Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

СБУ влаштувала обшуки в IT-офісі ImproveIT Solutions у Чернівцях

Ольга Горбенко
Ольга Горбенко Новинарка SPEKA
12 травня 2023 3 хвилин читання

У чернівецькому офісі української компанії-учасниці Львівського IT Кластера, ImproveIT Solutions, відбулися обшуки. 

Ситуаційний центр забезпечення кібербезпеки Служби безпеки та Нацполіції провели обшук на підставі звинувачень, що не мають жодного стосунку до IT-компанії, її діяльності чи її працівників, прокоментував Львівський IT Кластер у пресрелізі.

Ухвала суду щодо процесуальних дій стосувалася адреси адміністративної будівлі, де компанія орендує офіс. Під час обшуку правоохоронці вилучили обладнання — робочі ноутбуки, через що працівники не можуть далі виконувати окремі бізнес-проєкти, адже на вилучених пристроях зберігалися необхідні дані. 

«Такі дії були скоріше засобом тиску, аніж необхідним процесуальним заходом»,
заявили у Львівському IT Кластері.

В організації зазначили, що подібні підходи правоохоронців створюють негативні умови для ведення бізнесу та погіршують інвестиційний клімат країни, а також знижують довіру підприємців і громадян до виконавчої влади. Під час повномасштабної війни  IT-галузь зіткнулася з тим, що іноземні клієнти почали обережніше укладати контракти з українськими вендорами. Агресивні заходи СБУ можуть нівелювати будь-які зусилля українських IT-компаній продовжувати свою роботу в Україні. 

«Спільнота Львівського IT Кластера сподівається на справедливе розслідування. А також закликає профільні міністерства та відповідний комітет Верховної Ради вжити заходів, щоб припинити використання процесуальних дій в якості інструменту тиску на бізнес. Зокрема розглянути законопроєкт “Маски-шоу стоп-3”, який має на мені захищати IT-компанії від подібних інцидентів та сприятиме забезпеченню підтримки сприятливішого бізнес-клімату в Україні»,
зазначили в організації.

У лютому віцепрем’єр з інновацій Михайло Федоров анонсував закон, який має захистити айтівців від ймовірного тиску правоохоронців. Раніше ІТ-фахівцям обіцяли захист через «Дія.City».SPEKA спробувала з'ясувати, що стоїть за особливим правовим режимом «Дія.City», навіщо потрібен черговий закон «Маски-шоу стоп» та чи доречні обшуки та вилучення техніки під час розслідувань.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Тестування на проникнення: що це і чому важливо для вашого бізнесу

Олег Полігенько 13 червня 2024 17:30

У Міноборони створили сайт пошуку вакансій у війську, зокрема ІТ-позицій

Олеся Дерзська 13 червня 2024 14:04

Як MacPaw співпрацює з Junior-спеціалістами: Bootcamp Case Study

Kateryna Andriienko 12 червня 2024 18:00

EPAM безплатно навчить освітян ІТ та цифрової доступності

Олеся Дерзська 11 червня 2024 17:09

Від соціальних мереж до криптогаманців: нова ера цифрових пріоритетів

Владислав Гринів 7 червня 2024 15:00