Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Третина українців готова перейти на розрахунки лише цифровими картками — Mastercard

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
9 лютого 2023 3 хвилин читання

Кожен другий українець розраховувався за допомогою цифрових карток протягом останнього року. Третина ж українців стверджує, що готова повністю відмовитися від пластикових платіжних карток у найближчі два роки.

Такі результати дослідження MasterIndex, у межах якого компанія Mastercard з'ясувала, якими є платіжні вподобання українців — користувачів банківських послуг. 

Незламний cashless 

Найбільш помітно частота безготівкових оплат упродовж року зросла у таких категоріях: комунальні послуги, де 75% опитаних здійснювали оплату у безготівковій формі завжди або найчастіше, ліки (61%), квитки на потяг, міжміські автобуси та літаки (47%), одяг та взуття (46%), а також проїзд у міському громадському транспорті (26%). 

Під час розрахунків у фізичних торговельних точках 59% українців обирають саме безготівкову оплату, а 8% взагалі уникають магазини, де можливість оплати карткою відсутня. При цьому особливо зростає інтерес до українських брендів. Так, 58% опитаних кажуть, що протягом року частіше купували товари українського виробництва.

Серед платіжних сервісів, які набули актуальності під час війни, особливої уваги заслуговує послуга «Готівка на касі», що дозволяє знімати готівку безпосередньо на касах магазинів, АЗС, аптек та інших торговельних точок під час оплати карткою. Цим сервісом торік скористалися 37% опитаних українців. 

У 2022 році українці купували онлайн з такою ж частотою, як і в довоєнний рік: 88% мали досвід онлайн-замовлень, при цьому 64% опитаних купували онлайн від одного до кількох разів на місяць. Дослідження показало, що в онлайн-оплатах українців помітно зросло використання цифрових гаманців (Apple Pay, Google Pay та ін.): 37% опитаних вказали такий варіант оплати як один із найчастіших. Водночас знижується кількість людей, які оплачують онлайн-замовлення готівкою за отриманні товару: якщо у 2021 році таких було 39%, то минулого року їхня кількість зменшилася до 28%. 

Допомога — без готівки

Благодійність стала важливою частиною життя українців. Так, згідно з дослідженням MasterIndex, дві третини (66%) українців донатили безготівково протягом року.

Серед усіх українців, що отримували грошову допомогу від міжнародних організацій чи фондів у 2022 році, 90% отримували її на банківську картку. 

Операції з криптовалютами 

У 2022 році українці дедалі більше цікавилися криптовалютою. 30% респондентів здійснювали або планують здійснити операції з криптою: 13% вже мали такий досвід, що вдвічі більше, ніж роком раніше, а 17% планують здійснити криптооперації упродовж цього року.

 Нагадаємо, що нещодавно Федеральна державна комісія наказала Mastercard відкрити дебетові транзакції для конкурентів. Це розпорядження спрямоване на «токенізацію», яка має важливе значення для мобільних платежів, як-от Apple Pay, Google Pay та Samsung Pay.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як українці купують онлайн під час війни — дослідження

Іван Чернов 25 вересня 2023 19:57

Купувати продукти без глютену, лактози та цукру онлайн у VARUS стало зручніше

Віталій Новак 15 вересня 2023 16:29

Microsoft випустить кредитну картку Xbox Mastercard

Артем Житкевич 11 вересня 2023 22:21

Mobile-first та UX/UI-дизайн: як створити вебсайт для великого ритейлера — кейс «Турум-бурум»

Денис Студенніков 15 серпня 2023 19:00

Інноваційний даркстор: як VARUS пришвидшив збір онлайн-замовлень у шість разів

Владислав Миронович 11 серпня 2023 14:30