Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

ООН ухвалила першу глобальну резолюцію про штучний інтелект

Богдан Камінський
Богдан Камінський
23 березня 2024 2 хвилин читання

Генеральна Асамблея ООН одноголосно ухвалила резолюцію, яка стала першим глобальним документом про регулювання штучного інтелекту. Резолюція закликає країни захищати права людини, персональні дані та контролювати ризики, пов'язані з використанням ШІ.

Про це пише Reuters.

Документ, запропонований США та підтриманий Китаєм і понад 120 іншими державами, також наголошує на необхідності посилення політики конфіденційності стосовно ШІ-технологій.

Сьогодні всі 193 члени Генеральної Асамблеї ООН висловилися в один голос про те, що штучний інтелект має керуватися, а не керувати нами
Лінда Томас-Грінфілд, пані посол США в ООН

Резолюція є черговою з низки ініціатив урядів різних країн світу щодо регулювання розвитку штучного інтелекту на тлі побоювань про можливе використання ШІ для підриву демократичних процесів, шахрайства, скорочення робочих місць та інших негативних наслідків.

Документ застерігає, що «неправильне або зловмисне проєктування, розробка, розгортання та використання систем ШІ створюють ризики, які можуть підірвати захист, заохочення і реалізацію прав людини та основних свобод».

Як окремі країни намагаються регулювати ШІ

Раніше США, Великобританія та інші країни представили детальну угоду про забезпечення безпеки ШІ-систем, закликаючи компанії створювати «безпечний за своєю конструкцією» штучний інтелект.

Тим часом Європейський Союз випередив США, ухваливши цього місяця Закон про ШІ. Адміністрація президента Джо Байдена також вживає заходів для пом'якшення ризиків ШІ через виконавчі укази.

Попри певні розбіжності між країнами, резолюція ООН забезпечує «базовий набір принципів» для подальших кроків у розвитку та використанні штучного інтелекту на глобальному рівні. Повідомляється, що документ узгоджували протягом чотирьох місяців.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Picsart об'єднався з Getty Images для запуску безпечного генератора зображень ШІ

Вікторія Рудзінська 1 годину тому

Microsoft відтермінував запуск Recall AI через проблеми з безпекою

Кіра Іванова 6 годин тому

Spotify cтворює власне креативне агентство Creative Lab

Вікторія Рудзінська 10 годин тому

Yahoo News впроваджує ШІ для покращення читацького досвіду

Вікторія Рудзінська 20 годин тому

OpenAI подвоїла річний дохід до $3,4 млрд

Вікторія Рудзінська 23 години тому