СБУ викрила блогерів, які «засвітили» роботу ППО у Києві
Служба безпеки встановила шістьох мешканців Києва, які незаконно поширили інформацію про роботу сил ППО під час атаки рф на Київ.
У ніч на 16 травня вони здійснили несанкціоновану фото- та відеозйомку роботи української протиповітряної оборони та розмістили матеріали у соцмережах, повідомили в СБУ.
За лічені хвилини ці відео «підхопили» численні Telegram-канали та російські пропагандистські пабліки. Серед них — інтернет-ресурси, підконтрольні спецслужбам країни-агресора.
Також кіберфахівці СБУ заблокували роботу онлайн-камер, які в автоматичному режимі фіксували роботу української протиповітряної оборони. За даними слідства, відеокамери перебувають на балансі декількох столичних комерційних структур.
При цьому, доступ до відзнятих файлів був відкритим для широкого кола «користувачів», які виклали відео нічної атаки на Київ у загальному доступі на YouTube.
Окупанти могли використовувати отриману інформацію для коригування повторних повітряних ударів по столиці України.
СБУ навідалась до фігурантів та вилучила у них мобільні телефони та комп’ютерну техніку, які вони використовували для поширення забороненого контенту.
За вказаними фактами, слідчі зареєстрували кримінальне провадження за ч. 2 ст. 114-2 КК України (несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного стану).
Зловмисникам загрожує до 8 років ув’язнення.
Служба безпеки вкотре наголосила на забороні знімати та оприлюднювати відео- і фотоматеріали щодо діяльності ЗСУ, а також наслідків ворожих обстрілів.
Публікація таких фото- і відеоматеріалів у мережі розцінюється як коригування ворожого вогню і є злочином, що карається відповідно до закону.
Що сталося 16 травня у Києві?
16 травня росіяни атакували Україну з північного, південного та східного напрямків 18 ракетами різних типів повітряного, морського та наземного базування.
Зокрема, з шести літаків МіГ-31К випустили шість аеробалістичних ракет Х-47М2 «Кинджал». Усі збили українські сили ППО.
Пізніше низка користувачів та блогерів опублікували відеозаписи роботи ППО під час масованого ракетного удару по Києву.
Зокрема, відео поширила блогерка Інна Воронова, дружина київського наркодилера Юрія Чернецького (у грудні минулого року його засудили до 5 років позбавлення волі за продаж наркотиків). Вона не лише опублікувала відео роботи ППО, але навіть повідомила назву ЖК, з якого зняла ролик. Воронова має майже 120 тис. підписників у Instagram. Пізніше блогерка видалила відео.
16 травня росія влаштувала безпрецедентну за щільністю ракетну атаку. SPEKA порахувала, скільки грошей витратила рф на ракетний обстріл.