Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

«Укртелеком» подасть позов проти росії про відшкодування збитків. Сума — понад 450 млн грн

Роман Судольський
Роман Судольський Головний редактор SPEKA
8 серпня 2022 3 хвилин читання

Акціонерне товариство «Укртелеком» буде подавати судові позови з вимогою компенсувати збитки та вартість зруйнованого, пошкодженого та втраченого майна через повномасштабне військове вторгнення росії в Україну. Про це в інтерв'ю SPEKA розповів директор дирекції стратегії та розвитку бізнесу «Укртелекома» Ігор Яремчук. 

Натепер збитки оцінюють у 450 млн грн, але цифра не остаточна. «Це справедлива вартість активів, які розташовані на тимчасово окупованих територіях, де ми були вимушені зупинити господарську діяльність, — говорить Яремчук. — Ця сума може зрости, адже зараз триває фіксація та оцінка збитків, завданих активам компанії, що перебувають на підконтрольних Україні територіях».

За словами Яремчука, сума 450 млн грн не враховує неотриманий через зупинку господарської діяльності операційний прибуток (EBITDA), який на сьогодні оцінюють у щонайменше 14 млн грн на місяць.

Він додав, що кількість абонентів і дохід від оптичного інтернету суттєво зросли у порівнянні з минулим роком, але амбіції компанії до початку повномасштабної війни у цьому напрямі були значно вищими. 

Через повномасштабну війну темпи підключення до оптики нижче запланованих довоєнних показників на 50%, при тому що тільки за червень ми під'єднали майже 8 тис. клієнтів
Ігор Яремчук, директор дирекції стратегії та розвитку бізнесу «Укртелекома»

Він додав, що міграція всередині країни та за кордон призводить до відтоку абонентів, якщо вони опиняються поза зоною покриття послугами «Укртелекома». Також міграційні процеси спричиняють зростання дебіторської заборгованості, якщо абонент не повідомив компанію про те, що більше не буде користуватися послугами і абонплата продовжує нараховуватися та накопичуватися як борг.

Загалом дохід «Укртелекома» від телеком-послуг у першому півріччі 2022 року на 6% нижче від запланованого до початку повномасштабного протистояння. Дохід від комерційної оренди скоротився у порівнянні з довоєнним бюджетом на 27%, що, крім окупації та руйнувань, також пов'язано з відтоком орендарів та наданими знижками. 

«Укртелеком» втратив контроль над активами на тимчасово окупованих територіях, тому в компанії достеменно не знають, що відбувається з обладнанням та нерухомістю. Яремчук говорить, що йому відомо про захоплення деяких будівель ворожими військовими, спроби використати обладнання "Укртелекома" для надання сервісів через мережі російських операторів, а також "санкціонований" окупаційною владою допуск колаборантів з-поміж місцевих провайдерів на технологічні майданчики компанії для надання послуг населенню окупованих територій від імені окупантів. "Наприклад, так званий "Мир телеком" використовує наші приміщення як центри обслуговування у Херсоні та Мелітополі, а в одному з міст Запорізької області місцевий провайдер за підтримки окупантів "віджав" наш офіс", — говорить Яремчук. За його словами, таких прикладів чимало.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Тестування закінчилось, а меми – ні. Українці почали сумувати за сповіщеннями ДСНС

Ольга Валькевич 19 годин тому

ЄC готує восьмий пакет санкцій проти росії. Що до нього увійде

Юлія Даниленко 23 вересня 2022 16:31

Пів року війни: в якому стані економіка? Головне з дискусії «CASE Україна»

Олександр Тартачний 23 вересня 2022 10:00

В Україні розробили універсальний станок під великокаліберні кулемети для колісної техніки

Вадим Добровольський 22 вересня 2022 19:52

Мобілізація і протести на росії (ми самі шоковані). Ранкова SPEKA

Наталія Миронова 22 вересня 2022 08:22