Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Мінцифри створило дорожню карту регулювання ШІ в Україні

Юлія Мирська
Юлія Мирська
7 жовтня 2023 2 хвилин читання

Міністерство цифрової трансформації створило дорожню карту регулювання штучного інтелекту в Україні. Про це повідомляє міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

За словами Федорова, оскільки ШІ — невідворотний тренд, Україні потрібні чіткі правила, щоб розвивати бізнес та захистити права людини у взаємодії зі ШІ.

“Йдеться про кроки, які дадуть можливість нашим компаніям у сфері ШІ конкурувати з європейськими, залучати інвестиції й напрацювання. Та зробити цифрове середовище безпечним для людини”
Михайло Федоров

Дорожня карта базується на bottom-up підході, що передбачає рух від меншого до більшого. Такий підхід буде реалізовуватись двома етапами.

На першому етапі бізнесу нададуть інструменти для підготовки до майбутнього регулювання штучного інтелекту. Вони включатимуть всі потрібні етапи: від оцінки впливу технології на права людини до підписання добровільних кодексів поведінки.

“Також публікуємо рекомендації та Білу книгу для відповідей на запитання про те, що робити просто зараз і на що очікується в майбутньому” 
Михайло Федоров

Другий етап передбачає ухвалення закону, аналогічного до європейського AI Act. Це дозволить створити ідентичні правові режими з ЄС у сфері штучного інтелекту, полегшити співпрацю з партнерами та залучити інвестиції.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Фіналістки грантової програми «Початок» від «Дія.Бізнес» залучили до $5000

Богдан Камінський 2 години тому

Як ШІ допомагає тестувати ПЗ: найкращі інструменти для QA Engineer

Anna Kovalova 3 години тому

Не вчіть дітей на програмістів. Гендиректор NVIDIA вважає, що штучний інтелект захопить цю професію

Сергій Коноплицький 6 годин тому

Microsoft інвестувала у французькій ШІ-стартап 2 млрд євро

Богдан Камінський 22 години тому

Lenovo презентувала в Іспанії нові бізнес-ноутбуки з ШІ

Богдан Камінський 23 години тому