Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Mastercard запустила ШІ-систему для виявлення шахраїв

Артем Житкевич
Артем Житкевич
6 липня 2023 2 хвилин читання

Компанія Mastercard розробила систему Consumer Fraud Risk на базі штучного інтелекту, яка дозволяє банкам більш ефективно визначати факти шахрайства і запобігати відправленню грошей їхніх клієнтів зловмисникам. Про це повідомляє Bloomberg.

Mastercard повідомила, що її систему виявлення шахрайства вже використовують дев'ять найбільших банків Великобританії, зокрема Lloyds Banking Group, Natwest Group та Bank of Scotland.

Для навчання системи Consumer Fraud Risk використовувався масив даних, отриманих під час п'ятирічної спільної роботи Mastercard з британськими банками щодо виявлення випадків шахрайства.

Як працює Consumer Fraud Risk

Система Mastercard на основі ШІ, використовуючи ці дані у поєднанні з аналізом інших відомостей, таких як номери рахунків, суми платежів, історія платників та одержувачів платежів, а також посилання одержувача платежів на рахунки, пов'язані з шахрайством, дозволяє банкам реагувати на інциденти в режимі реального часу та блокувати платежі до того, як кошти будуть направлені шахраю.

Система Consumer Fraud Risk за будь-якої спроби банківського переказу протягом півсекунди надає йому оцінку ризику від 0 до 999 аналогічно системі, яка вже використовується для виявлення шахрайських платежів за кредитними картками. Банк може комбінувати цю оцінку ризику зі своєю власною аналітикою, щоб визначити, наскільки ризикованою є транзакція і, за необхідності, заблокувати її до того, як гроші залишать жертву.

За оцінками британського банку TSB, який використовує ШІ-систему Mastercard, у масштабі всієї країни Consumer Fraud Risk дозволить заощадити британським банкам близько £100 млн на рік.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Голова відділу ШІ Tesla Тім Заман перейшов до Google DeepMind

Артем Житкевич 2 години тому

Gigabyte представила OLED-монітор Aorus CO49DQ з ШІ — фото

Артем Житкевич 4 години тому

Rakuten створить власну мовну модель ШІ

Богдан Камінський 5 годин тому

ChatGPT розлінився і закликає людей працювати самостійно

Артем Житкевич 6 годин тому

Mistral AI закрив раунд фінансування у розмірі 385 млн євро

Богдан Камінський 7 годин тому