecher

Юлія Даниленко
Юлія Даниленко Журналістка, tech-експертка, співзасновниця SPEKA
30 червня 2023 10 хвилин читання

Нещодавно український стартап Respeecher, який розрбляє технологію синтезу голосів за допомогою штучного інтелекту, запустив власний маркетплейс на Product Hunt і став featured product of the day. Це перший запуск на платформі як для Respeecher, так і для його PR&Comms менеджерки Орисі Хімʼяк.

Орися розповіла SPEKA, яких помилок припустилася під час запуску, які інсайти та досвід отримала і поділилася порадами для українських стартапів, що хочуть спробувати свої сили на Product Hunt. 

Як успішно провести перший запуск на Product Hunt і не збожеволіти: розповідає Орися Хімʼяк Як успішно провести перший запуск на Product Hunt і не збожеволіти: розповідає Орися Хімʼяк

Почну з того, що у своїх відповідях не претендую на експертність, адже для мене це був перший запуск на Product Hunt. Тож це буде радше історія про власний досвід, щоб поділитися зі спільнотою чимось корисним: я зокрема використала один із ваших матеріалів, щоб підготуватися до запуску. 

Розкажи, як це — перший запуск на Product Hunt? Чому вирішили вийти на нього саме зараз?

Наш маркетплейс як такий існує давно, майже від початку існування Respeecher, проте раніше ми ніколи не проводили повʼязаних із ним маркетинг-активностей чи окремих кампаній. Це був такий собі продукт всередині продукту. 

Але нещодавно до нас прийшов новий продакт-менеджер, який зробив лендинги і взагалі провів колосальну роботу. І виникла ідея запустити маркетплейс ще й на Product Hunt, бо принаймні колись це була дійсно класна спільнота, де шукали нові круті й революційні продукти.  

Мабуть, ситуація трохи зіпсувалася, коли пішов Раян Хувер. Коли ми з Reface (раніше Орися була Head of PR у Reface. — Ред.) намагалися виграти Золоте кошеня, він ще залишався, але вже говорили, що він покине платформу. Ще тоді були підозри, що Product Hunt зійде на пси, бо показники чи кількість нових користувачів після запусків були не такі високі. І нас про це попереджали.

Скільки часу минуло від рішення до запуску? 

Тижнів 4-5, але я вірю, що можна було акумулювати ресурси і пришвидшити цей процес. 

Також в ідеалі не робити так, щоб за всю комунікацію під час запуску відповідала одна людина. Круто делегувати завдання, і частково я це й робила. Було б класно, якби, умовно, 5 людей цілий день працювали над запуском. До речі, дуже зручно, що на Product Hunt рекомендують запускатися саме о 10-й ранку за київським часом. Це не надто вигідно для  американських стартапів, але для нас чудово. 

Що було для тебе головними челенджами? 

Думаю, я сама пручалася, адже, щоб запуститися на Product Hunt, спершу треба вникнути в усі технічні нюанси платформи. Я працюю зі стартапами досить довго, а тому знала про існування Product Hunt років 10, але цього замало. Треба глибоко розумітися на особливостях платформи.

Загалом запуск на Product Hunt — це дуже хороше планування: планування дизайн-кіта для команди, для соцмереж, для хантера. Планування, як ви будете прогрівати аудиторію. Це також планування того, коли саме ви будете запускатися: важливо, щоб не збігтися з виходом продукту чи застосунку від Notion, Jira тощо, з яким буде надто важко конкурувати. 

Це багато комунікації, і мабуть, саме тому я так довго до цього підходила — боялася, щоб не був перший млинець нанівець. 

На щастя, є дуже багато корисних чеклистів та матеріалів на Medium, Reddit, в українських медіа про те, як запускатися на Product Hunt і чого не варто робити. Але коли відкриваєш такий чеклист на 100-150 пунктів, запуск здається тобі чимось непосильним. Хоча із досвіду можу сказати: усе підпосильно, просто знадобиться час. 

Тому будь-кому, хто хотів би спробувати себе та свої сили на Product Hunt, я би рекомендувала спершу піти до української стартап-комуни за порадами. Люди — це найважливіший ресурс як під час голосування, так і перед ним. 

Найкрутіші інсайти я отримала саме від людей, які нещодавно запускалися із продуктами на цій платформі. А найголовніше — ніхто не зможе так підтримати, як ті, хто сам пройшов через це. Вони розуміють, чому важливо саме в цей день виділити 30 секунд і когось засупортити. 

Мабуть, найголовніший інсайт для мене з цього запуску про те, що Україна має неймовірно класну й потужну стартап-комуну, яка завжди готова тебе підтримати, попри конкуренцію. Бо «це ж свої, ми вболіваємо за них!». 

На досвід яких проєктів ти дивилася? 

Ми спілкувалися з командою SKELAR, вони мали кілька запусків, із SocialTech. З Reface, з якими я раніше працювала, дуже допоміг Ігор Левенець. Ми мали запит про те, як змінюються метрики після запуску на Product Hunt і що це дає, і він поділився багатьма класними інсайтами. 

Наприклад, не треба розраховувати, що тут і зараз платформа дасть великий результат, і не завищувати власні очікування, мовляв, вже завтра ви отримаєте мільйон читачів. Це не зовсім так. Якщо ти не орієнтуєшся на якісь цифри чи дані й це не є основним валідатором для тебе, Product Hunt дасть додаткову валідність для користувачів, що це відомий продукт і відома комуна. 

Топ-3 інсайти з вашого запуску на Product Hunt? 

Абсолютно все треба підготувати перед запуском. Може здатися, що завжди буде 5 хвилин, щоб підготувати текст для своїх соцмереж. Ні, їх не буде, а тому треба підготувати все завчасно, кожен пост, кожну картинку і комунікацію з командою. Щоб не було такого, що треба когось просити піти на Product Hunt підтримати продукт. 

Потрібно побудувати комунікацію таким чином, щоб до запуску команда знала, що має зайти й подивитися, як залишити відгуки та як загалом активізувати свої акаунти. А крім того ще й притягнути своїх друзів чи рідню, які також можуть підтримати продукт.  

Тому найперше — це дуже хороше планування. Ретельно все підготувати: щоб на робочому столі були папки із дизайном, текстами й меседжами, поради, як вас підтримати. 

Важливо памʼятати: не можна відкрито і напряму писати у соцмережах «апвоутніть нас».

Друге — підготувати список потужних людей з Product Hunt, з української tech-комуни, в ідеалі — щоб не всі були локально в Україні. Це може бути список десь з 250 людей, які можуть бути мейкерами, які самі недавно запускалися і мають велику активність на платформі. Виглядає, що саме голоси таких користувачів є пріоритетними, хоча Product Hunt це офіційно заперечує. Якщо ви наженете багато нових юзерів, це може негативно вплинути на рейтинг вашого продукту. 

Ось тут ще важливо підключити свою команду. Якщо у списку є C-Level, то буде краще, якщо з ним комунікуватиме такий самий C-Level. І за таким самим принципом працювати з іншими. 

Третє — не зафакапити з хантером. Ми мали класну людину з української комуни, яка погодилася захантити наш продукт. Мені здавалося, що я все прочитала про Product Hunt, але я не прочитала добре механіку того, як відбувається запуск продукту хантером, і вийшло так, що я з мейкера стала хантером продукту. І це був один із головних факапів з мого досвіду, бо хантер Павло Педенко міг нагнати нам нову класну аудиторію. Такий от затуп, але у майбутньому вже такого не станеться.

Тому треба обов'язково перевірити всю механіку запуску продукту. Коли Павло погодився, я зраділа і вирішила, що все під контролем. Думала, він зможе нас захантити вже після запуску продукту, а виявилося, що ні. 

Раз ми вже їх зачепили, які основні факапи ти можеш згадати під час запуску? 

Першим ударом стала новина про те, що Павло не зможе нас захантити. Це сталося приблизно об 11-й ранку, ми годину як запустилися. І тут важливо не впасти у відчай через першу невдачу, не опустити руки і не сказати «все пропало», а натомість акумулювати ресурси і розуміти, що це може бути не останній факап. 

По-друге, треба усвідомити, що голосування на Product Hunt — це 24-годинний процес.

Круто, коли ви можете моніторити ситуацію з голосами весь час. Ми першої години ночі закінчили, і о сьомій ранку зайшли перевірити стан. Ми були на першому місці, але в таку годину в Україні дуже важко акумулювати якісь додаткові ресурси для того, щоб добити це голосування. Тому корисно як варіант мати страхову базу людей, які допоможуть вам це зробити, або навіть чат з людьми, які зможуть допомогти добити голосування. 

По-третє, не варто брати всю роботу на себе. На Product Hunt можуть прилітати відгуки й коментарі впродовж дня, а тому потрібно виділити людину, яка буде моніторити ситуацію і відповідати на всі коментарі, постійно брати участь у дискусіях. Я вірю, що цей момент не можна розцінювати як факап, зважаючи на результат нашого запуску. Але це те, що можна й треба покращити на майбутнє. 

Більшість тих, хто запускався, попереджали: «Тобі треба залучити принаймні пʼятьох людей з команди, і це історія на цілий день». Я казала: «Та що там, я сама впораюсь». Виявилося, що вони були абсолютно праві. 

А тепер до приємного: що вдалося найкраще у запуску?

Я думаю, що це social buzz, шум навколо запуску. Тому що було таке відчуття, що ми всіх підняли на вуха. І в процесі запуску продукту ми отримали багато гарного фідбеку, а це дуже цінно й приємно. Коли я йшла із запитом підтримати наш продукт, доводилося комунікувати персонально. Мені навіть Facebook заблокував опцію персональних повідомлень наприкінці дня, бо я перевищила ліміт — написала понад 200 приватних повідомлень. Тому також раджу розподілити цю функцію на декількох людей.  

Але цей шум допоміг нам одразу після запуску отримати хвилю переходів, реєстрацій та навіть куплених підписок. 

Нас дуже підтримали і різноманітні успанови (Ukrainian Startup Fund, «Дія»), і українські стартапи, які сприйняли нас не як конкурентів, а як друзів, український продукт, який треба підтримати. Це були MacPaw, Preply, SKELAR, яких я вже згадувала. І ось це, я думаю, є найціннішим та найкращим у процесі запуску продукту. 

І, звичайно, класно було потрапити до розсилки від Product Hunt. Особливо приємним було те, що нам не довелося проситися до розсилки, вони самі нас до неї додали. 

На які метрики ви орієнтувалися під час запуску?

Ми хотіли бути продуктом дня №1 (адже перші 5-10 продуктів потрапляють у продукт дня, ми хотіли бути саме першими), потім — продуктом тижня. І, здається, за “продукт тижня” ми ще можемо поборотися. Якщо не помиляюся, там є як кількісні показники, так і субʼєктивний чинник, тобто представники Product Hunt можуть відібрати продукт і далі можна поборотися за нагороду Golden Kitty. 

Ми вже отримали перших користувачів з Product Hunt, що, звісно, приємно та важливо, а також більшу впізнаваність в Україні та за кордоном.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як правильно налаштувати SMM, щоб збільшити взаємодію з клієнтом у 2 рази. Кейс VARUS

Катерина Селезень 27 червня 2024 16:48

Українські стартапери розробили застосунок, який за лічені хвилини діагностує шкіру

Оксана Томашенко 26 червня 2024 15:14

Що таке retention-маркетинг та яке його майбутнє? — подкаст SPEKA «Що буде далі?» #6

Сергій Коноплицький 25 червня 2024 10:38

«Завдяки 6G ми маємо очікувати наближення до повністю зв’язаного світу». Інтерв’ю з Костянтином Науменком

Владислав Миронович 21 червня 2024 19:10

Як ми створювали першу афіліатку в українській бʼюті-сфері: кейс FABO Affiliate Program

Владислав Миронович 19 червня 2024 14:15