Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Криптовалюта Dogecoin зростає після купівлі Ілоном Маском Twitter. Що буде з монетою-мемом?

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
1 листопада 2022 3 хвилин читання

Dodgecoin та пов'язані з ним монети-меми, які подобаються Ілону Маску, отримали величезний приріст до капіталізації та зросли в ціні за вихідні, після того як мільярдер придбав Twitter.

Згідно з аналізом фірми CryptoMarketCap, Dodgecoin — єдина криптовалюта, яка насправді «подобається» Маску. У 2021 році Ілон Маск відповів на твіт співзасновника Dogecoin Біллі Маркуса, у якому той писав, що звик до корпоративного істеблішменту, а біткоїн просто дає владу новим багатим людям. «Саме тому я прихильник Dodgecoin», — відповів Маск у Twitter. Попри це його компанія Tesla приймала оплату у біткоїнах за автомобілі, а за доджкоїни продавала лише квадроцикли та мерч.

Через симпатії Маска за останній тиждень ціна Dodgecoin зросла на 110%. При цьому основне зростання фіксували у вихідні після придбання Twitter. 

Графік зростання вартості Dodgecoin за останній тиждень Графік зростання вартості Dodgecoin за останній тиждень

 

Окрім Dogecoin здорожчали й інші монети, пов'язані із мемом Doge. Монета-клон Shiba Inu за останній тиждень зросла на 23%.

Чи інтегрують Dodgecoin у Twitter?

Частина інтернету скептично або негативно сприймає Маска як нового власника Twitter, але криптоентузіасти і прихильники Маска радіють. Дехто вже висловлює прогнози щодо майбутнього цих мем-монет у соціальній мережі. 

«Тепер, коли Twitter перебуває в руках Ілона Маска, я бачу реальну можливість того, що Dodgecoin якимось чином об'єднається з платформою», — написав у Twitter Чарльз Госкінсон, один із співзасновників Ethereum. Він сказав, що готовий безоплатно розмістити Dogecoin на Cardano, його поточному блокчейн-проєкті. Ілон Маск поки що на цю пропозицію публічно не реагував. 

Чи зростатиме ціна на Dodgecoin надалі?

Багато інвесторів Dogecoin задоволені зростанням критповалюти завдяки Маску, але не всі. Наприклад, група інвесторів подала позов проти Ілона, стверджуючи, що він штучно завищив ціну монети, щоб потім її знизити, тобто перетворив її у щось на кшталт фінансової піраміди. Навіть серед співзасновників валюти немає згоди. Біллі Маркус є адептом Маска, тоді як інший співзасновник Джексон Палмер ставиться до мільярдера критично: неодноразово називав Маска шахраєм, ставлячи під сумнів його навички програмування та стверджуючи, що технічний магнат «використовує криптовалюту для підвищення свого его». Їхня суперечка тоді тільки підвищила ціни на криптовалюту. Джексон Палмер покинув проєкт Dogecoin у 2015 році. 

Враховуючи те, що ціна на Dogecoin вже злітала через твіти Маска, ймовірно, це лише питання часу, коли її вартість знову впаде. Але головне, скільки часу Dogecoin зростатиме, а також ціна залежатиме від останніх новин, що стосуються Twitter.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Ілон Маск може втратити титул найбагатшої людини

Руслан Сорока 8 годин тому

Рекламодавці Twitter обурені, що їх оголошення з'являються на сторінках нацистів

Руслан Сорока 10 годин тому

Співробітники Twitter подають на Маска до суду через недотримання умов звільнення

Катерина Колонович 14 годин тому

Ракетні обстріли 5 грудня, українській дрон та електричний пікап для армії США. Ранкова SPEKA

Руслан Сорока 6 грудня 2022 08:30

Як криптовалюта допомагає фінансувати тероризм та як цього уникнути

Владислав Миронович 5 грудня 2022 14:00