Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Найбільшої російської кібератаки у 2022 році зазнав «Укртелеком»

Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
23 січня 2023 3 хвилин читання

Від початку 2022 року СБУ нейтралізувала понад 4,5 тис. кібератак на Україну. Найпотужніша з хакерських атак припала на «Укртелеком», розповів гендиректор компанії Юрій Курмаз. 

«28 березня була одна з найбільших кібератак на критичну інфраструктуру, і цією інфраструктурою був саме „Укртелеком“, — розповів Курмаз в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

Він наголосив, що компанії та міжнародним партнерам вдалося відбити атаку й мінімізувати збитки, а також розробити захисні заходи на випадок подальших кібератак.  

«Ми оперативно проаналізували різні сценарії проникнення, розширення і пошкодження ландшафту IT-інфраструктури компанії завдяки нашому SOC (security operation centre), який напередодні активної фази бойових дій ввели в експлуатацію в „Укртелекомі“. Ми дуже швидко відреагували й отримали істотну допомогу від Microsoft, Cisco, Palo Alto, CloudFlare та Check Point», — додав Курмаз. 

Також гендиректор «Укртелекому» розповів, як інфраструктура компанії відреагувала на падіння мережі під час блекаутів. За словами Курмаза, не менше 60% абонентської бази «Укртелекому» могли отримувати послуги, коли не було зовнішнього електроживлення.

Компанія продовжує закуповувати й дизель-генераторні установки, й сучасні акумуляторні батареї, які б могли довше підтримувати працездатність вузлів «Укртелекому»

Також Курмаз повідомив про підтримку міжнародних компаній не лише у галузі кібербезпеки. «Нам суттєво допомогли British Telecom спільно з Cisco обладнанням для транспортної мережі, а компанія Orange Polska надала не тільки обладнання для дата-центрів, а й гуманітарну допомогу. Зараз ми обговорюємо пропозицію від Orange Франції, материнської компанії, надати нам обладнання мережі доступу для відновлення сервісу на деокупованих територіях», — розповів Курмаз, додавши, що Microsoft, Oracle та Dell запропонували компанії пільгові умови користування їхніми програмними засобами.

Раніше SPEKA повідомляла, що «Укртелеком» запустив спеціальний розділ на сайті, у якому клієнти з усіх регіонів України зможуть дізнатися, чи доступна за їхньою адресою послуга енергонезалежного інтернету.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Чому зростають прайси у SaaS і як на це реагувати бізнесу

Cергій Гузенко 11 годин тому

Microsoft оскаржила рішення британського регулятора щодо угоди з Activision Blizzard

Ольга Горбенко 11 годин тому

«Майже з першого дня повномасштабної агресії у мене увімкнувся режим суперпродуктивності». Інтерв’ю з CEO Netpeak Group Артемом Бородатюком

Єлизавета Гогілашвілі 14 годин тому

Загроза ШІ для людства не менша за ядерну війну: лідери галузі об'єдналися для вирішення проблеми

Юлія Даниленко 17 годин тому

Курс з кібербезпеки від Google: пройти навчання безкоштовно можуть 5 тис. українців

Ольга Горбенко 30 травня 2023 14:47