Microsoft анонсувала лінійку ноутбуків Copilot+PC. Що це таке та чи вдасться компанії потіснити Apple
Що таке Copilot+
21 травня виконавчий директор Microsoft Сатья Наделла представив новий ноутбук, який компанія називає Copilot+. Нові комп’ютери, здатні обробляти більше завдань штучного інтелекту без звернення до хмарних центрів оброблення даних, будуть коштувати від $1 тис., а постачання розпочнуться 18 червня.
Щодо апаратної частини, то ПК Copilot+ складатиметься з оновленого ноутбука Surface Pro з нейронним процесором Snapdragon X Elite від Qualcomm, який досягає 45 TOPS (трильйонів операцій на секунду) для завдань ШІ.
Базова модель оснащена 13-дюймовим РК-екраном, але ви можете оновити до OLED-екрана у деяких моделях вищого класу.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Які функції штучного інтелекту у Copilot+PC
Microsoft продемонструвала на сцені свою нову функцію Recall, яка дає вам змогу подорожувати у часі до того, що ви бачили на своєму ПК або над чим працювали. Це все завдяки моделям штучного інтелекту, які працюють у фоновому режимі та каталогізують усе, над чим ви працюєте, тому є хронологія, яку можна досліджувати.
Функція живих субтитрів Windows 11 також отримує прямі переклади за допомогою штучного інтелекту, що надає переклад будь-якого відео в реальному часі. Microsoft також додає Auto Super Resolution до Windows 11, яка автоматично підвищує якість ігор для покращення частоти кадрів і роздільної здатності графіки.
Корпорація Майкрософт також інтегрує понад 40 моделей штучного інтелекту безпосередньо в Windows on Arm, щоб створити нові можливості для Windows і для розробників програм. Близько 10 із них є невеликими мовними моделями, які працюватимуть у фоновому режимі. Ці моделі дозволять розробникам використовувати штучний інтелект безпосередньо у своїх програмах. Окрім того, нова нейромережа GPT-4o також невдовзі стане частиною Copilot. Докладніше про її можливості ми писали у матеріалі.
Функції штучного інтелекту в Windows ще тільки починаються, але Microsoft створила нове ядро та компілятор на основі Windows on Arm, яка має пришвидшити її використання та потенційно розблокувати нову хвилю функцій ШІ та програм.
ARM — це назва типу архітектури набору інструкцій RISC (ISA). Процесор ARM спрощує інструкції для комп’ютера, допомагаючи системі працювати ефективніше. Процесори ARM, як правило, менш потужні, ніж традиційні процесори, але вони також вимагають менше енергії для роботи.
Яка потужність Copilot+PC та чи кращий він за MacBook Air
Ноутбуки Windows значно поступаються MacBook за продуктивністю та часом автономної роботи від моменту переходу Apple на власні чипи з випуском M1 у 2020 році. У 2012-му Microsoft вперше спробувала перевести чипи Windows на Arm за допомогою Surface RT, але продуктивність була жахливою. Випуск Surface Pro X у 2019 році був набагато кращим завдяки покращеній емуляції та базовим змінам Windows. Цього було недостатньо, щоб відповідати запуску Apple M1 через кілька місяців, але початком тісного партнерства з Qualcomm, яке тепер може нарешті окупитися.
Microsoft обіцяє, що нові моделі Surface Laptop будуть на 58% швидшими за MacBook Air з процесором M3. На презентації компанія порівнювала продуктивність обох лептопів. Ноутбук від Microsoft звісно переміг у ряді тестів. Саме тому Microsoft вважає, що зараз здатен завоювати ринок ноутбуків.
Також Microsoft покращила автономність роботи ПК. Версія Surface Laptop 5 2022 року на базі Intel розряджалася за 8 годин 38 хвилин у режимі перегляду вебсторінок. Новий ПК Surface Copilot Plus протримався вдвічі більше, досягнувши 16 год. 56 хв. у порівнянні з 15,5 год. на MacBook Air M3.
Скільки ноутбуків планує продати Microsoft
Компанія очікує, що протягом наступного року буде придбано 50 млн ПК із штучним інтелектом. Під час пресконференції Юсуф Мехді сказав, що швидші помічники штучного інтелекту, які працюють безпосередньо на комп’ютері, будуть «найвагомішою причиною оновити свій ПК протягом тривалого часу».
Згідно з даними дослідницької фірми Gartner, світові постачання ПК торік впали приблизно на 15%, до 242 млн, і Microsoft очікує, що на нову категорію комп’ютерів припадатиме приблизно одна п’ята.