Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Особливості подання звіту за формою №ЗВР-1

Владислав Нечипорук
Владислав Нечипорук Financial Consultant в TAXER
12 червня 2024 6 хвилин читання

Форма №ЗВР-1 — це звіт про використання книг обліку розрахункових операцій. Кому, коли і як її подавати?

Що таке звіт за формою №ЗВР-1

Звіт за формою №ЗВР-1 — це звіт про використання книги обліку розрахункових операцій, тобто розрахункових книжок.

Ст. 5 Закону №265 та п. 6 глави 4 розд. II Порядку №547 визначають, що на період виходу з ладу РРО та здійснення його ремонту або у разі тимчасового, не більше 7 робочих днів, відключення електроенергії проведення розрахункових операцій здійснюється з використанням книги обліку розрахункових операцій (далі — КОРО) та РК або із застосуванням належним чином зареєстрованого резервного РРО. На період виходу з ладу програмного РРО (далі — ПРРО) проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту усунення несправностей. Під час подання звіту за формою №ЗВР-1 відбудеться дублювання звітної інформації.

Коли подається звіт за формою №ЗВР-1

Згідно з Порядком №13 від 11 лютого 2016 року звіт за формою №ЗВР-1 подає суб’єкт господарювання щодо всіх КОРО, зареєстрованих на господарську одиницю, які ведуться разом із РК у випадках, визначених Законом №265.

Відповідно до п. 4, п. 5 Порядку №13 від 21.01.2016 №13 звітність, пов’язана з використанням РК, подається у складі звіту за формою №ЗВР-1 та довідки про використані розрахункові книжки до контрольного органу за місцем реєстрації РК (далі — довідка) у терміни, визначені чинним законодавством України. За поданні звітності одночасно надавати КОРО чи РК не потрібно.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Вимоги щодо порядку заповнення звіту за формою №ЗВР-1 визначені інструкцією №13) та полягають у такому:

У рядку «До державної податкової інспекції» зазначається назва району, міста, району в місті та міста (для міст з районним розподілом). У рядку «Реквізити суб’єкта господарювання» наводять найменування суб’єкта господарювання та його місцерозташування (для фізичних осіб — прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи — підприємця та його місце проживання), що зазначені у виписці з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, код за ЄДРПОУ чи реєстраційний номер облікової картки платника податків — фізичної особи, крім осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта.

У графах 1-2 вказують такі дані:

  • графа 1 — порядковий номер запису у звіті за формою №ЗВР-1;
  • графа 2 — фіскальний номер КОРО, зареєстрованої на господарську одиницю (такий фіскальний номер зазначений на титульній сторінці КОРО, зареєстрованої на господарську одиницю).

У графах 3-5 зазначають такі суми розрахунків за звітний місяць:

  • графа 3 — загальна сума проведених за звітний місяць розрахункових операцій, тобто сума коштів, яку отримано від покупців за реалізовані товари (надані послуги) (ця сума відображається у графі 5 розд. 2 КОРО, зареєстрованої на РРО, або у графі 7 КОРО, зареєстрованої на господарську одиницю);
  • графа 4 — частина суми розрахунків, зазначеної у графі 3, що оподатковується податком на додану вартість (далі — ПДВ) (ця сума відображається у графі 6 розд. 2 КОРО, зареєстрованої на РРО, або у графі 8 в КОРО, зареєстрованої на господарську одиницю. Якщо акцизний податок не сплачується, то графи 3 та 4 звіту за фрмою №ЗВР-1 мають збігатися);
  • графа 5 — частина суми розрахунків, зазначеної у графі 3, що оподатковується акцизним податком (ця сума відображається платником акцизного податку у графі 7 розд. 2 КОРО, зареєстрованої на РРО, або у графі 9 КОРО, зареєстрованої на господарську одиницю).

У графі 6 — сума ПДВ, обчислена, зважаючи на суму розрахунків, зазначеної у графі 4 (ця сума відображається у графі 8 розд. 2 КОРО, зареєстрованої на РРО, або у графі 10 у КОРО, зареєстрованої на господарську одиницю. Якщо суб’єкт господарювання використовуєть декілька ставок ПДВ, зокрема, 20 відс. та 7 відс., то зазначається загальна сума податку).

У графі 7 — сума акцизного податку, обчислена, зважаючи на суму розрахунків, зазначеної у графі 5 (ця сума відображається у графі 9 розд. 2 КОРО, зареєстрованої на РРО, або у графі 11 у КОРО, зареєстрованої на господарську одиницю).

У графі 8 зазначається загальна сума коштів, виданих за поверненні товару (рекомпенсації послуги тощо) (ця сума відображається у графі 10 розд. 2 КОРО, зареєстрованої на РРО, або у графі 12 у КОРО, зареєстрованої на господарську одиницю). Якщо протягом звітного місяця через РК були зареєстровані помилково введені суми, то ці суми не включаються до граф 3-8. За бажанням суб’єкта господарювання до звіту за формою №ЗВР-1 можна додати пояснювальну записку про помилкове введення сум.

У рядку «Разом» граф 3-8 зазначаються підсумки показників за відповідними графами. Якщо протягом звітного місяця через РК були зареєстровані помилково введені суми, то ці суми не включаються до граф 3-8. За бажанням суб’єкта господарювання до звіту за формою №ЗВР-1 можна додати пояснювальну записку про помилково введені суми.

Звіт за формою №ЗВР-1 заповнюють у гривнях з копійками, підписують директор (керівник) та головний бухгалтер — для юридичних осіб, особисто фізична особа — підприємець — для фізичних осіб. Факт прийняття звіту за формою №ЗВР-1 контрольгим органом засвідчується підписом (кваліфікованим електронним підписом) уповноваженої посадової особи цього органу із зазначенням дати його подання.

Звіт за формою №ЗВР-1 скріплюється печаткою суб’єкта господарювання, якщо наявність такої у СГ передбачена чинним законодавством України.

Висновок

Отже, звіт за формою №ЗВР-1 слід заповнювати відповідно до Інструкції №13 та подавати до контрольного органу не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця щодо всіх КОРО, зареєстрованих на господарську одиницю, та щодо КОРО, зареєстрованих на РРО, у разі використання РК на період виходу з ладу РРО та/або відключення електроенергії. При цьому в разі використання РК на період виходу з ладу РРО подається довідка у складі звіту за формою №3ВР-1.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як бізнес-спільноти сприяють розвитку вашого нетворку

Максим Олійник 2 липня 2024 11:35

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41

Як я провела Ukrainian Blockchain Week 2024

Владислав Миронович 27 червня 2024 10:00

Що таке DRaaS-рішення і чим воно корисне для бізнесів

Maris Sperga 26 червня 2024 11:36

Розвиток блогу та зважена рекламна стратегія: як компенсувати вплив сезонності на трафік

Наталія Раскопа 24 червня 2024 11:00