Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Обшуки в ImproveIT Solutions: компанія скаржитиметься на дії правоохоронців

Ольга Горбенко
Ольга Горбенко Новинарка SPEKA
17 травня 2023 3 хвилин читання

Після обшуків у ImproveIT Solutions, правоохоронці повернули техніку айтівцям, розповів CEO IT-компанії Віталій Вершинін у коментарі для DOU.

Втім, компанія скаржитиметься на дії представників Нацполіції та СБУ.

В офісі ImproveIT Solutions у Чернівцях відбулися обшуки 9 травня. До компанії без попередження прийшли представники поліції та Служби безпеки і вилучили техніку. 

Причиною було розслідування роботи порностудії, до якої ImproveIT Solutions не має жодного стосунку, окрім спільного інтернет-провайдера, як зазначили в компанії.

За словами CEO IT-компанії Віталія Вершиніна, техніку вже повернули, але він планує подавати запит на перевірку щодо негласних слідчих дій.

«Учора ми були в поліції. Вони були дуже зацікавлені в тому, щоб ми якнайшвидше все забрали, адже клопотання про арешт подано не було, плюс допоміг резонанс. Поліція ще раз провела огляд техніки. Ситуація абсурдна: вони два рази зробили однакову дію, очікуючи різних результатів»,
CEO ImproveIT Solutions Віталій Вершинін.

DOU запитав у Мінцифри, чи буде якась публічна реакція від відомства щодо ситуації, та чи впливатиме на це те, що ImproveIT Solutions не входить до Дія City.

«Ми, як міністерство, робимо все для захисту ІТ-компаній, їхній статус щодо простору Дія City не є вирішальним», 
відповіли у Мінцифри.

Обшуки в ImproveIT Solutions: що сталося?

У чернівецькому офісі української компанії-учасниці Львівського IT Кластера, ImproveIT Solutions, відбулися обшуки 9 травня.

В компанії стверджують, що ситуаційний центр забезпечення кібербезпеки СБУ та Нацполіції провели обшук на підставі звинувачень, що не мають жодного стосунку до IT-компанії, її діяльності чи її працівників.

Ухвала суду щодо процесуальних дій стосувалася адреси адміністративної будівлі, де компанія орендує офіс. Під час обшуку правоохоронці вилучили обладнання — робочі ноутбуки, через що працівники не могли далі виконувати окремі бізнес-проєкти, адже на вилучених пристроях зберігалися необхідні дані.

У Львівському IT Кластері тоді прокоментували, що такі дії були скоріше засобом тиску, аніж необхідним процесуальним заходом.

У лютому віцепрем’єр з інновацій Михайло Федоров анонсував закон, який має захистити айтівців від ймовірного тиску правоохоронців. Раніше ІТ-фахівцям обіцяли захист через «Дія.City».SPEKA спробувала з'ясувати, що стоїть за особливим правовим режимом «Дія.City», навіщо потрібен черговий закон «Маски-шоу стоп» та чи доречні обшуки та вилучення техніки під час розслідувань.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

MacPaw відстояла власні права на землю у Київській області

Богдан Камінський 9 листопада 2023 17:09

Російський «кріт» працював у відділі кібербезпеки Запорізької ОВА

Юлія Мирська 3 листопада 2023 11:51

Фішери, що обдурили іноземців на 1 млн грн, підуть під суд

Артем Житкевич 25 серпня 2023 17:26

СБУ показала морські надводні дрони, якими вона вдарила по Керченському мосту

Юлія Мирська 16 серпня 2023 12:14

Роль OSINT-спеціалістів у кібервійні України та росії

Артем Житкевич 10 серпня 2023 14:09